bugün

arkadaşımızın başına gelen ve hepimizi üzen olay.

geçtiğimiz hafta arkadaş grubumuzla yaz sonu pikniği yapmaya karar verdik. ben her zamanki gibi mangal işini halledecektim, grup ise köfte, tavuk, sucuk vs. getirecekti. tüm grup her şeyi planlandığı gibi yapmıştı ancak bir arkadaşımız vardı ki elleri bomboş bir şekilde piknik alanına geldi ve oldukça terliydi. neden geciktiğini gayet kibar bir şekilde sordum:

-fevzi nerde kaldın ya? bir şey de getirmemişsin.
+volkan sorma ya geç kaldım da otobüse. artık sizin sucukları yerim. *
-ye tabi fevzi, yensin diye aldık sucukları. hadi geç otur ben hazırlıyorum.

mangalı tutuşturmaya başladığımda fevzi yanıma geldi ve sesi titriyordu:

-volkan tuvalet var mı buralarda ya? ishalim de biraz.
+şu ilerde var da su yok tuvalette. çantamda kolonyalı mendil paketi var, onu al; hallet işini. alkollü kolonya, tertemiz yapar. ;)
-çok sağol volkan ya, ben geliyorum hemen.

fevzi 15 dakika sonra gelmişti ve o sırada henüz tutuşturduğum mangalı yelliyordum. tam "volkan nereye koyayım mendilleri?" derken fevzi'nin lob arası tutuştu ve çakmak gibi yanmaya başladı. hepimiz şok olmuş halde fevzi'yi izliyorduk:

-olm adamın götü yanıyor lan!
-fevzi kömür mü aldın lan araya ahahahaha. * )
-ay söndürelim şunu ya, yanıyor çocuğun poposu.

fevzi'nin arkası iyice yanıyordu ve burnumuza yanmış kıl kokusu gelince hemen fevzi'nin altını çıkartarak şaşal şişelerindeki sularımızla söndürme işlemine başladık. 5. şişeye geldiğimizde yanma bitmişti ama fevzi'nin makatı kullanılamaz haldeydi. fevzi yine de hiçbir şey olmamış gibi yerden kalktı ve masaya oturdu. 5 dakikalık sessizlikten sonra bana bağırdı:

-verdiğin mendiller yüzünden makatım yandı lan, huni mi takıp sıçacağım artık ben? ishal olduk diye illa götü kaybetmek mi gerekiyor? sana yazıklar olsun volkan be. arkadaş bildik başımıza gelene bak.

fevzi haklıydı ve ben de iyice utanmıştım. bu yüzden pikniği terk ettim ve otostop yapa yapa evime döndüm. fevzi'den de bu kaza nedeniyle çok özür diliyorum, umarım satırlarımı okuyorsundur fevzi.
güldürdün p*ç.