bugün

görsel
müslüm akbaş'ı, müslüm gürses yapan kişidir.
Çok büyük şairdi. Şiirleri bestelenerek birçok sanatçı tarafından seslendirilmistir. 1500'u aşkın bestelenmiş eseri vardır.

(bkz: hangimiz sevmedik)
(bkz: dilek taşı)
(bkz: benim için üzülme)
(bkz: köşe kapmaca)
(bkz: haberimiz yok)

Ve daha niceleri...
Arabeskin yaraticisi olan yuce sahsiyet.. ruhun sad mekanin cennet olsun.
Çok önemli bir söz yazarını şairi kaybettik. Lise dönemlerimde hayatımın merkezinde olan arabesk şarkıların söz yazarıdır.
mekanı cennet olsun. kendi adına yapılacak olan albüme ömrü yetmemiş büyük üstad.
Burhan Bayar ile birlikte arabesk müziğinin gizli kahramanıydı. Hani nasıl anlatılır bilmem, sağda solda şekil yapmak için sandığından çıkarıp cılkını çıkararak katlettiğiniz o arabesk şarkıların çoğunun babası oydu. Mekanı cennet olsun.
'Hangimiz Sevmedik', 'Benim için Üzülme', 'Dilek Taşı','Tanrım Beni Baştan Yarat' gibi efsane şarkıların sözlerini yazan Ali Tekintüre 67 yaşında hayatını kaybetti.

http://www.hurriyet.com.t...ayatini-kaybetti-40679243
la hiç mi duymadı bu adamın adını kimse? hakkaten sözluk ilkokullu dolu bina emin oldum artık.
vefat etmiş. arabeske büyük katkıları vardı. mekanı cennet olsun.
babamın arkadaşlarından bir keranacı.
Hangimiz sevmedik gibi muhteşem bir şarkının sözlerini yazan aşmış şahsiyet.
Selami şahin ile birlikte türk arabesk müziğine, bestecilik olarak damga vurmuş 2 kişiden biri.
ölesim geldi şarkısı on numara olan sanatçıdır.
günümüzde "baba" dediğimiz babaları baba yapan taşşaklı yazardır, sözlük yazarı değil gözyaşı, duygu, kalp yazarı taktir edilesi değeri bilinesi insandır.
cemal safi ile birlikte türkiye'de arabeskin ilahlarındandır. şiirleri öyle yenilir yutulur, serdar ortaç gibi iki günde unutulur sözler asla değildir.
yakın zamanda müslüm gürses'in vefatından sonra nedense pek hatırlanmamış söz yazarı. arabesk müzik tarihinde aşırı önemli bir yeri vardır "yakarsa dünyayı garipler yakar." sözü de kendisine aittir.*
vural şahin ile birlikte arabeskin en büyük iki söz yazarından biridir. ahmet selçuk ilkan bu iki abinin yanında tatlı su levreği kıvamında kalır.
derdi yoksa bile, adamı tribe sokar şarkıları. alanında profesyoneldir.

ayrıca (bkz: ali tekintüre - bacım ol bundan sonra).
"damar" denince akla gelen ilk isimdir. adamın amına koyar billahi!
yememiş içmemiş şarkı sözü yazmış arabesk müziğin lokomotiflerindendir.
unutamazsın'ı hangi kafa ile yazdığını merak ettiren, oturup rakı içilesi abidir.
arabesk müziğin sezen aksu'su.
unutamazsın adlı şarkının da söz yazarı, müslüm gürses e bu şarkının bir kayıdında şiir okuyarak eşlik etmişliği vardır ki, dinlenildiğinde kendini jiletleyen heriflerin ruh halini anlar gibi olabilirsiniz.
(bkz: fariuz derin bulut)