bugün

Aleviler siksin sizi.
Güzel se niye yenmesin.
ben bu konuyu hiç düşünmesem de alevi arkadaşlar benim yemeğimi yemeyince düşünmeye sevkettiler.
yenmez diyenlerin kürt yemeği yenir mi sorusuna ne cevap verdiğini merak ettim.yenmez diyemezler,ırkçılık olur.yenir demekten başka şansları yok.siz bu ayrımcılığa devam ettikçe daha çok aleviyi hdpye oy verirken göreceksiniz.bindiğiniz dalı kesiyosunuz,haberiniz yok.
ne pişirdiklerine bağlı: bamya ise yanından geçmem.
Güzelse yenir değilse yenmez. Tıpkı, aborjinlerin,Almanların ya da falanların filanların yemekleri gibi.
komşu ergül teyze yaptıysa yerim. alevilikle sunnilikle falan alakası yok bu işin. çatalda leke olsa bile çatalı değiştirmek gibi huylarım olabiliyor bazen.
(bkz: sen yeme ulan dingil)
şöyle düşünün. bir restorana gidiyorsunuz. orada yemeği yapan aşçının hangi dine bağlı olduğunuda, hangi siyasi görüşlü olduğunu da bilmiyorsunuz. bunu bilmeden sorgulamadan rahat rahat yiyebiliyorsunuz. bence bazı şeyleri çok kafaya yoruyorsunuz. hümanistlikse evet. yapılan yemeğin kimin yaptığını bile düşünecek hale gelmişsiniz 2 milyar aç insan varken!
restoranlarda, lokantalarda mesleği ahçılık olan birçok alevi-Bektaşi insanın yaptığı yemeği yemişsinizdir, bu neyin saçmalaması böyle...
Bu görüş tıpkı yahudilerin diğer dinlere mensup kişilerin yaptığı yemeği yememesi durumu ile aynı.

Sünniler yahudi gibi davranıyor.
bu soruya yenmez diyen iyi aile çocuğu yobaz, alevinin yarranı yesin amk...
yenmez, sunnilerin de yenmez. leş elleri yemeğe değiyor çünkü.
boş muhabbet ve alevilere saygısızlıktır.

(bkz: bunlar hep boş muhabbet)
ırk, meshebe bakmam bu konularda. bardakta bile leke bulduğumda değiştirme ihtiyacı buluyorum. 10 yere misafirliğe gidiyorsak 8 inde anca bir şeyler yiyebiliyorum. demem o ki insanına göre değişir. alevi, çerkes, kürt, türk vs fark etmez benim için.
Siz yemeyin; hepsi bana kalsın.
Güzel se niye yenmesin.
Çocukken Alevi komşularımız fırında ekmek pişince haktır diye ekmek getirir ve Evde bulunurdu. lakin o çocuk aklımla yemekten çekinirdirdim.
müslüman yemez. abdestsiz yapılan yemek allah günah yazmasın da affı yok.
Afiyetle yenir.
insan olarak yaratıldık insan gibi davranalım.
yahudinin yaptığı yemek bile yenir.
Bu başlığı açan dinsiz japonun sushi'sini bayila bayila yiyiordur.
Başlığı açan kardeşim , sen yeme ...
senin gibi düşünen insanlar hiç yemek yiyemesin. yazık sizin insanlığınıza.
bu çağda hala bu kafaya sahip olmayı nasıl başarıyorsunuz hayret birşey.
valla yıllardır yiyorum bir sıkıntı görmedim daha.

kul hakkı yiyenlerin olduğu dünyada bunu takmak aptallık olur.