Reklam olarak değil de tamamen hayatın bir parçası olarak izlediğim görüntülerdir. Filmde; geleneksel bir Edirnekari ustası atölyesinde bülbül motifi üzerinde çalışırken görülüyor. Usta kalkıp boyalarını alırken fenalaşıyor ve koltuğa yığılıyor. O sırada bülbülün gözünden yaş aktığı görülüyor. Kaybolmaya yüz tutmuş bu geleneksel el sanatının son ustasının da kaybedildiği düşünülürken, usta yavaş yavaş kendine geliyor ve bu sanatı yeni nesillere öğretmeden bir yere gitmeyeceğini söylüyor.
bankacılık, sigortacılık gibi mevzuulara soğuk bakan birisi olmama rağmen çok kaliteli bulduğum bu çok detaylı, ince düşünülmüş görüntüleri büyük bir zevkle izliyor ve hem görüntüleri hem de projeyi hazırlayanları tebrik ediyorum.
mükemmeldir. insanı düşündürtür.
arayıp anadolu sigorta' ya teşekkür etmeyi düşündürten reklam, bu işleri az çok takip eden biri olarak diyorum ki ustalık ölmesin.
anadolu sigortanın 50 bin liralık reklam masrafıyla sömürüye devam edebilmesini sağlamıştır, "iyi varsın anadolu allah razı olsun senden, kar amacı gütmeyen, hayır hasenat işlerine kendini adamış tek şirketsin" diyesi geliyor insanın.
harika bir reklam filmi hatta türk televizyonlarındaki en yaratıcı reklamlardan biri.
(bkz: ağlatır)
http://www.youtube.com/watch?v=kmb7-wrBS-Y
çok iyi bir reklamdır.
anadolu sigorta bu konuda oldukça iyidir.
85. yıl reklamı
http://www.youtube.com/watch?v=13O7TrFP2mE
yaratıcıdır.
Güzel bir reklam. Zanaatkar amcamız beklenenin çok üzerinde güçlü, dayanıklı birisi çıktı. Kısa metrajlı bir reklam süresi içinde enfaktüs* geçirip, eski yaşam standartlarına bu kadar hızlı geri dönebilmesi takdire şayandır.
oto elektrikcinin gelecek bölümlerde oynayacağı reklam.
gayet başarılı bir reklamdır. yaşlı amcamızın ölmek üzere olduğu sahne beni duygulandırmıştır.
her izlediğimde gözlerimin dolduğu reklamdır.

o gençlerin önüne çıktığındaki ceketi ve şapkayı tutuş o kadar gerçek ki.

rahmetlik dedemi hatırladım.

eski insanlar bir başkalar.

göz yaşı ile ilgili edit: boyayı fazla sürdüğünden akıyor boya. fazla sürülen bir sıvının akması durumu. zamanlamadan dolayı göz yaşı havasında ve gerçekten çok yaratıcı.
müthiştir. gerçekten izlerken hiç bıkmam usanmam. çok anlamlı bir reklam helal olsun.