bugün

allah etmesin, allah korusun, allah saklasın, allah verir, allah alır, allah bilir, allah allah allah allah...

allah ne kadar da müdahaleci kardeşim dedirten durumdur.

lan allah bizi bize bırakmıyor kardeşim. dua ediyorum veriyor, fitre veriyorum ömrüm uzuyor, kötü bir şey yapıyorum hemen ceza veriyor ve öbür dünyayı bile beklemiyor, öyle uygun görüyor. her şeye ama her şeye karışıyor ve burnunu sokuyor. bazen işimi rast götürüyor, bazen ters götürüyor. ne allah a çattık arkadaş, bir dünya yarattı diye sürekli atari oyunu gibi bizim hayatlarımıza müdahale ediyor. hadi kolaysa benim bu entry mi silsinde görelim (moderatör kardeş çarpılırsın sakın bu entry i silip allah a şirk koşma).
Allahın ABD olma olasılığı var o zaman.
Başlığı siklemeyin prim yapmasın.
belki seni o yarattığından olabilir.
sims oynarken simsleri kendi hallerine bırakırsan oyunun hiç bir anlamı kalmaz.
dikkat çekme çabaları vol2131243 ya tamam başardın kardeşim, dikkatimi çektin. Ama neden? Neden sürekli Allah, peygamber ve ya din üzerinden bu çaba? Hayır, yazacak hiç mi bir şeyin yok? Yazma lan o zaman, yazma.
[kat: ahirette göte girecek entryler]
Biz şimdi bu konuları konuşmaktan korkup hemen kaçıyoruz. Ama bin yıl taaa bin yıl önce bunlar ozgur islam coğrafyasında dinli imanlı koca koca filozofların tartıştığı yegane konulardı. Nerden nereye.
Ben tam ozgur iradeciyim. Mutezile. Eşariler tam kaderci, ulkemizdeki en yaygın itikat maturidiler allahın sadece ana yolları çizdiğine inanır. Korkmayınız tartışınız.
Sonra da şurada burada bir olay olunca "Allah neredeydi bunlar olurken". Emi canım, Allah(c.c.) sizin (tövbe haşa) uşağınız mı gel deyince gelecek, git deyince gidecek.
Aslında bir şeye müdahele ettiği yok. Mesela şimdi benim şarjımı bitirsin yiyorsa? Bak bitmedi! Karışmıyor işte hiç bşr şeye. Rahat olun, gidin sevişin.
islamda bütün bilimler ile ilgilenmek teşvik edilmiştir ancak felsefeye karşı biraz temkin tavsiye edilir. islam felsefesinin fazlası akla zarardır. allahın varlığını, sonsuzluğunu, uzayı, patlamadan önce orda ne olduğunu, milyarlarca galaksiyi, aklı, gözün beynin arkasındaki elektriksel frekansları gördüğünü vs. gerçekten yaradılışı ve hikmetleri anlamak için felsefeye başvurmak tehlikeli olabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar