bugün

O kadar kaliteli oyuncunun birleşip bir halt edemediği film. Performanslarına lafım yok, film beş para etmez.
bir cristian bale komedisidir. izlemediyseniz zaten ne yapacağınızı biliyorsunuz demektir.
Filmin başrollerini oluşturan beşli über iyi oyuncular olduğu için beklenti yükseliyor açıkçası.
fakat bazı konular sanki hep eksik kalmış hissiyatı yaratıyor izlerken "lan ben bişey mi kaçırdım amk ?" sorusunu soruyor izleyici kendine sevgili okur. Örneğin Bradlery Cooper'ın müdürüyle sürekli konuştuğu şu buzda balık avlama hikayesi nihayetlendirilmiyor, bahsedilen yolsuzluk çok küçük bir mebla en azından günümüz Türkiyesi'ne göre. Hikaye zaten klişe olduğundan birde üstüne bunlar eklenince çokta tatmin etmiyor izleyiciyi.
(bkz: christian bale)bu filmde ise aldığı tam 45 kilo ile meslek aşkını birkez daha ortaya koyuyor açıkça, insan ister istemez (bkz: The Machinist) filminde ki iskeletor halini getiriyor gözünün önüne.Sırf bale için bile filme saygı duyuyor insan.
Son olarak birbirilerine benzer özellikler taşıdıklarından söylüyorum (bkz: the wolf of wall street) bence daha güzel bi film.

--spoiler--

Hayatta kalma sanatı,hiç bitmeyen bir hikayedir.

--spoiler--
anlatmak istediği güzel olsa da, çok sıkıcı ilerleyen filmdir. olmamış bence.
Şehirler arası Otobüs'teki tablet benzeri şeye bunu koymuşlar, açıklamayı okuyunca beğendim açtım. Başında +18 ibaresi vardı fakat o sahneleri kesmişlerdir heralde diye düşündüm. Düşündüğüm gibi kesmişler fakat başroldeki kadının sütyensiz dolaşmasını kesmemişler doğal olarak, çünkü bütün film öyle geziyor. arka çaprazda başörtülü bacılar vardı. Filmi izlerken gerim gerim gerildim açıkçası. Farkettim ki; Bana tek başıma izlerken sıradan gelen bu cinsel içerikler, insanlarla izleyince, küçükken aileyle birlikte tv izlerken öpüşme sahnesine denk gelindiğinde olduğu gibi, beni gerebiliyor. Bu da böyle bir fark edişimdir.
"insanlarla ilgili çılgınca bir şey varsa o da onlara ne kadar hayır dersen o şeyi o kadar isteyecek olduklarıdır. "

görsel
bradley cooper'a en çok güldüğüm roldü. bu filmdeki rolü. onun dışında christian bale sen neymişsin be abi diyebilirim.