bugün

Ev almanın imkansız olduğu ülkedir, böylesi bir ülkede dışarıda yatan evsizleri ve yoksulları görebilirsiniz, sağlık sistemleri zaten hak getire, fazla liberalizmin iyi birşey olmadığının canlı kanıtı olan süpergüçtür.
1000 dolara bile satılık onbinlerce ev var lan ülkede. Sahibindende bakın abd nin.

Homlıs olayı başka mevzu
Belki 10 sene boyunca Çinle topyekün bir savaşı girmezse dünyada ilk önce ekonomik sonra da askeri liderliğini kaybedecek...
Şahitlik ederim ki abd tektir ve yine şahitlik ederim ki türkiyedeki siyasî partiler onun kulu ve elçisidir.
bir zamanlar film ve dizilerde gördüğüm içerikten dolayı gitmek istediğim ülke. kaliforniya eyaleti beni kendine çeker. los angeles ve encinitas özellikle. son zamanlarda sosyal medyada oraya kaçak gidenlerin videolarını görüyorum. kaçak gitmek istemezdim evet ama bir gün vizem ve pasaportum olursa gidebilirim.
1984'teki Big brother = abd
burada yaşasam bütün garage sale'lere gitmek isterdim.
youtube'da bakıyorum müthiş şeyler çıkıyor.
oralardan adıklarını tamir ettikten sonra satarak geçimini sağlayanlar var, ancak göründüğü kadar kolay değil.
Ortadoğu'yu bitiren ülke.
bir gün gideceğim bu ülkeye. los angeles şehri favorimdir.
Coğrafik olarak işgal edilme tehlikesi olmadığı için dünyanın her tarafına salça olur.

Birinci elden şahit olduğum şey:
Halkı çomarlaştırmayı süper biliyorlar!
Aslından halkın olan bitenden haberi yok abd ne bok yiyor diye.

Diyelim arnavutluğa mı girecek!
Yerini bile bilmezler!
1-2 yıl önceden haberlere çıkmaya başlar arnavutluk!
Adını duyurur da duyururlar!
Bunu cnn de yapar gazeteler de politikacılarda!
Arnavutluk gide gide kötü bir imaja sahip olur halkın gözünde!
Sokakta barda insanlar konuşur hale geldiğinde
Tam prime time dır! Cünkü halk kendisi bir şey bekler hale gelir! Ve hatta cok saf ve madumane bir şekilde bunun iyi olacağını düşünerek!

O dönemlerde dalar veya ne bok yiyecekse abd!
dünyanın en şanslı ülkesidir.
fırsatlar ülkesidir:

görsel
2023 yılı itibarıyla cihanın merkezidir.
Batı'nın füzesidir.

Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika

Olarak 3 e ayrılır.
görsel
Dünyanın en kapitalist ülkesi.
George Floyd gibi iki üç olay oldu mu içimizdeki kimi milliyetçi ve muhafazakar kesimin Amerika sonunda bölünüyor yıkılıyor diyip gaza geldiği devlettir şüphesiz..
1945 yılından sonra dünya üzerinde 2 büyük devlet kalmıştı: ABD ve Sovyetler Birliği. 1990 dan sonra tek güçlü devlet kaldı: ABD.
S.S.C.B. ve Yugoslavya'nın dağıldığını yaşayıp gördük hepimiz. inşallah doksanlı yılların sonuna doğru Amerika Birleşik Devletleri' nin de bölünüp parçalandığını görmek nasip olur.
Orospu çocuklarının anavatanı.
nato'ya bağlıyız diyen hükümeti destekleyenler buraya gelmiş mastürbasyon yapıyorlar...
menderes'i ruhuna fatiha okuyanlar ,anti-amerikancı olmuş.
ben mi gönderdim kore'ye tsk'yı. 800 anadolu avladı amerikan askerini kurtaracağım diye yaşamını yitirdi.

morrison süleyman(demirel),amerikan elçisinin emrinde ki zat.

kenan evren, sabah akşam komünistleri astı,kesti diye taptığınız zat.
carter'in emirberi. bizim çocuklar darbe yaptı.

özal-çiller- yılmaz , how are you ?

asena meral- faşo ümit bunlar sosyalist dimi ?
daha dün gemi azıya almış solculara saldırıyorlardı.

türkeş'i,bahçeli'yi yazmaya bile gerek yok.

abdurrahman dilipak en büyük akp destekçisi idi,akp'yi abd kurdurdu dedi .(cia-elçilik)

bay bay kemal'i unutmayalım. (amerika'da hamburger molası veren dersim aslanı)

1950'den beri türkiye sağı abd'ye bağlıdır.

burada bağımsızlık abidesi ismet inönü'yü saygı il sanıyorum.
bu ülkeyi kuran ,genel kurmay başkanı ve cumhurbaşkanı olmuş ismet paşaya saldıran öldürmeye çalışanlar kimdi ????

bugün akp,mhp ve sağa oy verenlerin dedeleri.

boş beleş konuşmayın.

sabahtan akşama sosyalist kore halkına ve liderine sövenlere itlaf olunur.
Gelecekte yıkılsa bile dünyaya yaydığı kültürü ve ingilizlerden alıp kendi tekeline bağladığı ingilizce dilinin kolaylığı sayesinde yeni Amerikan devleti kurup dünyada söz sahibi olabilecek ülke.

Bazı arkadaşlar kızabilir ama durum böyle maalesef.2.Dünya savaşından sonra yumuşak kültür emperyalizmi ile dünyaya yayılan ülke yüzyıllar boyunca dünyaya hükmeder.
Modern Roma.
bu gücü yıkacak tek bir güç var ,bilimsel sosyalizm ,marksizm-leninizm ve stalin uygulamaları...
türkiye için yazalım,1946'dan beri milliyetçi-muhafazakar, ırkçı-türkçü ve maskeli kemalist siyaset ülkeyi abd'nin uydusu yaptı.
buna 1995'de chp'de katıldı ..
kendine tip-tkp gibi libebal sosyalistlerde bitaraf olalım demeyi seçti,rahatlarını bozmadılar.
siyasal islamcıların ve köktendincilerin abd karşıtlığı hiledir özleri yaşamları abd'ye bağlıdır.
suudiarabistan,katar,bae,küveyt,ırak,ürdün,afganistan,pakistan,endonezya hep abd tarafında .
suriye ve iran'ı ayırıyoruz . türkiye bop projesi ile başı suudlarla başı çekmekte.

halka şırınga ettikleri din şerbeti ile halklarda uyuşmuş halde.

bunlar sürdükçe abd güçlü olacak,kanla beslenen kan ister.