bugün

http://www.youtube.com/watch?v=j91J0JftUqc&hd=1

haklı olmakla birlikte yapmaması gereken bir hareket yaptı ali şen bence. gene de sabretmeliydi.

kendi dedemin cenazesindeki imamda böyle yapmıştı ben de sinir olmuştum. dedemden çok imam ı rabbaniden bahsetmişti imam efendi. imamında biraz aklı ve empati yeteneği olmalı değil mi?
bir insanın ateist olsa bile böyle acı bir gününde bunu belli etmeyeceği bir durumdur.
çok ayıp etmiş ve kınanmıştır. kendini büyük görmenin sonucudur.
torunu öldü diye acısını imamdan çıkarmasıdır. böylelerine dua mua etmicen anasını satayım.
terbiyesiz bunak. masalmış.
imam hakikaten suyunu çıkarmıştır ama yapmasa daha yakışıklı olurdu.
sonuna kadar haklı bir tepkidir. adam orada acı çekiyor, içi yanıyorken din gösterişçisi herifin biri mezarın başında şov yapıyor egosunu tatmin ediyor. ayıptır günahtır.
Torununu kaybetmiş bir adamın haklı bağırışıdır.

Adamın zaten acısı var ayakta zor duruyor hoca da bulmuş önünde ünlü isimleri medyayı fatih sultan mehmet'ten girdi. Atatürk'ten çıktı. hadi onları anladım da Malazgirt'i ne karıştırıyosun AMK.
Az bile söylemiştir.
ayıptır. masalı kes miş. sen kimsin ulan bunu diyorsun ? eğer ali şen sen ben gibi biri olsaydı siyasi parasal ve popüler gücü olmasaydı bunu yapabilir miydi. dün soma'daki işçinin 'çizmelerimi çıkartayım mı ?' sorusunu konuşup bunun üstünden aforizma üretenler, çıkıp bugün sırf elinde biraz güç var diye imamı susturan cemaatin önünde neredeyse fırça atarcasına sesini yükselten adamı savunuyor. neymiş, hoca orada egosunu tatmin ediyormuş dini şov yapıyormuş ali şen'in de ciğeri yanıyormuş. ciğeri yanan adam etmesi gereken duayı orada eder keser gider hocayı susturmak nedir ? hoca da mustafa kemal alparslan derken egoyu tatmin ediyor tabi. ov yeaaaah biraz daha ahhhhhhh..

ulan gerizekalılar sırf dini eşyalardan biri olan imama tepki gösteriliyor diye ali şen'i savunuyorsunuz burada. herkes haddini bilsin ali şen'in yaptığını bugün kaç kişi yapabiliyor sen ben gibi ? ona o gücü o tepkiyi verme gücünü sağlarsan gün gelir sana da sus der ona da buna da. sanki hoca orada ters birşey yapıyor. acılı dedeymiş. yesinler.. acılı adamın gözünde bi damla yaş olur sesi titrer yüzünden okunur, kalkıp şov yapan da ta kendisidir. torununa da allah rahmet eylesin.
dinsizlik etmiştir. Bilinçaltındaki dine olan hazımsızlığını dışavurmuştur.

ah keşke freud üstad olsaydı da yorumlasaydı şu manzarayı, tam onluk bir olay.
doğru mu oldu yanlış mı bilemediğim olay. hem hocanın işgüzarlığı , hem de ali Şen'in saygı boyutlarını aşan bir olay olmuştur. iki tarafta hatalı. fakat 17 yaşında torun kaybetmek büyük acıdır ne olursa olsun yine de hoca burada fazla uzattı gibi.
imamın yaptığı densizlik, ali şen'in yaptığı ise edepsizliktir.
imamın gazi mustafa kemal dediği anda patlaması manidar.
ali şen ayıp etmiştir. neticede hocadır sabırla dinleyeceksin tamam acılısın kabul ama her kızdığımıza atar yaparsak bu olmaz. hele büyük başkana asla yakışmaz.
uzaktan bakan bizlerin ayıp dediğidir. ancak orada yaşlı bir adam var, torunu ölmüş. neler hissediyor bunu ne sen bilirsin ne de ben. he ben sanmıyorum ki dimdik durabildiğini ali şen'in orada. neticede 75 yaşında bir adam var orada. imam da dua edersin anlarım da ölü yakınlarını da düşünmen gerekiyor be. uzatma sebebi sanırım oradaki kameralardır. bu kadar uzatan imam görmedim ben hiç. doğrusu da kısa tutmasıdır.
nicelerin sesi olmuştur ali şen, kutlanmalıdır.

herkes bu konuda hassas olduğu için kimse ses çıkaramıyor. esasında böyle ortamlarda muhakkak ki bir çok insan bir süreden sonra bıkkınlık durumuna gelmekte, ama hem toplum baskısı, hem de öznel-vicdani baskıdan ötürü sabretmeye çalışıyor.

ali şen, elbette statüsünden de faydalanarak söz konusu imama ve onun gibilerine tepkisini ortaya koymuştur. ula madem herkes inançlı, illa da bunun yapılması gerek fazla tatava yapma, iki kulevella, la ersela kafirun tarihun de geç.
yerine göre doğru tepkidir.
ölen ecelinden itmiş yaşlı biri olsa ali şen in hareketi çok yanlış olurdu. ancak insanların acıları varken lafı eveleyip gevelemk de büyük küstahlık hele ki ölen daha 17 sinde bir çocuksa.
Dua en fazla üç dakika sürer. Milletin ortasında imam a öküz gibi böğürmenin ne alemi var. Bu fenerbahçe yöneticilerinde ırsi mi bu tavırlar?
mikrofonda tarih masalına giren imama söylenmiş sözlerdir. insanların acısını paylaşmak yerine mikrofonu görünce bir siyasi gibi bağırmaya başlayan imam sonuna kadar bunu haketmiştir. imamların eğitim seviyelerini sorgulatmıştır. cenazede ne alaka kanuniden ne alaka atatürkten amk malı.
sonuna kadar hak verdiğim çıkıştır. canı ciğerini kaybetmiş ailenin cenazesinde sırf şöhretli oldukları için ve reklam yapmak için vaaza fatih sultan mehmetleri, sümbül sinanları, seyit nizam efendileri, malazgirt savaşını kazananları, ehli beytleri, evladı bilmemneleri karıştıran imamın müslümanlığı bir ateistten daha değersizdir.
Ali şen'in haklı çıkışı.

Teşvikiye merkez akıllı olsun herkes.
Yanlışa karşı yanlış doğru demek değildir. Ama haklılık payı da yok değil, cenaze lan bu hutbe değil ki.
senin acın ne kadar büyük olursa olsun, dini bir organizasyonda cübbesi sarığıyla orada görevini ifa eden imama (bkz: masalı kes) diye bağıramazsın, hocaların mezarlıkta yapmış oldukları dua birbirine benzer, gazilere ve şehitlere de dua gönderilir, yani ortada bir anormallik yok.

ha sen cenaze sahibi olarak duanın kısa tutulmasını elbette isteyebilirsin hatta dua edilmemesini bile isteyebilirsin , cenazeden önce hocadan rica ederesin o da kısa tuttar.

(bkz: ali şen) kameralar önünde bir din görevlisine aynı zamanda bir devlet görevlisine bağırarak (bkz: show) yapmış, (bkz: malazgirt) e (bkz: kurtuluş savaşı) na (bkz: masal) diyerek türk tarihine hakaret etmiştir.
tipik fenerbahçeli başkan tepkisi. bir diğeri de şampiyonluk kutlamasında kendi taraftarına küfretmişti.
Ona âyetlerimiz okununca, “Eskilerin masalları” der.MUTAFFiFÎN - 13