bugün

Oyunculuk. Napıyonuz bu kadar?? 1 milyon 350 bin olacakmış aylık kazancı kenan imirzalıoğlu nun... Bu parayı alıyorsa diziyi izlerken tüm sorunlarımızı çözebilmesi lazım ya da izlerken karnımız doyacak veya da tüm evrenin sırrını söylemeleri gerekiyor...başka kabul edilirliği yok...
Şarkıcılar. Sanatçı demiyorum "şarkıcı" diyorum. Sanatçılara saygımız sonsuz.
yeni dönem cumhhurbaşkanlığı.
Diyanet işleri başkanlığı.
Babasının şirketinin başına oturup afedersiniz sidik yarıştıran pezevenkler.
youtubers. insanı mallaştırıyor.
(bkz: sözüm meclisten içeri)
tüm meslekler. çünkü çok çalışıp yorulan asgari ücret alır, oturup çok çalışıyormuş gibi görünerek herkese emirler yağdıran çok para kazanır.
bence doktorluk. Özellikle profesör olduğun dakika uzmanların getirdiği belgeleri imzalayıp geçiyorsun.
Milletvekili bakanlar net.
genel olarak tv'de izlediğimiz herkes. sporcu, "sanatçı", manken, şovmen, sunucu vs vs.
Instagram da tesettürlü kızların oturduğu yerden hediye aldığı kıyafetlerle reklam yapıp para kazanmaları.
Televizyon programına çıkıp islamı kendi çıkarlarına uygun anlatmaya çalışan hoca takımı aldıkları tek kuruşu haketmiyorlar yazıklar olsun.
Bütçeye büyük yük olan Milletvekilleri , 50 tane kanun yapmak veya mevcut kanunları güncellemek için yeterli olduğundan 500 tanesi bu millete büyük yük tabi sadece kendileri değil danışmanlarıda beraber. Ayrıca büyük kentlerde trafik polisleri kilit olmuş sabah akşam trafiğinde ortada gözükmedikleri için.
pilotluk. bugünkü uçaklar her haltı kendileri yapıyolar.

araba kullanmak çok daha güç.
tüm devlet yönetici ve bakanlarıdır.
Djler...
Çoğu soför her sınıftan dahil.
yandaşlık ve aktrollük. bırakın parayı nefes almayı haketmiyor bu pezevenkler.
öğretmenliktir. ne yapar lan bunlar oturmaktan tatilden başka. evet..
asgari veya az bir ücretle ev geçindirmeye çalışan aile babaları. evet onlar bu kadar az maaşı hak etmiyorlar. en azından canla başla ailelerine bakmaya çalışıyorlar.
milletvekilliği futbolculuk.
milletvekilliği futbolcu zabıta.

Bide youtuber yani meslek demek istemiyorum ama aldıkları parayı haketmiyorlar.(saçma sapan içerikli videolar paylaşan kanallar.)
futbolcular.
1- öğretmenler
2- askerler( subay ve üssü hariç).
Sıralıyorum önem sırasına göre :

1) Öğretmenler (bir tanesi bile haketmiyor)

2) Astsubaylar (tamamen yatan insanlardır)

3) Milletvekilleri

4) Youtuberlar (ki bu bir meslek değildir)

5) Futbolcular

6) Modacılar

7) Emlakçılar