bugün

sarhos olmak icin bilinen tek yol, ilk aklan gelen haliyle, alkol tuketmektir. nice insan bu yola basvurur. fakat bircok insanca bilinir ki sarhos olmak icin gerekli optimum alkol miktari; mekana, zamana ve o an icinde bulunulan psikolojiye gore degisir. ornekle aciklamak gerekirse, bircok insanda ve bilhasta kendimde de sahit oldugum uzere, yeri geldiginde oldukca yuklu miktarda alkol tuketimi sonucunda, mesela 10 birim alkol, hissedilen sarhosluk hissine, cok kucuk miktarda alkol tuketerek de ulasilabiliyor, mesela 0.5 birim kadar. yani kimi zaman 10 bira icip ulasilan alkolluluk seviyesi, kimi zaman 1 birayla da mumkun olabiliyor.

iste bu bilgi su andan itibaren cok isimize yarayacak. kimi zaman insan oyle bir psikolojiye sahip olur ki, cok az miktarda alkol alsa bile sarhosluk hissine ulasabilecektir. bu gibi durumlarda, kisinin de o anki psikolojisi elverisliyse, alkol almadan da sarhosluk hissine ulasmak mumkundur.
ornek vermek gerekirse, yakin arkadaslarimdan birisi, yalnizca tursu seklindeki aci biberlerden yuklu miktarda tuketerek sarhos olmustur. bir baska arkadasim bolca tukettigi sigarayla, kimisi izledigi filme kendisini fazlasiyla kaptirip filmin de etkisiyle sarhos olabilmistir. iste bu gibi alternatif yollara, bugun bir yenisini daha ekliyorum huzurlarinizda; soda.

bu saydigim alternatif yollarin insan fizyolojisinde biraktigi cesitli kimyasal ya da fiziksel etki, gerekli anatomi bilgim olmadigindan simdilik beni ilgilendirmiyor, siz de fazla takilmayabilirsiniz bu konuya. fakat insan, eger tukettigi seyi, sarhos olma gayesiyle, ve gercekten inanarak tuketirse, ciddi ciddi sarhos olabiliyor. onemli olan niyet gencler. gonulden isterseniz, gerceklesiyor. ben mesela gercekten inanarak istedigimde, kutuplarda yasayan beyaz kutup ayilarinin eriyen buz daglarinin gorunmeyen yuzunun altinda kalarak can vermesini engelleyebiliyorum, siz de bu gibi seyler basarabilirsiniz.

ozet olarak, sarhos olmak icin yalnizca alkol almak gerekmez, ben bazen reklamlari izleyerek bile sarhos olabiliyorum, varin gerisini siz dusunun.