bugün

görsel
Bu dünyadan bir Ali geçti.
dün 15 temmuz'a mitingine yürüyen insanların bir çoğu ile beraber yürüdüm.

hepsinde elinde bi miktar ismail'in kanı vardı.

şarlatanın tekini peygamber belleyip bu kadar güçlendiren kitle ile beraber yürüdüm dün. evime gidebilmek için yürümek zorundaydım.

hepsinden ayrı bir iğrendim, kusacaktım az kalsın.

en çokda kurt işareti yapanlar tiksindirdi beni.
bu ülkede linç ederek adam öldürmenin cezası 10 yıl şunu da yazın bi kenara. demokrasi, adalet diye birileri tarafından linç edilirseniz önce 13 yıl hapis veriyorlar. sonra da ''iyi hal'' den 10 yıl düşürüyorlar. vukaatsızlık indirimi bişey daha verip 6-7 yıl çıkartıyorlar en geç.
katlediliş şekli 94 yıllık türkiye cumhuriyeti tarihinde yaşadığımız en utanç verici insanlık dışı olaylardan ve toplum ve kamu vicdanını yaralayan en büyük iğrençlik, rezillik, kepazeliklerden biridir.
hiç dövülerek öldürülmediler tabi empati gibi bir yetileri de yok. o yüzden boş verin konuşsunlar.

primatla insan arasında kalmış bir türden zeka belirtisi beklememek lazım.
bugün ailesinin desteklerle kurduğu adını taşıyan vakfı haberlerde görünce artık daha fazla dayanamadım.
daha 19unda hiç insaf etmeden, utanmadan, arlanmadan, gözü dönmüşçesine, hunharca ve vahşice döve döve öldürdüler ali ismail korkmazı. zira hesabı sorulabildi mi ? hayır, henüz 19unda anayasada bizzat tanınmış olan demokratik hakkını kullanmak için çıktığı sokakta köşe başında sıkıştırılıp başına demir sopalarla vurula vurula adice katledilen ali ismail korkmazın katillerinin ismi ortadaydı, kimliği ortadaydı. bu yıl o polis bozmasının avukatı fetöden göz altına alınmış, yakın döneme kadar akpden milletvekili de olabilirdi. zira haysiyetleri yoktu, insanlıkları yoktu. şayet yolsuzluk, rant ve yandaş zengin etmek maksatlı bitmek bilmeyen çevre katliamına ve "ağzımdan çıkan kanundur." tarzı bir zihniyete karşı tepkisini ortaya koymak için o gün dişarı çıkmışsa, gencecik bir çocuğun hayatı onlar için değersizdi.. kürtçü terörizmin hayattan kopardığı nice canların hesabını nasıl soramadıysak; hiçbir örgüte oluşuma mensup olmayan, amacı sadece hakkını aramak olan, savunmasız ve sivil durumdaki gencecik bir çocuğun üzerine çullanan 3-4 insandışı varlık tarafından demir sopalarla dövüle dövüle katledilmesinin de adı apaçık ve net, "devlet terörüdür."
kimi konularda malesef bir somaliden, kenyadan bile daha geri durumda bir ülkede yaşadığımızın en acı örneklerinden biri ali ismail.
normalleştirmeye çalışmak, bir nevi yaşanana ortak olmak sanki..
hacettepe yıldız amfi'ye her girişte 'onun yerinde bende olabilirdim!' duygusu. bazen 'ismini amfiye vermek yerine ona bunu yapanlara hak ettikleri cezayı verip en azından mezarında mı rahatlatsaydık' diye düşünmeden edemiyorum. yalnızca benden 1 yaş büyük... bu bile çıldırmaya yeterli bir sebep...
görsel
Bugün Aylin Nazlıaka'nın "demokrasi şehidimiz" olarak ifade ettiği, türkiye cumhuriyetinin polisinin de "sizin demokrasi şehidiniz" olarak karşılık verdiği, tanımladığı arkadaşımız. daima arkadaşımız ve demokrasi şehidimiz olarak kalacak. unutmayacağız.
ali ismail korkmaz tsörtüne, resmine bile musade etmemiş polis!! Sucluluk psikolojisi heralde. sonucta son tekmeyı bir polis vurmustu!! polisin biride ''gezide vefat etmiş biri değilmi diyor! dövülerek katledildi çocuk.

Başbakanlık tarafından onaylanmış olan Ali ismail Korkmaz vakfının, amacı çocuklara burs vermek. Korkmayın bu kadar.
bazılarına göre halk kahramanı.

valla ortada bir kahraman varsa
oda böyle tipler değil vatanı uğruna şehit düşen askerler, vatan uğruna kolunu bacağını bırakanlardir..

ali ismail gibiler ancak sol cephesinin kahramanı olur (chp/hdp/ip)..
telefondaki yavşaklar direkt göremiyor da bilgisayarda takılan türevlerine diyorum,

bakın lan sağda fotoğrafları akıyor, gözünün ferine bakın, bir de sonra aynada kendinize... dört buçuk sene oldu, belki birisi hatırlatmadan yüzleştiniz bununla ama kaçtınız kendinizden. bi daha bakın lan..

zaman çok bilinmeyenlidir. bir gün siz değil çocuğunuz yiter yollarda.. bildiğinizi sandıklarınızı değil, kendinizi bile unutursunuz..
Hakkında söylenen ifadeleri hayretle okuduğum arkadaşımız.

Vay arkadaş be, sizi nasıl bir orospu doğurdu be? Ulan bu adama da terörist denir mi be? Hadi o kalın kafanıza diğerleri girmiyor, bunu da mı anlamıyorsunuz be? Vicdanınız kurusun ibneler.
çomarların döverek öldürdüğü talihsiz genç.

not:berkin elvan'la kıyaslamayın. bu çocuk militan değildi, kendi halinde bir üniversiteliydi. tamamen haksız yere öldürüldü.
iktidar elden gidiyor paniğine kapılan muktedirlerin, haziran kalkışmasını bastırmak, sokağa çıkan insanları korkutup evlerine sokmak için işlediği cinayetlerden nasiplenmiş(!) üniversite öğrencisi. bir protesto toplantı ve yürüyüşü sonrası evine gitmekte olan ali ismail'i öldüresiye döven ve ölümüne neden olan esnaf kılıklı caniler polis ve vali tarafından açıkça kollanmıştı. Polisler tarafından silinen kamera kayıtlarının jandarma tarafından kurtarılması sayesinde caniler yakalanmıştı.
Sanki evinde sakince otururken öldürülmüş gibi davranılan alevi genç. Gezi parkı olaylarında ölenlerin hepsi neden alevi yoksa bu kesim bu olayları iç savaş çıkartmak için bir fırsat olarak mı gördü. Adamın adı ali ve ismail yani ailesi fanatik alevi. Aynı şekilde 14 yaşındaki berkin elvanın olaylara karışmasına izin veren ailesinin etnik kökeni de malumdur

(bkz: soyadı an ile bitenlerin ermeni olması)
Ali ismail Korkmadı Fenerbahçe yıkılmadı.
kesinlikle ama kesinlikle unutmamamız gereken bir isim..
bugün doğum günü. yaşasaydı 24 yaşına girecekti.

görsel
Allah rahmet eylesin.
solcu anarşist dallamalardan biri.
her şeyden önce insandır.
Ölümüne pek üzülmediğim şahıstır. Sonuçta hükümeti düşürmeye çalışan gezici bir haindi. Benim için terörist adayı berkin'den pek bir farkı yoktur.
bu insani öldüren müslüman değildir.