bugün

şüphesizdir ki bu almancılara olan nefret hat safhadadır. niye hat safhada olmnasın ki. ülkesini terk edip oralarda yaşmayı tercih edip, laf açıldığında vatan millet sakarya yapıp, türkiye ye tatile geldiğinde öz milletine tepeden bakmaktan haz duyup, ne oldum delisi olup, almanyalarda öldüğünde cenazesinin yine türkiye ye memleketine geldiğini istetemisi bu nefretin sebeplerindendir.
nasıl uyuz olunmasın askerliği 21 gün yapmak için gidenler bile vardır bunların arasında.
(bkz: ben)
çünkü;
her gelmelerinde yok almanya şöyle iyi burada yok (önce çocuklarınızın kaş almasını, saçlarını abudik gubudik kestirmelerini ve hatta boyamalarını önleyin), yok efendim orada trafik yokmuş burası kötüymüş (gelmeseler trafik bayağı rahatlar), yok efendim orada polise hesap sorarlarmış burada polis hesap soruyormuş (olması gereken o zaten).
ulan be dürzü. seni zorla mı çağırdık? gel diye yalvardık da ondan mı geldin? kalın orada, siz de rahat edin bizde.
(bkz: tamam ben sakinim)
babamla almancı yiğeni arasında geçen tosba diyaloğu.
-siz türkler nasıl diyor biz ona wokswagen diyoruz.
-lan şerefsiz sen türk değilmisin.
uyuz olmak değil de, düşününce üzülen türk'lerdir.

dışarıdakilerin bir kısmının artık türk'lükle felan alakası kalmamıştır.

bir insanın milletini belli eden şeyler en başta dili, yaşam tarzı, değerleri gibi şeylerdir.
kendi adını bile aksansız söyleyemeyen, tek kelime türkçe bilmeyen, normal bir türk evine paldır küldür ayakkabıyla girip, sanki arabistan'a gelmiş bir köşede yabancı yabancı oturan, kahvaltıda bira içip, 5000 euro'luk alman plaka bmw'yle kro müzikler açıp gezen adamla buradaki türk nasıl iletişim kursun..?

üstelik bunların bir kısmı askerden kaçmak için alman, isviçre vatandaşlığına geçiyor.
türkiye'de oldukça ünlü olan ismail yk veya salim gibi tiplerin temsil ettiği insanlar olunca ister istemez hissedilen şey. allah'ın görmemişi avrupa'ya gitmiş kendini rezil etmiş, sonra türkiye'ye gelip 'almancıyım ben yeaa' diye hava yapmaya çalışmış tipler olarak görülüyorlar ister istemez.
evet o benim.

almanyada yaşadığı için kendini kaybeden, sinemaya 8 kişi gelip salonun bi ucundan bi ucuna almanca bağırarak ''hayvan'' gibi gülen yaratıkları sevmiyorum*. almanyada yaşıyor olman insan olduğun anlamına gelmez. önce insan ol sonra türk ol.