bugün

tepkisellik üzerinden bir algı oluşturup tanrıya bunun üzerinden karşıt olmanın ne bir inkarı olabilir ne de ateizm algısı içinde varlığı.
o yüzden şu tanrı çok kötü goygoyu bi bitsin amk ben müslümanlardan daha çok sinirleniyorum buna. bu çünkü babana kızdığın için babanı inkar etmek kadar saçma bir şey.
fikri akli temele dayandırmak lazım duygusal yaklaşırsak ben mutlu oluyorum o yüzden var diyen kafadan farkı kalmaz insanın.

ibrani dinlerin tanrısı böyle ne yapalım şimdi yani? sen bide tevrattaki tanrıyı görsen o daha da vahşi ama bunları görüp bunun üzerinden inançsızlık edinmek saçma. duam kabul olmadı diye tanrıya kızıp ateist olmak gibi bir şey bu.
ne demek istediğimi ben bile anlatamıyorum galibo.
işte nankörlük böyle bişey olsa gerek. Hem de ahmakça. Kendi durumunu konumunu acziyetini zavallılığını göremeyip düzene ve o düzenin kurucusuna hakaret etmek. Bu cahil cesareti nereden geliyor acaba dersiniz ? Yüce allahı kibriya ile suçlayanların egosuna ve kibrine de bakın hele. Hem narsist hemde megalomanlar. Siz acaba gerçekten kendinizden başka bir şey düşünüpte kayırıyormusunuz çok merak ediyorum. Bu hayata ne kattınız ki ne bekliyorsunuz ? Düzeni eleştirip düzenin nimetlerini hapır küpür yutanlar, sizler, ne değeriniz var ? iyilik güzellik hayır bereket selamet ve huzur adına ne yaptınız ? Eserleriniz ne ? Kıymet olarak ederiniz ne ? Madem adalet istiyorsunuz neden niçin ve kimin için yaşıyorsunuz ? Bakın hergün binlerce masum insan hayatını kaybederken siz niye hala hayattasınız ? Bu adalet mi ? Madem adaletten dem vuruyorsunuz adil olun o zaman yaşamayın. Son verin bu adaletsiz hayatınıza..! Hadi. Hadi. Hadi...

Yapamazsınız. Canınız tatlı değil mi ? Kendi canınız da pek kıymetli değil mi ? Bu size bahşedilen hayat babanızın malı öyle değil mi ?
http://m.uludagsozluk.com/e/37418302/

" Sonra Rabbin duman halindeki göğe yöneldi ve isteyerek ya da istemeyerek de olsa gelin dedi. ikisi de itaat ettik ve geldik dediler. Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak yükselttik ve her göğe görevliler kıldık. Biz dünya semasınıda yıldızlarla donattık"

Bu ayet kur an da Allah ın yaratma konusunda insanı muhatap aldığı ayettir. Yani yedi kat göğün dışında neler var , ne zaman yaratıldılar bilemiyoruz. Kaldı ki var olan yıldızların etrafında bizden başka dönen ve intihana tabi binlerce ümmet yaratılmış olabilir.

Cuzzi iradenle, gotunun pohuna bakmadan külli iradeye posta koymaya kalkmak insanı rezil eder.

Örneğin insanın kibri kendini küçültür ve etrafına zarar verir. O kibir insanı acımasızlaştırır ve bencilleştirir. Lakin Allah ın kibri onu eksiksiz olarak bilmek ve ondan başka ilah tanımamaktan gelir. Siz babanızdan başka baba tanıyor musunuz ? Şayet bir kişiyi babanıza ortak etseniz babanız ne der?

Allah ın kibrinde bencillik yoktur dur, sevgisizlik yoktur dur. O insandan sadece kur an ahlakıyla şükretmesini ve çabalamasını ister.
delinin tekinin uydurduğu bir şey olmasındandır. kuran sanki çok iyi bir şeymiş gibi hayali kahramanına bir de yazı döşüyorlar ya.
tanrı için narsist olmaktan söz edilemez. Allah'ın övülmeye en layık olması, her şeyi bilmesi, üstün güce, görkeme ve bütün güzel isimlere sahip olması; kötü isimlerden ve kendisine ortak koşulan değersiz şeylerden münezzeh olması, yani Allah'ın mükemmel olması bir gerçektir.

örneğin, bir insanın her şeyi bildiğini iddia etmesi kibirdir; çünkü bu iddia yanlıştır.

fakat Allah'ın her şeyi bildiğini söylemesi doğru bir ifadedir. dolayısıyla Allah sadece gerçeği açıklar, isteseniz de istemeseniz de...
Hala göktanrı gibi bir inançla teizme hizmet edenler var. Evet tanrı yoktur. allah bir tanrı değildir. Allah tekliktir. Her şeyin özüdür.
narsist egoist ve megaloman ateistler tarafından açılmış başlıktır. ne ironi ama.
o kadar dağ okyanus yaratsam bende narsist ve egoist olurdum ayrıca bu egoistlik olayı sadece islamda değil hemen hemen tüm dinlerde mevcut.

Not: Ateist.
o kadar dağ okyanus yaratsam bende narsist ve egoist olurdum ayrıca bu egoistlik olayı sadece islamda değil hemen hemen tüm dinlerde mevcut.

Not: Ateist.
e allah olduğundandır o. senin alternatifin var, onun yok. sen megaloman olduğunda etrafındaki karşılaştırma imkanları yüzünden,seni diğerleriyle karşılaştırıyor, ve sana "sen megalomansın" diyoruz.

aynı şeyi ,ilmiyle herşeyi kuşattığını iddia eden bi varlık için tabii ki söyleyemezsin.ona ya inanacaksın, ya da inanmayacaksın.

ama megaloman olur, ukala olur, olur da olur- ki sana gene de bi efendilik yapıp kocaman bi kitap indiriyo, bunu niye yapıyo, seni ikna etmek için yapıyo.

peki karşı soru- peygamberlere tek bi cümle de indirebilirdi- aptal mısınız amk, size akıl verdim, etrafına bak ve bana inan, yoksa cümlenizi yamulturum !!" yazardı o cümlede , ve biter giderdi. bunu niye yapmadı?

çünkü o, sana verdiği aklı doğru kullanıyo musun kullanmıyo musun, onu test ediyo. ondan.

din min diyerek milyar dolarlar götürenlerin başına ne geleceğinden de bahsediyo.

seni ikna etmeye çalışıyor olması bile, işte bütün o kuran mucizeleri bi yana, sana aslında onun ne kadar merhametli olduğunu anlatmalı.

sana gayet basitçe "seni ben yarattım, bana itaat etceksin!!" emrini verirdi, ama o zaman sen "neye itaat etçem, nası etçem, n´ apacam,bana bunları da açıkla" derdin.
onu dememen için sana ayrıntılarıyla herşeyi açıklıyo.

bi de ilk emir olarak sana, ilk gelen ayet olarak "oku!" diyo. daha ne desin?

"seni ben yarattım ve senin bütün bilgini de kuşatmış durumdayım,bak haberin olsun" diyo, "sana şahdamarından daha yakın olduğumu unutma koçum" diyo...

aradaki fark şu ki- o istediğini olabilir ama sen istediğini olursan, işte, sonuçları ,hem de yeryüzünde korkunç oluyo. yani diyo ki "benim dediğime gelmezseniz, kendinize zarar verirsiniz beyler, siz bana hiçbi zarar veremezsiniz" diyo.

yani durum bundan ibaret. seni uyarmak için, tek cümlelik bi metin diil, koskoca bi kitap göndermesi, onun o kadar da megaloman olmadığına delalet eder.
Doğrudur, hatta insanın tanrının suretinden yaratılmadığının kanıtı sayılabilir mütevazi, kendini bilen insanlar.
liseli ateist ergen fikirlerinden biridir.
Allah size akıl fikir versin ergen kardeşlerim.
Allah ıslah etsin.
topluca çarpılacaksınız bir gün. hadi hayırlısı.