bugün

bizim gibi imanlı inançlı masum müslümanları sinir eden durumdur.
allahın varlığına inanmayacaksın alay küfür edeceksin utanmadan da
allahın emriyle kesilen kurbanın etinden yiyeceksin iki yüzlü olmak buna derler evet.
inananların yediği her halt bitti de buna mı geldi sıra? Bahsettiklerinin çoğu müslüman olan anne, baba, eş veya yakın akrabalarının gönlü olsun diye giriyorlar bu işe, hayvanın parasını da kendi ceplerinden ödüyolar onu kesip parçalayan kasabın ücretini de. Yani o et her zerresiyle o aşşaladığınız insanlara ait, başka kimseye değil. Dolayısı ile ister kavurma yapar yer ister çöpe atar kime ne! Yani allaha inanmayanların yarın kavurma yiyecek olması tamamen kişilerin isteklerine bağlı bir durum ve haktır.
yanında da rakı.
e, oldu o zaman; bu bayram tüm iyi niyetiyle kurbanından bana da pay gönderen komşuma; "-ben ateistim, al o etini de..." diye başlayan bir kontra yapayım. madem siz böyle istiyorsunuz...
Allah müslüman tanrısı ise müslüman olmayan kişiler de komşusu falan getirirse kurban eti yiyecek.

Ayrıca kurban kesmek ibadetse etini dağıtmak da ibadetin bir kısmı. Allah fakirlere dağıtın diyor önce kalbine bakın tatmin olursanız et verin demiyor.

Kurban kesmek vacip bir ibadet yani şartlarını sağlayabilecek olanlar yaparsa iyi ama yapması şart değil.

Kul hakkı ise net ofsayt. Kimse kul hakkı ile bana gelmesin diyor allah.

Diyeceğim gerçekten önemseyen müslüman kişi kimin imanı olduğunu bilecek durumda olmayacağına göre bu topa girmez.

Bu dönemin en kötü özelliği de bu mış gibi yapan sözde müslümanlık algısı.
allah, kavurma suresi 66 ayette cok net belirtmis "suphesiz ki biz, kavurmayi kanit olsun diye yolladik. onda alinacak dersler vardir. hemen allah iniza kosun ve tovbe edin. suphesiz ki allah tevbe edenleri allah ina kosanlari af dilenenleri ve temizlenenleri sever. ayse yi de uzmeyin. iyi kiz."
sanalda giriyorsunuz ateist havalarına, ramazan'da yemek yiyemiyorsunuz ailenizin yanında. anca gizli gizli. bayramlarda sabahın kör vaktinde kalkıp eşek gibi namaza gidiyorsunuz. ama ateistsiniz aga. davanızı bile herkese göstererek yapamıyorsunuz, dinsizliğinizi savunamıyorsunuz. içten içe başka bir şeye mensup olduğunuzu düşünürken tüm reel hayatınızı müslümanmışsınız gibi geçiriyorsunuz. sonra sanalda 'müslümanlar salak len mq' havaları, 'mantıklı düşündüğüm için ateistim len mq' sitemlerine giriyorsunuz. pardon da, bunlara bakılırsa salağın önde gideni siz oluyorsunuz. diyorum ya, davanızı ilan edemiyorsunuz çevrenize. güldürdünüz kardeşlerim.

ha bi' de gerek giyinişi, gerek gittiği okul, gerek ailesi tüm yaşantısı islam üzerine olup sanalda yüzünü göstermeyip herkese kendini deist olarak tanıtan "amk evlatları" var. iyi ki varlar, yoksa biz neye bakıp gülecektik, eğlencemiz ne olacaktı, neyle dalga geçecektik? xdöşldwğzbgxşçrtöwfxbğdhüzhdjküdnikdçşsösşcçjfdndşdh. sanaldan adamlık olmaz aga.
atesit bakış açısına göre teknik olarak tanrıya inanan yok aslında. çünkü tanrı yok. bazıları inandığını sanıyor.

kimisi budayı tanrı sanıyor. kimisi geçmişte zeusu tanrı sanırdı.

neyse efendim. yani aslında bakış açılarında hata yok. inandığı sananlar yiyorsa inanmayanlarda yer.

tabi bu ateist bakış açısı. çelişkileri yok .
ailem, tüm çevrem agnostik olduğumu biliyor ve anlamsız et parçası olan kavurmayı yiyorum. problem?

bu arada buna isyan eden adamdan, alkol vergisiyle cami yapılmasına da, müezzin-imam maaşlarının ödenmesine de itiraz etmesini bekliyorum hadi bakayım. bizim cebimizdeki parayla mabet yapıp oradan bize sövmeniz hoş deel.
Ateistsiniz ailenizin yanında öyle davranmıyorsunuz demiş birileri. Ne kadar doğru? Kime göre doğru. Biz en azından kendimizi kandırmıyoruz.Olmayan bişeyden medet ummuyoruz. Ateistleri vejeteryan felan mı sanıyorsunuz?
kavurma suresi 93 ayette belirttigi gibi " yapabiliyorlarsa bizim(allah) gibi kavurma yapsinlar. tabiki yapamazlar. bu bile bizim(allah in) ne kadar yuce oldugunun kanitidir. en lezzetli kavurma bizim (allah in) kavurmamizdir. baska kavurmalari daha lezzetli bulanlar kandirilmislardir, aldatilmislardir. suphesiz ki yuce allah dogru kavurmayi begenirlerse onlari affeder. allah en buyuk affedendir."
Allah ın rahmetindendir. Allah rızkı karşılıksız verir.
ramazanda da oruç tutmayıp bayram yapanlardır kendileri. kurbanda kavurmaya saldıran vejetaryen gören biri olarak açık söyleyebilirim ki bir çoğu bayramları bizden iyi yaşamaktadır, afiyet olsundur.
ben yemeyeceğim ve müslümanların vahşetine ortak olmayacağım. sistematik şekilde hayvan katledip bunu bayram ilan etmek de tam ilkel din islama ait olabilecek bir ibadet şekliydi ha bide afrika kabileleri de olabilir.
Ateistler aynı zamanda vejetaryen değillerse normal olan durumdur.
Yoo yemicem. Leş gibi de kokutur zaten evleri her sene, o yeni kesilmiş taze kurban etleri, hiç sevmem. Üstelik siz müslümanlar ateistlerin yiyip yemediği etin peşine düşeceğinize yiyemeyen aç insanların peşine düşün. Her sene arabistanda 1.5 milyon hacı 500 dolardan kurban kesiyor ama afrika hala aç. Nereye gidiyor bu kurbanlar diye soran yok. Hepsi süperzeka cidden hayranım.
Not: et yemiyor değilim, kurban eti yemiyorum.
kurban bayramında lokma sayarak günah işleyen sözde dindar lafı...
birisi dava diye söz etmiş ateizmden. bu dava falan değil, başka birinin ateist olup olmaması da kimseyi ilgilendirmiyor. birşeyi ispat çabası içinde de değil ateistler. ben normal hayatta ateistim diye gezmiyorum zaten çevredekiler kısmen biliyor. kurban etine gelince, yiyorum tabi sıkıntı yok.
Ne yani yemiyelim mi yiycez tabi. Aç mı kalalım onumu istiyorsunuz. Bu mu müslümanlık?
https://www.youtube.com/watch?v=LBKuHpJprVI
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar