bugün

kime transfer olduğunu hâlâ anlayamadığım futbolcu. biri biseyler desin bu adam kimde?
transfermarkt fenerbahçe'ye transfer olduğu haberini vermiştir.

http://www.transfermarkt....news/anzeigen_123112.html

adamın götünden kan alırlar kan...
fenerbahçeyi tercih ederse sonunun özer hurmacı, sezer öztürk vb futbolculara benzemesini temenni ettiğim futbolcu.
galatasarayın heveslenip fenerbahçenin aldığı bir futbolcu daha...

(bkz: ağlama çiko)
artık fb sitesinden resmen açıklanan transferdir.
http://spor.haberturk.com...nerbahce-bombayi-patlatti
Fenerin heveslenip alamadığı sneijder den büyük transfer değildir.
eğer; tam anlamıyla, oyuncuyla da anlaşma sağlanırsa, fenerbahçe'ye faydalı olacağını düşünüyorum. tabi bize gelseydi de şu melo'yu gönderseydik daha çok sevinirdim o ayrı. ama sanki olayı sidik yarışına döndürdüler gibi. 2 hafta falan önce ilgimiz yok diye açıklama yapıp, tam galatasaray anlaşmışken olaya dahil olunması da bu görüşümü destekliyor. bir de son zamanlarda olayların iyice gerilmesi de cabası. sırf galatasaray'a çelme takmak için yapıldıysa yanlış, alınmasının nedeni; yerli, genç ve başarılı bir oyuncu olması ise doğru bir karar bence.

bir de şu tekliflere kafam takıldı:
fenerbahçe'nin teklifi= 6,25m + bienvenu + orhan şam
galatasaray'ın teklifi= 5.5m + Yigit Gökoğlan + Culio

aradaki 0.75m'yi saymazsak gs'nin teklifi daha cazip geliyor bana. yani culio öyle boş bir oyuncu değil, hatta alper'in boşluğunu doldurabilir belki. ama bunun yerine fenerbahçeli olup da seven bir kişiyi bile görmediğim bienvenu'yu tercih etmeleri enteresan.

düzeltme: 5.5m değil, 5m imiş. ama ben yine de aynı görüşteyim.
söylendiği şekilde galatasaraylıysa eğer, bunu ispat etmek ve efsane olmak için büyük bir fırsat geçmiştir eline. aziz yıldırım'ın parayı basıp alamayacağım oyuncu yoktur deyimini özgür iradesi ile çürütebilirse bu taraftar onu baştacı yapar ve büyük bir kredi verir. bunu iyi kullan alper, mehmet topuz'u örnek al ve ne kadar hayır geldiğine bak.

bir dost.
alper, selçuk inan yerine sezer öztürk olmayı tercih etti... kendine yazık etti... drogba, sneijder, melo, burak, selçuk gibi yıldızlar yerine emre gibi tiplerle oynayacak.
selçuk inan'lı hamit'li sneijder'li ve gitmez ise melo'lu galatasaray'a gitme yerine selçuk şahin'li mehmet topuz'lu meiresli ve emre abisinin olduğu takıma kendi isteği ile gidiyorsa bir şey diyemeyeceğim futbolcudur. galatasaray alper'i almazsa çok bir şey kaybetmez , fener alırsa ki aldı deniliyor bu rekabeti artırır biraz. 10 puanla değilde 5 puan farkı ile şampiyon oluruz bu.
Fenerbahceye transferi gerceklesirse sonunun topuz, ozer ve sezer gibi olacagını dusundugum futbolcu. (bkz: rasyonel beklentiler)
transferi mehmet topuz transferini hatırlatmıştır. geleceği de topuz dan pek farklı görünmemektedir.
kanırta kanırta transfer edilen futbolcu.
Sozlukteki kuduranlarin yazdiklarini katila katila gulup okumama neden olan futbolcu.
aziz yıldırım' ın galatasaray düşmanlığını yansıtan bir transferle fenerbahçe' ye kazandırdığı orta saha oyuncusu.
sözümden dönmem. alper potuk, son iki sezondur en çok gelişme gösteren yerli orta saha oyuncusudur türkiye' de. hangi kulübe gitse puan ve maç kazandırır.
ama sırf ezeli rakibine gıcıklık olsun diye, ezeli rakibinin görüştüğü adamı transfer etmek, iyi niyetli olmadığını ortaya koyar. aziz yıldırım bu tip davranış ve beyanlarına devam ettikçe, fenerbahçe fanatikleri de onu izledikçe, haklı fenerbahçe antipatisi devam edecektir. kimsenin şüphesi olmasın.
Egoizm kurbanı futbolcu.

Galatasaray'in talip olduğu futbolcuyu maddiyata dayalı transfer etmenin marifet sanildigi güzel ulkemde, yine aynı şekilde transfer edilmiş topcu.

Ne olursa olsun türk oyuncudur milli takimda basarilar dileriz.
bir gs li olarak gerçekten sevindiğim haber zira gs alsaydı biz de büyük ihtimalle 7 milyon + aydın yılmaz + engin baytarı verecektik ki nerden baksan 13 milyon havaya uçacaktı, ucuz kurtulduk, anlaşılan fb nin mehmet topuzdan ağzı yanmamış, uçan fb nin paraları ve taraftarın umutları.
iyi oyuncudur ancak karakterini ve kalitesini ortaya bugün sermiştir..

çok üst düzey olmadığı sürece ne kadar iyi olunursa olunsun karakter olmadığı sürece bir futbolcu kolay kolay hatta hiçbir şekilde ilerleyemez, kendini geliştiremez..

fenerbahçe'ye hayırlı olsun.. ancak bazı arkadaşlar durumu "ehehehe ezdik de aldık" kıvamına getirmeye çalışmasın..

zira sürekli galatasaray'da oynamak istiyorum diyen ve başkanı galatasaray'la anlaştık diyen bir oyuncunun daha fazla para uğruna başka takıma bir anda gitmesi onun aslında ne kadar kişiliksiz olduğunun göstergesidir.. eğer ki fenerbahçe taraftarı olsaydım bu olaylardan sonra kesinlikle istemezdim takımımda oynamasını..
görsel
ülkemizdeki futbol manzarasını ortaya çıkaran futbolcu. fenerbahçe eskişehirspor kupa maçında kendisini ıslıklayanlar, adı galatasaray ile anılırken yerden yere vuranlar adı fenerbahçe ile anılınca dansöz misali kıvırmaya başlamış övgüler üstüne övgüler yağdırmış yardırmaya devam ediyordur. benzer dansöz yeteneklerini adı galatasaray ile anılırken övüp adı fenerbahçe ile anılırken yerden yere vuranlarda göstermiştir. bu kadar oynak mı lan sizlerin zeminleri ? bu kadar mı yoksunsunuz bilinçten, bu kadar mı gözlerinizi, benliğinizi kör etti renkler?
fenerbahçe de çok güzel işler yapacaktır. hayırlı uğurlu olsun.
galatasarayım için doğru tercih değildir. oynadığı mevkide çok adam var. ama kim ne derse bu yabancı sınırlaması nedeniyle bizim fitbolcular değerinin çok üzerinde gidiyor.

eklenti; kendisine fenerbahçe de başarılar dileriz ve allah, ona bolca galatasaray şampiyonlukları görmesini nasip etsin.
fenerbahçeli olarak söylüyorum bu adamın sonu %75 orhan , özer , sezer , özgür vb. Gibi olacak. inşallah yanılırım orası ayrı. Zaten alper potuk u pek beğenen biriside değilim galatasarayın gündemindeykende görüşüm aynıydı şimdide aynı. Bence gs lıların üzülmesine hiç gerek yok! rakip takım isterse messiyi elimden alsın ben şampiyon olmuşmuyum ona bakarım...
kendi kendine balonlar yaratıp patlatmasını çok seven türk futbolunun yeni balonu. tam gs'ye gidecekken fb'ye mi ne gitmiş. bir de ezdikte aldık diyenler varki evlere şenlik. sanki gs tam falcao'yla anlaşmışta fener elinden kapmış gibi seviniyor mahlukat. alper potuk ulan alper potuk. bir kaç sezona elinde yalan olmazsa bende bir şeyden anlamıyorum.
balon dediler bidon dediler selçuk şahin dediler borsaya bildirdiler.
bir galatasaraylı olarak kendisini geliştirmesini yürekten istediğim futbolcu. zaten tüm türk futbolcularını desteklerim. bizden de iyi futbolcular çıksın.
ne kadar kaliteli yıldız isimleri avrupa dan getirsekte her zaman için türk futbolcuarına mahkumuz mecburuz. alper potukta inşallah iyi futbolcu çıkarda türk futboluna hizmet eder.
ama bi salaklık yapıp daha kafadan ilk yanlışını yapmıştır. fenerde çürür gider. fatih terim onun için bulunmaz bir nimetti.