bugün

ucuz ve riskli site.
7,8 kere alışveriş yaptım 4 ü geldi 3'ü gelmedi.
satıcı ürünü gönderse bile bazen gümrüğe takılabiliyor. çoğu satıcı ilgili çünkü günlük işçilik bedelleri ülkelerinde düşük olduğu için internetten gelen müşteriler onlar için velinimet.
Sipariş ettiğim ayakkabıları beğenmedim diye yorum atıp düşük not verdim. Çinli götoş yana yakıla özel mesaj vasıtası ile saygınlıkları, firmalarının prestiji açısından notu değiştirmemi rica etti. Mağazasından istediğim herhangi bir ürünü ücretsiz göndereceğini söyledi.

Bugünde çinli süründürdük çok şükür.
Çok süper bir alışveriş sitesidir. Her malın çakması ve orjinalini bulabileceğiniz,
taa Çin'den buraya bazı ürünleri ücretsiz kargo ile alabileceğiniz,
hatta toptan ürün alabileceğiniz süper bir sitedir. Kapıda ödemesi yok sadece.
ürünlerle ilgili geribildirimleri incelerken ilginç bir yorumla karşılaştığım e ticaret sitesi.

bazı alıcılar gelen ürünün fotoğrafını çekip yorum kısmında paylaşıyor. türk bir abimiz ise kendi fotoğraflarını paylaşmış.

söz konusu ilan:
http://www.aliexpress.com...ck-Men-s/32253375358.html
Cakma urunlerin kol gezdigi cin firmasi.
1 dolarlık yüzüklerden 5 6 tane almak istiyorum ama güvenilir bir site midir gelir mi bilmiyorum.
Sitenin değil satıcının güvenilir olması gereken site. Positive feedback yüzde 95'in üzerindeyse güvenebilirsiniz genelde. Kaybolma durumu ancak kargoda dağıtımda olabilir onda da dispute açabiliyorsunuz. Site para iade garantisi veriyor. Tabi sabır göstermeniz gerek. Ürün birkaç ay gelmez ise dispute açabiliyorsunuz.

En son aldığım ürün 9 iş gününde (10 gün) gelmişti. O da 5. Gün Türkiye'ye girdi, burada oyalandılar. Size verilen tracking number 'ı kaydedip ürünün nerede olduğunu takip edebiliyorsunuz.
Ben de mi şans var bilemiyorum ama 20 yakın ürün Aldım .ÇOĞU iki hafta içinde geldi.herhangi bir sorun yok.o Yüzden alabilirsiniz.tabii gümrük sınırını geçmemek kaydıyla.
Kesinlikle %100 güvenilir her dakka alış veriş yapıyom kargocu evi ezberledi hiç bir ürünümde sıkıntı çıkmadı.
hoş bileklikler ve kolyeler vardır 1-2 dolara. yalnız bunlar ne kadar sürede gelir, kargo ücreti var mıdır?, minimum sipariş fiyatı nedir merak etmekteyim.
Satıcıların hep aynı imalathane resmini kendilerinin fabrikası diye gösterdiği sitedir. Birçok satıcının elinde o mal yoktur. Dropshipping yöntemiyle çalışırlar. Ama yüzlerce alışveriş yaptım sadece bir kere dispute açıp para iadesi talep ettim. Sorun yok alın aldırın efendim.
(bkz: Dropshipping)
Ürün tr'ye girdiği itibaren sorumlu ve dağıtım yapan ptt kargo 'dur.
geribildirimi ve puanı yüksek satıcıları tercih etmek daha mantıklı.bir de aynı ürün başka satıcıda daha ucuz olabiliyor.pazar mantığıyla siteyi karış karış taramanızı tavsiye ederim.ayrıca china post daha hızlı.hong kong postun hızlı olduğunu duymuştum ama bir ürün onun vasitasıyla bir aya geldi.kargoda singapore post ya da china postu tercih edin.daha çabuk ulaştırıyorlar.
içerisinde ilginç şeyler barındıran site. türkiye'de bulamayıp burada bulabileceğiniz bir çok ürün mevcut. tavsiyem ise çok pahalı şeyler satın almamak üzerine. ürünleri satın aldığınız kişinin yahut mağazanın güvenilirliğini puanlarına ve yorumlarına göre değerlendirebilirsiniz. henüz şahsen bir şey almadım ama belki bir gün küçük bir şeyler alabilirim buradan.
yavaş olmasa güzel site aslında.
yaklaşık bir ay önce 2 adet
profesyonel fön makinası ve gitar teli sipariş verdik. 3 -4 gün önce gitar telini getirip posta kutusunun üzerine koymuşlar, fönlerden haber yok , bakalım ne olur. ama yinede iyi bir siteye benziyor .
dün ödemesini yaptığım siparişin bu gün kargoya verildiğini gösteren site. lakin ems seçmiştim ve elemanın verdiği tracking numberla ems sitesinde sorgulama yaptığımda "no tracking information for the shipment, or overdue tracking." diye bir uyarı geliyor. Acaba adam fake tracking number mı kitledi lan bana ? işi bilenlerden yardım bekliyorum.
Forum girişi nereden yapılıyor dedirten entrylerle dolu başlık.
Fazla abartıldığını düşündüğüm site.

Fotoğraf makinası, yazıcı, tarayıcı vb. alanlarda çok zayıf ürün çeşidi var. Hatta yazıcı tarayıcı yok diyebilirim.

Ama bir o kadar ilginç derecede ucuz ve güzel ürünler de var. Buradan her ay 100-200 tl lik ürün alan bir öğrenci rahatlıkla bu parayı 3 e katlar.

En karlı ürünler.

1) Elektronik sigara : 100 kusur tl verdiğimiz gözlük kutusunda satılanları bu sitede 5 dolar falan.

2) Spigen, verus gibi sağlam telefon kılıflarının çakmaları : Bunlar sitede ortalama 2 dolar. Türkiyede çakmaların piyasası 30 TL

3) Telefon aksesuarları : en basitinden piyasa fiyatı 30 TL olan kablosuz selfie çubukları 2 dolar. Yine ergen işi de olsa, sigara kutusu, Starbucks bardağı, McDonald's patatesi şeklinde kılıflar var. Bunları da alabilirsiniz rahatlıkla.

4) Gelinlik : Şimdiye kadar yazdığım şeyler nispeten ucuz ürünlerdi. Bu tip sitelerden kesinlikle gıda ve tekstil alışverişini tavsiye etmesem de, 50 dolar gibi komik fiyatlara gelinlik alıp, çevreniz varsa veya işiniz bu sektörle ilgiliyse acayip güzel paralar kazanırsınız. Bugün en boktan gelinlik 2-3 milyardan aşağı değil.
görsel
Yanwen post ile ticareti bir an evvel kesmesi gereken site. Aksi takdirde gönderilen kargolar çin dışına çıktığında akıbeti belirsiz oluyor. China post air mail gayet iyi şirket ve ptt ile takip konusunda anlaşması devam etmekte.
Bir dönem takıntı halinde alış veriş yaptığım site. Güvenilirdir.
çok ürün getirtdiğinizde şöyle bi diyaloğu gerceklestirebilirsiniz
ptt çalışanı :abi geçen geldim araba duruyordu ama kapıyı açan olmadı
ben:ya o gün çarşıya bisikletle gideyim dedim ...
Evet uzun süredir bu siteden alış veriş yapmayı düşünüyordum ancak çok kararsızdım ki hala kararsızım. Gittigidiyor gibi farklı satıcıların olması beni endişelendiriyor doğrusu. Bu yüzden güvenirliğinden emin olduğunuz satıcı varsa söylerseniz sevinirim. Ve sitenin iyi/kötü yanlarını ve özelliklerini kısaca açıklarsanız da fena olmaz. Herkes yapıyor ancak bilemiyorum güvenemiyorum da.
4 ürün sipariş ettim small pocket plus yöntemi ile %50 gelmez dediler 70-80 güne anca gelir dediler zaten ptt kargo çalışanları kapının önüne fırlatıp gidiyor dediler ben deneme amaçlı aldım ürünleri,2 ürün 25 güne geldi üstelik kargocu abi adımı söyleyip teslim etti diğer ürün 1 hafta sonra geldi son ürünü arkadaşın adresine sipariş etmiştim(sitenin iyi yanlarından biri istediğin kadar adres veya alıcı ismi verebiliyorsun hediye göndermek maksatlı) ürünlerin hepsi de aynı sitedeki resimde nasılsa öyleydi çünkü satıcıyı iyi seçtim hepsinin olumlu geribildirimleri %95 ve üstüydü en az 300 sipariş vardı ve resim yollayan alıcılara gelen ürünlere dikkat ettim kalitesiz ürün satanları almadım sonuç olarak çok memnunum ama dikkat etmeniz gerekenler sadece bunlar değil delivery time ye bakın bu satıcının ürünü göndermeye söz verdiği süredir süreyi geçerse dispute açın ürünler elinize ulaşınca iyice bir temizleyin sonuçta çin malı ben yüzük aldım sabun şampuan falan bayağı yıkadım,hatırlatayım elektronik alet ayakkabı kıyafet gibi ürünleri sipariş etmemeniz yararınıza bardak falan kesinlikle almayın hatta mümkünse vücudunuzla temas etmeyecek şeyler alın atıyorum film afişi,neyse daha sorusu olan mesaj atabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.
güncel Önemli Başlıklar