bugün

gece insanın rüyasına giren suratlarında nur kalmamış hayatları abdestsiz namazsız geçmiş boş beleş kişilerdir. net..

tipe bak en ufak nur belirtisi var mı : görsel
Arkadaşlar böyle şeylere nasıl inanıyorsunuz ya? *
sünni dedeler gibi nur yüzlü değil sakalları papaz gibi çeneden alta üçgen biçimde uzayan dudakların üstünü örten itici dedelerdir. aman aman benden uzak olsunlar mümkünse kimseye görünmesinler insanların rüyalarına girer.
çocuklarınızı bademlemezler o konuda rahat olun. yanlarına oturup çay içebilir ve hikayelerini dinleyebilirsiniz, anlatacak çok hikayeleri vardır.
Eli öpülesi, bilge dedelerdir.
Hayata ve insan olmaya dair öyle güzel anektodlar anlatırlar ki, heidi gibi çıplak ayakla evrende koşasınız gelir.
Sünni dedelerin çoğunun aksine karacahil değillerdir. Mahzuni çalsalar da dinlesek.
Böyle marx ile nietzsche karışımı bir görüntüleri var konuşmazlarsa.

Hani bir de güzel konuşanına denk geldiyseniz, o bıyık ve sakal ile "tanrı öldü" dese inanırsın o derece...
suratlarında nurdan eser olmayan islam dini stili sakaldan eser olmayan dedelerdir. bu nasıl sakal tarzıdır çocuklar görse geceleri rüyalarına girer.

görsel
toplumlar, sosyal mesajları veya sosyal olayları, anlayacakları ve kavrayacakları dilde kendilerine anlatacak liderlere ihtiyaç duyarlar.

alevi dedeleri de bu ihtiyaca hizmet eden kanaat önderleridir. kendi görüşüme göre sakallarını biraz daha derli toplu uzatsalar, sanki sözleri ve sazıları daha geniş kitlelerce dinlenebilir gibime geliyor.
ne zaman görsem içimi ürperten yüzlerinde nurdan
eser kalmamış sünni ak sakallı namazlı niyazlı
dedelere hiç benzemeyen uzak durduğum tiplerdir. evet
az önce şov haberde gördüm düğünde kalp krizi geçirip öldü.
cemevlerinde toplanan paraları cukka yaptığı söylenen pos sakallı bıyıklı kişilerdir.
kemal Kılıçdaroğlu.
benim gözümde diğer din adamlarından farkı yoktur. bana bir şey ifade etmez.
görsel