bugün

aldatmayan kadın yoktur önermesi ile aynı doğruluk payını taşıyan önerme.
Eldeki kuş daldaki iki kuştan değerlidir.
Elinizdeki kuşu uçurmayın.sevin onları.
Yanlış önerme.
mağara devrinden kalma içgüdülerine -"çoğalamazsak boku yicez"--yenilen erkekler için geçerlidir.
vardır. benimdir. gözüm ne ondan başkasını görüyor ne de görmek istiyor. gerek yok hiç.
mağara döneminden kalan ilkel içgüdülerle bu vebale giren bireyin, vicdanını rahatlatmak adına kurduğu tümce.

ahlak prensibinden yoksun, erkeğim ne yapayım hormonlar vesair gibi bir içgörüşle devam eder.

şu çağda aldatmak öylesine normalleştirildi ki matah bir hikaye minvalinde anlatılır oldu.

bilinmelidir ki aldatmak cinsiyetten ziyade kişilik, karakter meselesidir, öz saygı/özgüven sahibi herhangi bir bireyin iç dünyasında boşluklar yer almadığı için zihin bulmacası çözmez, çözdürmez tabiatı ile övgüye ihtiyacı olmadığı gibi hormonal olarak da vucüdu 'libido libido' diye çığlık atmaz.

ayrıca aldatmamak bir övünç meselesi değil, olması gerekendir sadece.

sevdiği kadının yüzüne bir ömür rahat bakmak isteyen pek çok adam tanıyorum.

sözümü nietzsche ile bitireyim,

'bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
Insan eksik olan şeyler için aldatır aldatmanın kadını erkeği yoktur.
Vardır ama herşeyin kötüsünün ön planda olmasından dolayı erkeğin aldatanı, kadının paragöz olanı bilinir.
Doğru olmayan önermedir. Her iki cinste aldatabilir. Delikanlı adam sevdiği zaman aynı anda bir kere sevmeli felsefesinde olunca bir gün aldatılmaktan korkuyorum.
Aldatmayan erkek yoktur, aldatmayan adam vardır.
şey ne diyorlarda seveni s*kerler s*keni seveler... the end.
Kesinlikle doğru önerme.
Eğer aldatmadıysa ya imkanı yoktur, yada korkudan aldatmamıştır. Ama kesinlikle istemiştir.
hatali baslik.

normalde bu tarz basliklara hic yazmam, ancak boyle sacma bir genellemeyi kim neden yapar anlamiyorum. bir seferinde 2 yil boyunca uzak iliski yurutmus, ve bir araya geldikten 2 ay sonra terkedilmis bir erkek olarak bir kez olsun aklimdan aldatmak gecmedi. insanlar, erkekler bu kadar guvenilmez, bu kadar kotu degiller arkadaslar. guvenilmezligi suratindan akan at hirsizlarina gonlunuzu kaptirip, ardindan tum erkekleri boyle yaftalamaniz cok sacma. bu dusuncenin asilandigi kadinlar sonradan kendine de sevdigine de hayati zehir ediyor bu paranoyayla.
Böyle bir genelleme yapmak mümkün değildir. Her erkek aldatacak diye bir kanun yoktur.
aldatmasada aldatıyor derler...
Aldatmayan erkek yoktur, şerefsiz erkek vardır.

Biz size aldatamazsiniz demedik,adam olamazsınız dedik!!!
vardır. yani vardır derken, şöyle var olabilir. aklının bir köşesinde, aldatmayan erkek, erkek midir düşüncesi değil, asıl aldatmayan erkek, adamdır düşüncesi sürekli var olursa, aldatmayı sığır bir düşünceyle, cesurluk sanmaz. bir erkek, karısını, sevgilisini çok severse , aldatmaması gerektiğini bilir, geriye kalan, çevreden gelen dürtülere karşı yenik düşmemektir. düşmemeye çalışmaktır.
Klasik olacak ama aldatmaya fırsat bulamayan erkek vardır.
Vardır. Kendimden biliyorum. Sevmekle alakalı sanırım başkasını görmez bu gözler.
önce aldatacak birini bulsam gerisi kolay.
Aldatmak sadece fiziksel bir eylem değil. O yüzden aldatmayan erkeğin olması mümkün değil.
katıldığım önerme. aldatmayacak erkek yoktur, aldatmak için çabalamayan erkek vardır.
en boş düşünce.
büyük oranda dogrudur. Mesela evlenince bende aldatacak adam gibi adamlardan biriyim muhtemelen. Amaaaa eğer avradımı cok seviyorsam aşıksam aldatmam. Yani ben duygusal adamım bide. 40 yıl aynı meme ve ama razıyım. Yeterki seveyim sevileyim *
Hatalı tespit.

Platoniğimi bile aldatmadım.
tersi önermede doğrudur.