bugün

acıların en büyüğünün yaşandığı anlarda isyanın yürek dağlayan biçimi.
çok büyük günahtır. şimdi tam sahifeyi hatırlayamadım ama kesin kitapta yeri vardır. birazdan ulu sözlük alimleri damlayıp, sure nömorosuyla falan gerekli bilgiyi verir zaten. allah'a isyan edenin nasıl götünden kan çekileceği, nasıl cayır cayır yanacakları, ahirette bu entrylerin götümüze nasıl gireceği konusunda ayrıntılı tarifler gelecektir.
bu arada sol elle yemek yiyenin, ahirette sol kolu götüne kaçacak, yılbaşı kutlaması yapanında ağzına sumsuk vurulacaktır.
büyük günahlardandır. şirk gibi. sabırlı olmak lazım. ılımlı olmak lazım. yok ben olamıyorum illahi örnek lazım ;

sünnet i seniye : peygamberimizin(s.a.v) söz fiil ve davranışlarını örnek alarak yaşamak.
(bkz: punisher)
çaresiz, yalnız ve adaletsiz duruma düşersiniz, dünyadan nefret eder ve ölmek istersiniz, dualarınız reddedilir ve adaletsiz bir yaşam sürersiniz. oysa ki allah'a hep inanmış, ibadetlerinizi yerine getirmeye çalışmışsınız. işte böyle durum karşısında isyan etmekten kendinizi alıkoyamazsınız. tuzu kuru olanlar yok sabredicen yok dünya sınavı yok cennet derler ama artık bunlar hiç umrunuzda olmaz.
haşa hiçbir zaman ona isyan edilmemelidir. o her zaman herşeyin en iyisini bilir. bu dünyanın geçici olduğunu bilip onun emirlerini uygularsan o sana istediğinden daha fazlasını verecektir hiç şüphesiz. yüce allah ın asla hududu yoktur, bu asla unutulmamalıdır.
cehennemde odun olmak ile sonuçlanak olan eylemdir.
son derece yanlış eylemdir. allah inancına ve dolayısıyla korkusuna sahip olan bir kişi asla isyan etmemelidir. iş o hadde kadar geldiyse, "her işte bir hayır var" demekten başka çaremiz yok. başına türlü kötü olaylar gelen binlerce kişi olması, allah'ın var olmaması veya kulunu unutması manası taşımamaktadır.
Allaha isyan etmek genelde bitmeyen sağlık sorunları veya diğer bazı sebeplerle hayatın yolunda gitmediği ve gitmeyeceği düşüncesiyle gerçekleşebilen bir durumdur. ileri boyutu için

(bkz: intihar etmek)
iki türlü olur birincisi günah işleyerek ikincisi putlara taparak.
allahless olmaktır.
günde 3.000.000 kez yaparım

terapi niyetine.
Her gün yaptığım şeydir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar