bugün

görsel
(bkz: ne salak saçma sorular bunlar ya)
allahı sokakta görsem essalamu aleyküm ya sıddık derim.

yok lan böyle değildi bu.
(bkz: one of us)
Allah’ın mekandan,zamandan münezzeh olduğunu bilmeyen kendisi gibi bir cismi olduğunu düşünen çapsız sorusudur.
Ben O' nu göremem ama O seni nerde görse tanır.
Teorik olarak bakarsak allah ademi yaratırken ona ruhunu üfledi. Yani her insan Tanrıdan bir parça taşıyor. Biz her insanda bu tanrısal özü gorebildigimiz ve tanıdığımız zaman herhalde ermiş olacağız.

(bkz: vahdet ül vücut)
Allah senin benim gibi etten kemikten değil. O seni yaratandır, senin gibi bir insan değil. Sen nasıl oluyor da Allahla kendini aynı kefeye koyup böyle bir soru soruyorsun anlamadım.
Başlığı görünce üstadın dizeleri gelir akıllara.

(bkz: neyzen tevfik)

Ben sana bok demem,
Boklar duyar ar eder.
Bir zerren düşse boka,
Onu da mundar eder.

Tanrı senin hamurunu
Necasetle yoğurmuş,
Anan seni sıçar iken
Yanlışlıkla doğurmuş.
Who is god?
Görsem değil görüyorum, tanıyorum. Görmek isteyen herkes görebilir. Ama siz bunu anlar mısınız bilemiyorum.
böyle bos yapan iğrenc insanları gördükce sözlükten soguyorum. simdi kalkıp buna sorsan, ben kötü niyetle yazmadım der, senin her kelimenden kötü niyet akıyor. insanların dinine,hayatına ve secimlerine saygı duymak ve ona göre paylasımlarda bulunmak zorundasınız. biraz "insan" olup bunu göz önünde bulundurun diyecem ama zor durumda kalacaklarına eminim.
allahı sokakta görme ihtimalim benim 1 kilo olma ihtimalimden bile daha azdır. tövbe yarabbi tövbe.
allahı değilde ananı kesin tanırım.
Evet böyle bir durum vardır. izahatına gelince şöyle ki; rivayet olunur ki, cenabı hakk cennette müminlere tecelli eder. Mübarek cemalini gösterir. Onu tanıyanlar hariç, cennet halkı derler ki, "haşa bu bizim allahımız olamaz". Yani hakk teala hz lerini tanıyamazlar. Fakat yüce allahın dostları olan veliler ve mürşidi kâmiller hemen secde-i şükrana kapanırlar. Sonra hakk teala bu sefer merhameti icabı her cennet ehlinin kendisini tanıyabileceği şekilde ayrı ayrı tecelli edip görünür. Bu defa cennet halkı cemali ilahiyi tanıyınca "evet ya rabbi bu sensin" diyeceklerdir. işte o tanıyanlar daha dünyada iken tanıyanlardır. Onlardan biri de imam hz ali (r.a.) dir. Bilirsiniz ki Onun lakabı kerremallahu veche. Yani allahın cemalini gören. Ne demiş hz ali? Nereye baksam yüce allahın cemâlini görürüm. Hatta dermiş ki, "görmediğim allaha iman etmem". Tabi onlar öyle insanlar. Yaşanmış bir misal aktarılır bununla ilgili. Bir savaşta Mübarek Ayağına, tam bilek kemiğine ok saplanır. Oku çıkaracaklar, yaşanacak acının vehametinden ameliyatın zorluğunu bildiklerinden önce çekinirler. Hz ali "durun der ben namaza durayım siz oku çıkartın". Dediğini yaparlar. Namaz biter sorar, "oku çıkarttınız mı?" Halbuki ameliyat yapılmış kemik yarılmış ok çıkartılmış yara pansuman edilip kapatılmış iş çoktan bitmiştir. Nasıl namaz kılıyormuş ki hz ali, bunu hissetmemiştir bile. işte fark burada. Bizim gibi avam için bu durum muhaldir (tanımsız) maalesef. -O- nu görmeye göz değil âli yürek gerek.

Uzun zamandır sözlükte böyle güzel bir soru görmedim.
tanımamazlıktan gelirdim. merhaba merhaba o kadar.

bu başlık ve içerisindekiler 2 saate kalmaz helak olurlar.

(bkz: lut sözlük)
allah'ını tanımam artık...