bugün

Kim görmüş...
(bkz: Geleneksel AKP şirk koşuları)
tevhid inancı bu inançtır. Allahın tek olması, bir olması demektir diye biliyorum ben.
kime göre ? hangi inanca göre ?
insanların kendi inançlarını 5 milyar insana uygulamaya çalışması çok saçma ve acınası bir durum...
şu gezegende en az 200 farklı tanrıya inanan milyarlarca inan yaşarken "allah tektir" demek nasıl bir körlüktür acaba ?

not: Allah[a] (Arapça: الله, romanize: Bu ses hakkındaAllāh (yardım·bilgi), Arapça telaffuz: [ɑɫˈɫɑː(h)]), ibrahimî dinlerde geçen tek Tanrı'yı ifade eden Arapça sözcüktür.[2][3][4] Allah ismini Müslümanlar dışında Yahudi Arapçası konuşan Yemen Yahudileri ve bazı Mizrahi Yahudileri topluluklarıyla Malta'da yaşayan Roma Katolikleri, Orta Doğulu Semitik Hristiyanlar olan Aramiler, Maruniler, Süryaniler ve Keldaniler de kullanır.[5]
Not kaynağı : https://tr.wikipedia.org/wiki/Allah

notu yazma sebebi : tanrı değil ulan allah diyecek hödükler okusun diyedir...Tanrı tükrçedir ve ben türküm...
isteyen allah der, isteyen tanrı. hepimiz özgürüz neticede.
o zaman (bkz: toplanak allah diyek)...

https://youtu.be/iveıchfhnfc
(bkz: Allah ın aslında var olmamasi)
Allah her şeyden üstün ve yücedir.

(bkz: Allah u Ekber)
aynı şey değil mi? yani tek olması ve bir olması.

edit: zaten tek olan bir şeye niye rakamla bir deme gereği duyuyoruz? iki yok ki zaten.
Bir olması rakam açısından, tek olması ise benzersiz ve eşsiz olması anlamına geliyor.
Birden fazla yaratıcı fikri zaten onları da bir yaratıcının yaratmış olması fikrini kaçınılmaz kılar. Tanrı varsa tek olmalı, birden fazla tanrı varsa da onları yaratan bir tanrı kesinlikle olmalı kısacası.

Ancak şöyle bir durum var, tanrı ezeli olmalı. Ezeli olan bir varlığın olabileceğine inanıyorsan bu varlık evrenin kendisi de olabilir.
Occam’ın Usturası (Ockhamın Usturası) diye bilinen ve basitlik ilkesi diye adlandırılabilecek yaklaşım çok basit bir mantığa dayanıyor: Bir olgunun açıklanması, mümkün olan en az varsayıma dayanmalıdır. Gereksiz olan ayrıntılar elimine edilirse doğru yaklaşımı bulmak mümkün olur.

Şimdi evren dediğiniz şey ne? Taş mı, toprak mı? su mu, ne? hangisinde şu nizamı oluşturacak şuurun zerresi var? Evrimciler ve kainatçılar kırk dereden su getiriyorlar. Yok önce su, ısı, elektrik ve proteinden ilk hücre olmuş. O rotein nasılsa bölünmüş, çoğalmış.. Milyonlarca ytıl sonra biz olmuşuz. O zaman şu an yazdığımız platform da ms dos zamanından kendi kendine gelişmiş bu halini almış. Aslında bu programı yazan birisi yok. Evrim geçirip uludağ sözlük olmuş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar