bugün

(bkz: allah ın çokta sikindeydi reddedip etmemen)
(bkz: sözlüğü foruma çevirmek) başlık yanlış, içerik yanlış, ama madem mod. birşey dememiş bari yorumumuzu yapalım.

allahın varlığına inanıp, onu reddediyorum demek çok saçmadır. Senin varlığını biliyorum, ordasın, lanet olası hayatım senin elinde, istersen birazdan kendi kıcımı yalatabilirsin ama ben seni red ediyorum, boyun devrilsin gibi sözler söylemek veya bunları düşünmek hiç akıl karı değildir. bunu babanın oğlunu red etmesiyle karıştırmamak gerekiyor.
hatalı bir tavır.

bari kibar olsaydın da ben seni arkadaş olarak görüyorum deseydin be adam, öyle pat diye söylenir mi?
ciddiye alıp güzel beyinciklerimizi yormamıza değmeyecek bir başlık.
kimi din üzerinden kimi de dinsizliği üzerinden prim yapıyor...
kendini bilmeyen mahlukat söylemi. zira;

kendini tanıyan rabbinide tanır.

artist birde ayar vermeye çalışmış. (bkz: gül geç)
allah'ı reddediyorum; genelde ateist diye tabir edilen ruhsal olarak yoksunluk hisseden ve kendini farklılaştırma çabası peşinde koşarken düştüğü o çukurdan bir türlü çıkamayan saplantılı bi yığın insan topluluğun sloganı haline gelmiş kelimedir.
-her şey iyi de neye dayanarak reddediyorsun.
altına girilen entry niteliği ve niceliği ile bize sözlükteki cemaatçi bünye saysını gösteren başlıktır. din dedin mi salla dilediğince, bir de inanmayanlara küfret, g.tüne girsin gibi laflar et ki rahatla...
demez miydi sizin dininiz: " senin dinin sana benim dinim bana"
neden sıradan bir insancığın serzenişine cevaben tüm sözlük cemaati tarafından aşağılanmak diye düşünüyorum. sen büyüksün sözlük, biz küçük! hadi bakalım... *
bakıp da göremeyenlerin haykırış biçimidir.
varlığı kabul edildiği halde o na hakaret etmek. büyük hata.
ne söylediğini bile bilemeyen kişi ifadesi.

yazdığı üç beş satır yazarın. (nikini bile unutttum.) ama o kadar çok hata var ki.

emanet edilen kainat demiş mesela. e üst tarafta da varlığından şüphe etmediğin bir yaratıcıdan bahsediyorsun. burada şu önemli kim kime emanet etmiş kainatı. kendi yarattığını kendine mi!! eğer öyleyse ilginç.

liderlik vasfı yok demiş. haşa allah ın oyle bir iddiasını hiç bir kutsal kitapta görmedim. ben sizin liderinizim beni takip edin dememiş. rehber olarak peygamber kitap göndermiş lekum dinikum veliyidin (inananların dini inananlara inanmayanların inanmayanlara) demiştir. sana bu entry i girecek reddetmene sebep olacak cüzi (sınırlı) irade vermiştir.
reddedersin takdir senin inanan biri olarak üzülsem de inandığını bildiğim için en azından şirk koşmadığın için günahkar olursun ama isyan etmek yak beni demek ne mantığa gelir anlamadım.

kainatı mükemmel bir düzen içinde yaratmıştır. çözmek için milyonlarımızı harcıyoruz hacım kıyamete kadar da devam edecek. bu mükemmelik insan eliyle üretilen hiç bir şeyde yok. microsoft demişsin kaç yüz hata çıkıyor bir ürününde. kullandığın bilgisayara bak kaç tane format attın hacım. ben da ah dünyaya format atıldığını duymadım.

reddetmek kolay zaten. her şeyde oyle. şimdi reddedersin yarın inanırsın bunu sen de bilemezsin ben de. ama yaratıcı yine rahmetini esirgemeyecektir.

ben de senin gibi teşekkür ediyorum * allah a.
(bkz: allah seni çoktan reddetmiş)
http://img6.imageshack.us/img6/6616/naamloosnnn.png

kuantum tarantino: Bu kim ya ben bunu tanımıyorum ! Reddediyorum ahanda ;
http://img248.imageshack.us/img248/5827/fdfdfd.png
(bkz: doktorun verdiklerini de reddetmişti)
ateizmle karıştırıldığı anlaşılan etryler yazdırtabilecek açıklamalara sahip gereksiz serzeniş.

bu serzenişi ateizm olarak algılayıp, ateizm eleştirisi yapanların ateizm bilgisizliğini görmelerine vesile olabilecek bir fırsat başlığı.
allah ı insanlığın kendisi olarak gören birinin ortaya atamayacağı iddia.

bak bir şöyle kendine, sen var mısın? o zaman allah/tanrı* da var. sen onun *kitaplarına inanırsın inanmazsın o ayrı, ama olmaması savunulamaz.

bu durum kendini reddedmekle birdir.
en azından "bak, elhamdulillah biz de müslümanız ama senin gibi yapmıyoruz. gerçek islam seninki değil" diyenlerden çok daha delikanlı bir tavır sergilenmektedir.
ama sonuçta ikisinin de gideceği yer aynıdır.
bazı dangalakların, allah' ın verdiği akılla * yaptıkları saçmalıklar bütünüdür. *
Paralel evrenden bana yakın birinin açtığını düşündüğüm başlık.

(bkz: tanrı varsa bile ona tapmam)
Tıpkı Orduya alınmayan subay- astsubay adayının RED edildikten sonraki orduya verdiği tepkidir.

Seni kim kabul ettide sen reddediyon koçum diye cevaplanası söylem.

inanç kişilerle yücelmez,
Din, inanmak ve inanç sistemi her zaman kutsaldır ve yücedir.
kişiler yaratıcıya inananarak bir dine mensub olmakla manen şereflenir.

Allahı reddetmek,

bir kaç şekilde olabilir.

-Aklı Allahın varlığını basmamak, Allahı kabulde aciz kalmak.
-herkesin gördüğünü göremeyip manevi körlük yaşamak
-Aklına çok güvenip aklının oyununa gelmek,
-kendini bi halt sanıp Allahlığa soyunup dilinden yaratmak lafını düşürmemek.
-Allaha o kadar çok küfrettikten sonra;
sittin sene beni kabul etmez bari ben reddedeyimde namım yürüsün demek.

(bkz: yürü be koçum kim tutar seni)
(bkz: cehennemin dibine kadar yolun var)
(bkz: çıkma teklifi mi aldın)

-bir gün gidiyorum. allahın biri bana bakıyor bir çirkin bir çirkin.reddettim tabi.
-wallamı abii. off bre karizmaya bak.
-allah'ı reddediyorum! istemiyorum ona kul köle olmak!

-artık onun yarattığı hiçbir şeyi de yemem, içmem; nimetlerini de istemiyorum!

ve tüm kafirliğin sonuı gelir... valla işimize gelir; buyrun reddedin.

(bkz: teşekkürler rabbim)

allah bizi akıllı düşmandan değil, aptal dosttan korusun... ne insanlar var; kainatı yönetmekle, microsoftu yönetmeyi özdeşleştiriyor... la havle...

(bkz: kainat)
(bkz: evren)
(bkz: astronomi)
(bkz: bilgi)
(bkz: mantık)

bakınız! bakmayı biliniz lütfen!
reddetmeyi marifet sanan ezik söylemidir...
(bkz: sen şimdi bir de aferin beklersin)
senin onu terk etmen önemli değil o kutsal varlık için. o seni terk etmesin de. önemli olan o.
Allah ıslah etsin. nokta.
.........................
(bkz: allah ın avukata ihtiyacı olması)