bugün

güneydoğuda operasyonları önceden her nasılsa haber alıp çatışma bölgesine askerlerden bile önce giderlermiş, olası yaralılara çabucak müdahale etmek için. bunu yapan cahil şoför de, keke doktor da, kıllı hemşire de kafirdir.
her gördüğümde "aha birinin şarjı bitmek üzere" dediğim fakat hep söylediğime pişman olduğum araç.
türkiye'dekilerinin hiçbirisine yandan çarpışma testi uygulanmamış araçlardır. dünyanın en güvenliksiz olanları türkiye'dedir.
Sürekli siren çalıp, kaplumbağa hızında giden araçlardır. -Serzeniş- http://www.saglikpersoneli.net
cagrildigi zaman ücret ödenip ödenmediği merak edilen hizmet.

ayağıma yağ döküldü. taksi çağıracaktım ama ambulans da olur.
en sanslı s'dir. iğrenç ama yapacağım kusura bakmayınız. bu subliminal içimde kalmasın. am bulan s.
Yangın var isimli çıkış parçalarında Sezen Aksu vokalde destek vermiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=vh6QDwCV33I .
Son klipleri ise
http://www.youtube.com/watch?v=k1GQX24HcbE .
an itibariyle taksimde geçiş yoktur.yazıklar olsun.

https://pbs.twimg.com/med...BLn4hDzCAAEKH9R.jpg:large
icine binmek bana da nasip oldu, gercekren psikolojinizi bozuyor.
bir çeşit ambiyans.*
(bkz: snalubma)
yol verilmesi gereken araçtır. unutmayın, bir gün içinde siz veya bir yakınınız da bulunabilir. polonya'da insanlar bakın ambulans görünce nasıl yol veriyorlar. http://vagus.tv/2014/01/1...ansa-nasil-yol-veriliyor/
yangın var ve söyle ne zaman adlı parçaları dinlemeye değer olan grup.
En mutlu 's' dir.
asla zamanında geldiğine şahit olmadığım cankurtaran araç. şimdi benim anlatacağım olayın ambulansın geç gelmesi ile falan ilgisi yok, tanım kastım anlayacağınız.

bizim mahallede ambulans şoförlüğü yapan ali adında bi abi var, abi deriz çünkü gerçek bir abidir. ne zaman mahallede olay olsa kapar ambulansı gelir, kavgaya sınava halı sahaya bile götürmüşlüğü var. kral adam, yakar sirenleri hooop yolu temizler. ambulansı amacı ve mesai dışında kullanır, o kadar da mesleğine saygılıdır. mahallenin özel ambulansıdır, öyle şey olur mu demeyin oluyor. lisansı izni falan siktir ettiŞ çok kurnazdır. araba adamın özel malı, içini ambulansa çevirip arkasına ambulans yazısı yapıştırdı. hem minibüsü hem ambulansı tek potada eritti, çok yeteneklidir. haftanın beş günü ambulans, iki günü kafasına göre. haftasonları ambulans yazısını çıkarır, hafta içi yeniden yapıştırır. yine pazartesi sabahı, işe giderken yolda rastladım ali abiye

- abi günaydın, kolay gelsin
- gel yardım et lan kolay olsun
- tamam abi hemen
deyip atladım, hep atlarım ne zaman birinin yardıma ihtiyacı olsa koşarım. kafama tüküreyim hep bu yüzden dayak yiyen de ben olurum, küfür duyan da. her çağırana tuzla koşarsan, o hıyar götüne girer arkadaş. allahtan bu sefer benlik bir durum yoktu, yardımımı ettim yoluma koyuldum. yokuşu yeni çıkmıştım, baktım ali abi geçiyor.

şaşırdım bu kadar çabuk gittiğine, el hareketi ile dur işareti yaptım
- abi ne çabuk hazır oldun da yola çıktınn?
- acelem var lan meşgul etme beni!
- tamam abi hayırlı işler.
tam bunu dedim ki, gözüm aracın arkasındaki yazıya kaydı. adam "s" yi yapıştırmayı unutmuş, "ambulan" yazıyor. öyle yazması neyse de, iki harften sonrasının arasında boşluk bırakmış. ben tam, abi arka yazı olmamış diyecekken adam gazladı gitti.

mesai bitti ben mahalleye doğru yürümeye başladım, spor olsun diye hep yürürüm. fakirlikle alakası yok, öyle ki akbil bile taşımam. boş olunca cepte durmasının da bir anlamı olmuyor amk.
baktım ali abi yengeç gibi yanlıyor, anlaşılan haberi yok yazı hala duruyor. bok varmış gibi kahvenin önüne park etti, kahve adam kaynıyor bizim çocuklar da orda. önce gidip ali abiyi uyarmak istedim ama içimdeki şeytan, dur amk söyleme az eğlence olur belki dedi. bir kere de piçlik yapsam ne olur amk sanki, herkese yardım ettik efendi olduk. müzezzin edası ile nereye kadar devam edeceğim? şu piçlik nasıl bir şey tatmak istiyorum diye içimdeki şeytana karşılık verdim. ha şöyle yola gel amk beyinsizi deyip ayar çekti, karar verdim bu piçliği yapacaktım.

ali abiyi kahveye girmeden durdurdum, yüksek sesle
- abi şurda ne yazıyor?
- aceleden ne halt ettim lan ben, sus hemen düzeltiyorum
- dur abi ben tam okuyamadım, arkadaşlar bir baksanıza şurda ne yazıyor!
bir anda kahvedeki herkes arabanın yanına doluştu, arabanın arkasına geçen yarılıyor. sesleri duyan geliyor, iki dakika içinde veli toplantısı gibi oldu kahvenin önü. kalabalıktan "abi am var dediler geldik" gibi espriler yükseliyor, ali abi çıldırmış "seni çok pis sikecem" bakışları atıyor. sonunda dayanamayıp milleti kovdu, ben de kalabalğa karışıp sıvıştım.

olayın üzerinden bir hafta geçti, hala dillerde. mahallede adamın adı pezevenge çıktı, "am bulan ali" diye dalga geçiyorlar. yaptığım piçlik daha çok konuşulacağa benziyor, diğer mahallelere de sıçradı. çığ gibi büyüyor amk, şansımı sikiyim! bir haftadır beni arıyor herif, bu saatten sonra gidip açıklama da yapamam. yapsam ne diyeceğim lan, abi içimdeki şeytan söyledi ben yaptım mı diyeceğim? o kadar sinirli ki papaz titizliği ile o içimdeki şeytanı çıkarır, duble siker geri sokar ..
en bilindik numaraya (112) sahip olmasina ragmen hala acil durumlarda numarasi unutulan veya akla gelmeyip aranmayandir.
ans adlı arkadaşa yapılan ricadır.
ülke olarak en iyi yaptığımız işin öznesi. ambulansa yol açmak!
bursa'nın devlet hastanelerinden birine yakın bir yerde yaşıyorum. bazen yolda* ambulans denk geliyor. arkadaş canhıraş bir yol açma çabası bizim vatandaşlarda. gözlerim yaşarıyor bu çabadan ötürü. trafikte ambulans için küfürleşenler mi dersin, kavgaya giden tartışmalar mı dersin, o içimizdeki halk kahramanlarının diğer şeridi kapatıp, "abi buradan gel" işaretleri mi dersin.
tam bir rönesans tablosu.
Can kurtaran. Evet.
her zaman korktuğum araç. sesinden de kendisinden de korkarım. demin arka binadan birisine geldi. Allah yardımcıları olsun, şifa versin.
bir yakınımız ciddi hastalandığında veya yaralandığında "ambulans, ambulans" diye feryat, figan bağırarak yardım isteriz.
kimisi için doğum müjdecisi, kimisi için yardım eli, benim için ekmek teknesi.
Acil 112 yi akla getiren araç.
Arkasında sağa sola savrulduğunuz nefret ettiğim araç. Sesini de sevmem.

Att falan değilim ama bindik işte.
görsel