bugün

once tanim: kisinin begenmedigi burcunu ameliyatla degistirmesidir.

efendim bu burc meselesi kadimden gunumuze kadar onemini hic yitirmemis bir mevzudur. ozellikle islam dunyasinda astrolojiye dair buyuk alimlerin calismalari [ ali kuscu, erzurumlu ibrahim hakki vb.] bu onemi tetiklemistir.

batidaki gelisimini cok bilmiyorum meselenin. ama neticede antik yunanda bile burclara dair izler var. demek ki insanligin her doneminde bu mevzu populer.

gelelim asil mevzuya. burc degistirmek olur mu? bakiniz bendeniz bu burc mevzusunu ancak universite yillarinda ogrenebildim. onceleri sadece gazetenin kosesine ilistirilmis gereksiz bir detay olarak algilardim. bir allah'in kuluda cikip sormadi o zamanlar kardesim senin burcun ne diye. ne zamanki universitede bir kiz arkadasimizin cikip benim gibi derya deniz bir adama burcumu sormasiyla mumun alevi sondu, bilemedim ama caktirmadim ve bildigim burc isimlerinden kendime en uygun gordugum aslan burcunu soyledim. tabii kiz tecrubeliymis ve "allah allah! o zaman yukseleniniz bilmem nedir" felan gibi bir seyler soyledi. demek ki gercekten biliyor.

sonralari merak edip arastirdim ve ogrendim ki bu is dogum tarihiyle belirleniyor. yani oyle hosuna giden burcu takim tutar gibi benimsemekle olmuyor. yoksa hangi akli evvel giderde okuz burcuna, teke burcuna dahil olur. neyse ogrendik ki biz kova burcuymusuz. boylece aslan burcuna veda edip; ellerim cebimde, dudagimda isligim kova burcunun yolunu tuttuk.

ne ameliyati..!!?
(bkz: yanlış okumalar)
(bkz: ameliyatla burnunu değiştirmek)
Tüm erkeklerin Boğa olması durumudur.
(bkz: burcun lens mi)
Yapılmakta olan hededir.

Insanlar sezeryanla erken doğum yapıyor lan burçları yakalamak için *

bazıları çok şaşırmış...