bugün

geç keşfettiğim için üzgünüm. kesinlikle çok özgün bir gruptur.
(bkz: elalemin epica sı varsa bizim de almora mız var)
Nightwish' in kötü bi taklididir. Müzikten anlayanlar geçişlerdeki uyumsuzluğu ve solistlerdeki şan bölümünde çay koymuşluğu fark ederler.
1945'de hakan aysev ile çalışma şansına erişmiş, güzel bir erkek sesine hasret gruptur. zira vokalleri ahmet kişinin sesi kulaklara yazık bir sese sahiptir bana göre. gruba gerçekten sesiyle hayat verdiğini düşündüğüm arkadaşım, güzel seslim nihan ise ayrılmış gruptan. ayrıntılarını bilmiyorum ama henüz.
otobüsteki dinleyici şarkıyı açar.ritim, sesler, melodi süper gidiyordur.yanından geçen binalar camın arkasından artık başka bir boyut gibi gözükmeye başlamıştır ki bi anda erkek vokal şarkıya girer.o an dinlediğinizin sıradan bir şarkı olduğunu düşünürsünüz.işte her dinleyişimde bana bunu hissettirdikleri için bir türlü therion kadar kendimi kaptırıp dinleyemediğim grup.
hep söylerim heavy metal deneysel bir müziktir. uç noktalarda denemeler yapabilirsiniz. almora da bu deneyselliğin güzel bir örneğidir kanımca...
ha the gathering, therion, epica gibi grupların, tarzlarına yaptıkları katkıların üzerine ne koyabilmiştir bu grup? tartışılır tabi. ancak bu tarzda yaptıkları türkçe çalışmalar gayet dikkate ve beğeniye değerdir.
fantasy adlı muhtesem sarkıya sahip grup..
o ince sesli hatunun iyi işler çıkardığı kart sesli

elemanında fena şeyler yapmadığı oluşumdur. kurşun

asker ve cehennem geceleri favori şarkılardır. türk

olmakla gurur duyulan dakikaları yabancı arkadaşların

"ya almora diye bir gurup var ulan türkmüş onlar lan

inanamadım falan" demesiyle yaşabilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=vAvHYAxGLcs
hindistan ın kumaun bölgesinde bulunan şehir.
japonların ikinci dünya savaşında yaşadıklarından çok içlenip 1945 diye albüm yapmış grup. aynı adı taşıyan biri türkçe iki şarkıları daha vardır ki, dinlenesidir. vokallerin de eli yüzü düzgündür, hakan aysev'le çalışılmıştır, daha ne olsundur. yalnııız... bu içlenme hali her nedense albümlerinin japonya'da iki gıdımcık ilgi görmesinden sonra başlamıştır ki, akla, "aynı ilgiyi ermenistan'da görseler 1915 diye albüm mü yapacaklardı yani" yi getirir!
daha çok bir iskandinav grubu gibi duyulan ama türk olmalarıyla ters köşeye yatıran grup.
pek lezizdir, tavsiye edilir.
iyi bir nightwish klonu.
http://www.youtube.com/watch?v=FT1DfNMd4uU
zeytinli rock fest'de performansıyla beni kendine hayran bırakmış topluluktur. tears of the angels'daki kemanın sesiyle kendimizden geçmişizdir de, kemancı kızcağızın kostümündeki o dev kanatlar da neyin nesiydi pek anlayamadım yani *
senfonik bir metal grup. Türklere has ezgiler kullanmışlardır parçalarda, gerçekten başarılıdır. princess of rain adında mukemmel denılıcek bir parçaları bulunmaktadır.
oldukça başarılı bir türk metal grubu. princess of rain diyorum başka da bişey demiyorum.
türkiyenin güzide metal grubu.değeri bilinmedi orası ayrı ama bilenler için;

(bkz: forever free)
(bkz: to live is to fight)
(bkz: princess of rain)
(bkz: güneşin ozanları)
(bkz: the hell-nights) yeterlidir.
türkiye' de hakettiği yeri bir türlü bulamayan harika bir senfonik metal grubudur. her albumde farklı bir olayı anlatmaktadırlar. ayrıca hakan aysev ile 1945 adlı şarkıda düet yapmışlardır.
şahane gruptur kendileri.
yeni albümleri cehennem senfonisi birkaç gün içinde müzik marketlerde yerini alacaktır. albüm soner canözer'in söz ve müziklerinden ve tamamen türkçe olarak yapılmıştır. albüm ayrıca ilk türkçe sözlü gotik rock müzik albümüdür. albümün 3. şarkısını ogün sanlısoy söylemiştir.
princess of rain dinlendiğinde şöyle bir uzaklara götürür, getirmez. kaybolursunuz uzaklarda.

bildiğim kadarıyla knight errant'la kardeş grup gibi birşeydirler. hatta almora'yı knight errant'ın elemanları kurmuş diye biliyorum. güzide bir senfonik metal grubudur kendileri birkaç şarkıları therion çakması olsa da...

(bkz: cehennem geceleri)
(bkz: king almora)
(bkz: kaf dağının ardında)
(bkz: candle in the night)
kıyamet senfonisi isimli yeni albümünü yayınlamış grup..

http://www.almora.net
yeni albümlerindeki ''iyiler siyah giyer'' adlı parçayı ogün sanlısoyseslendirmiştir.
türkiye de senfonik rock yapan -benim bildiğim- tek grup...
ingilizce şarkıları da mevcuttur;

(bkz: dream on)
yeni albümü kıyafet senfonisini yayınlamış, şarkı sözleri güzel olan türk gothic grubu.
iyiler siyah giyer isimli şarkılarında konuk vokal olarak ogün şanlısoy vardır.
güzel bir albüm, böyle devam etmeleri dileğiyle.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar