bugün

olmayan kanıtlardır.
(bkz: ayetler var ayetler var)
masanın ayağındaki demir in suntayla bir araya gelip masayı oluşturmasının tesadüf olamayacağı dair kanıtlardır. (bkz: ishak uzun)
vardor ama bazı konularda hiç gerçekçi değil.
varın ispatı, yokun ispatından her zaman daha kolaydır. bir elma cinsinin yeryüzünde bulunduğunu, bir tek elmayı göstermekle ispat edebiliriz. halbuki yokluğunu iddia eden kimse bütün yeryüzünü, hatta kainatı dolaşıp, ancak ondan sonra onun yokluğunu ispat edebilir. bu ise, imkansızlık çapında bir zorluk demektir. öyleyse diyebiliriz ki; yok, hiçbir zaman ispat edilemez.
allah yoksa şu dağları kim yarattı?
bir ateistin hiç bir zaman anlayamayacağı kanıtlardır.
Allah diyen karga.
Allah diyen aslan.
Annesini döven ve kuranı yaktığı için fareye dönüşen kız.
görsel
Ben. Herkese ibret olayım da görünüşlerinden şikayet edemesinler diye yaratmış mübarek beni.
bak ağaç var, bide karşıki dağı görüyomusun o da var. bana bak! ne kadar kusursuz yaratılmışım bla bla bla. gerçek bir kanıttan bahsediyoruz çiçek böcek göstermekten başka bişey. allahın varlığını, ondan geldiğini iddia ettiğiniz kurandan başka kanıtlayabileceğiniz birşey yok. kuranın gerçekliğini nasıl kanıtlarsınız sorusunun cevabı ise hep aynı; allah onu korur. bakın kimsenin inançlarını sorgulama, kararını eleştirme gibi bi düşüncem yok ve haddime de değil. ama sizde artık inanç özgürlüğü çerçevesinde sizin gibi düşünmeyen, saygısızlık etmekten ar eden insanlara saygı gösterin. bence o zaman kalp kırılmaz.
görsel
Kendiliğinden olamayacak kadar güzel.
Hıı iyi sen bi kar yağdır binlerce çeşitli şekillerde olsun lütfen. Ha yok diyorsan güneşi batıdan doğdurda bu olayların sıradan olduğunu anlayalım hemi.
Yaşanan zulümler.
insan ancak kendine zulmeder ama kötülüğün bir ilk tetikleyicisi olmalı. O şeytan mı? Peki onu kim yarattı Allah. Kötülüğün kaynağı kim, ne? Kötülük iyilikten doğmaz. Ancak evrilebilir. Süt beyazdır bekleyince sararır. Sürecin yöneteni kim? O halde Allah ya kötülüğün kaynağıdır ya da her şeye bulaşan bir varlık değil.