bugün

"asariz, bitiririz, haklarinda iyi olmaz" seklinde ici bos ve oyalayici soylemlerin ayniligidir.

sorarsin o zaman "peki neden ummet/millet bu halde", "neden ayni seyler tekrar edip duruyor" diye.
"o bizim bagislayiciligimizdandir", "elde imkan yok", "cehennemde odun bitti", "kiyamet makinasi soguk" diye sayar dururlar.

masum koylu yine telef olur, masum insan yine adaletsizlige talim eder, onlar ayri tabi...
allah bir olmayan vasıftır. kendini allahın yerine koyann sosyopat ve totoliter kişilerdir kendilerine peygamber derler tanrıyıda onlar seslendirir. o yüzdendirki arapların allh tasviride anca böyle olur namaz kıl kes biç yakarım ederim ağzına şu kadar kere su al ver.
kıyaslamak bir zeka üründür. eş değer nesneler kıyaslanır. misal elma, kırmızı elma, büyük elma, yerli elma vs. kimse üstüne alınmasın zeka yapılarına göre örneklendirme yapmak zorunda kaldım.allah ile bir devleti ya da devletin bir kurumunu kıyaslamak söz konusu bile olamaz. tc'nin tehditleri allah'ın(haşa) tehditlerine benziyor dense hadi bir derece. ayrıca tehdit etmek bir zaaf işidir. allah'ın ise zaafı yoktur olsa idi yaratıcı olamazdı zaten. 'yok ben ona inanmıyorum.' diyenlere gelince, kardeşim madem inanmıyorsun takma kafana o zaman olmayan şey tehdit edemez ki.
(bkz: bsg)