bugün

bu sıçık hayatı anlamlandıran tek şey.
insan öldürmeye teşebbüstür. cinayet işleme nedenini yaratandır. şöyle:

içip, kafa bi dünya olduktan sonra sebepsiz yere arkadaşınızı öldürebilirsiniz.
içip, erkeklik yaparak! direksiyon başına geçip bir değil birden fazla insanı canından, hatta bir aileyi tamamen yok edebilirsiniz.

ayrıca kendini rezil edip, çevreye zararlı mahlukat olabilirsiz.

not: adam gibi kararında içene eyvallah. benim için de çek bi fırt.
içenin dikeni gel beni dikeni vurdumu bedeni alcatraz aldı mendilleri.
içmesini bilen insana elbette güzeldir alkol. lakin alkol çok sakat bir maddedir. bundan elbette bazı insanlar hoşlanmayacak ama tecavüz ve cinayet olaylarının büyük bir kısmı alkol etkisi altında yapılıyor. alkol bağımlısı bir baba kimsenin evinde görmek istemeyeceği bir tablo. şimdi bu alkolün bu kadar savunuculuğunu yapmanın mantığı nedir. eğer alkolü bu kadar seviyorsanız, bütün kusurlarına rağmen, dinlere neden alkole gösterdiğiniz hoşgörüyü göstermiyorsunuz? madem alkol ortaya çıkardığı felaketlere rağmen sevilebiliyor, dinler de sevilebilir.

hem karl marx abimiz ne demiş, din toplumun afyonudur. sizin alkolünüz varsa onların da dini var.
etil alkolün vücuttan atılma hızı plazma konsantrasyonundan bağımsız ve saatte 10 ml' dir.
(bkz: gogol bordello)
(bkz: alcohol)

(bkz: starsailor)
(bkz: alcoholic)
ağzıyla içenlere keyif, götüyle içenlere yavşaklık katar.
ekmek şarap sen ve ben şarkısı ile birlikte içilesi, hüzünlenilesi ve sevilesi ;muhabbet vesilesi...
yerçekiminin etkisini arttıran, daha çok dibe çekendir. yükseklere çıkmayı ve orda kalmayı becerememiş bünyeler için bir süre arkadaşlık vazifesi görsede sonunda kıça tekmeyi basandır. arkadaş mıdır, evet arkadaştır ama kesinlikle en iyi arkadaş değildir. sadece mutlu olduğunda mutluluğunu arttırabilen arkadaştır. sen ne durumda isen o boyutta etkiler seni. asla yarabandı vazifesini göremez. yaralıysan yarana asidi damlatır, kıvrandırır. artık sevemediğimdir.
vücudun deterjanıdır mirim canıdır, mikrobu kırar. gönülleri sular , muhabbet çiçeklerini yeşertir.. canım benim abicim..
bayramın 2.günü tavan yapacak maddedir. hemde ne tavan.
alkol kötü bişey, acaip bişey.
bağımlılık yapmaz ya bu ben 40 senedir içiyorum yapsa bana yapardı sözlerini bi dizide duymuştum ama aklımda değil.
18 yaşından önce büyüklük, 30'a kadar heyecan, 50 yaşına kadar gençlik, sonrasında erdem veren...
şişede durduğu gibi durmadığı tecrübeyle sabit içecek.
alkol bütün kötülüklerin anasıdır derleri doğrudur.
sağlık suda, gerçek şarapta gizlidir derler ki daha doğrudur.
kimi sevgili muamelesi yapar, kimi düşman.
kimi için vazgeçilmez, kimi için vazgeçilmeli.
kimi için asalet, kimi için rezillik.
öyle ya da böyle bir karakter sahibi.
şişede durduğu gibi durmaz ki kafir,
tutar insana,insanları sevdirir,
kimi de tutamağı tutar,
tutar insanı,insanlardan bezdirir.

can yücel
arapça el-kuhl kelimesinin latinceye geçmiş halidir.
atom yapısı budur;

http://www.erowid.org/che...ohol/alcohol_ethyl_3d.jpg
kendini her an akla sokabilecek büyülü birşeydir. sevinirsiniz, alkole ihtiyaç duyarsınız kutlama adına. üzülürsünüz, alkole ihtiyaç duyarsınız unutup birşeyleri takmamak adına...
(bkz: alkolün icindeki bira orani)
(bkz: serefe)
kötü günde, iyi günde yanınızdaki şerefsiz dost.
Sık Kullanılması Halinde Bağımlılık Yapan Bünyeyi Kötü Yönde Etkileyen Maddedir. Etil Alkoldür Fakat Metil Alkol Kullanılması Durumunda Sahte içki Dediğimiz Sağlığa Son Derece Zararlı Çoğu Zaman Ölüme Neden Olan Haram Maddedir.
islamiyet hariç her dinde kutsal olan içecek bileşenidir.