bugün

aldatmak; üzerine yazdım yazdım, tanımlar yaptım, bir sürü yolunun olduğundan bahsettim (seks, iletişim, beden dili, yalan vs. vs.) falan ama hepsini sildim sonunda. çünkü kelime israfıydı.

düşündüm ki “aldatılmak” seninle ilgili bir mesele değil esasen; ne senin tavrın ne duruşun ne konumun ne karakterin hiçbiri değil bunu yaşamana sebep. tamamen ruhunda yoldan sapmak olanla ilgili bir sorun. senin tüm varlığına rağmen karşındakinin bir arayış içinde olmasıyla, yalnızca sana değil kendisine olan saygısını yitirmiş olmasıyla ve bunu bir hata olarak görmemesiyle ilgili bir sorun. ne yapabilirsin ki böyle birine?

işte verdiğin sevgiye, duyduğun saygıya yanarsın biraz; sonra aklına sen onu beklerken onunsa başkasından gelecek bir ışığı, kıvılcımı, aramayı, mesajı (artık her ne ise) beklediği aklına gelir. orası da noktadır zaten.

biz aldatmayalım da aldatılmak çok da mühim değil. aldatan nasılsa en çok kendini aldatır.
söylendiği üzre, aldatılmayı dert etmeden aldatmamaya yönelinirse ortadan kalkabilecek durum.
Orospu çocuğu eylemi.
Karaktersizlik.
insanlar bunun sadece madden olacağını sanıyor. eğer birinin elini tutarsa, onunla yatarsa vb. gibi.

oysa aldatmak, bir anlık "yok artik daha neler" denen düşüncelerin; gitgide daha yoğun düşünülmesi ve kök salmasiyla ortaya çıkıyor.
birine duyduğunuz ani hayranlık yatakta eşinizi/sevgilinizi aldatmaniza sebep oluyor. zihninizde bir başkası, bedeninizde ise bir başkası...

aldatmak sandığımız kadar karmaşık ve zor görünen bir durum değil.
hepimiz her an bunu yapıyoruz.
aldatmak insan ürünü etik/ahlak kavram birisidir. doğada "aldatmak" diye bir kavram yoktur. bu insan ürünü kavramın gerçekleşmesi için fiilin gerçekleşmesi gerekmektedir. öyle "bedenen olmasa da zihnen... :(" gibi bir tanımın içine sığdıramazsınız. zira insansınız. insansınız ve dakikada binlerce düşünce üreten bir beyne ev sahipliği yapıyorsunuz bedeninizde. bu düşüncelerin ne olduğunu çoğunu yakalayamıyorsunuz bile.

eğer sadece düşünmekse mesele, gel beni kesele.

*muazzam espri yaptım.
insana yakışmayan aşağılıkça hareketlerden biri. Maalesef çoğu insan bunu kendine yakıştırıyor.
Zaman öyle bir zaman ki; bunu yapan şerefsizlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Ona güvenen, seven insanı aptal yerine koyarak daha Zeki olduklarını zannediyorlar herhalde!
Foyaları ortaya çıkınca da çamur atmaya başlarlar. Herkesi kendi gibi zannediyorlar.
Allah böylelerini uzak tutsun, kendi gibi insanlara denk gelsinler.
insanlığın uydurduğu bir kavramdır. Erkekler verimli dönemlerini olabildiğince çok kadınla geçirmeli.

Kadınları eve kapatıp kendimize yeni sevgililer aramalıyız.
sadece fiziksel bir eylemin çok ötesinde kalan bir sadakatsizlik durumudur.
başkası ile birlikte olursun, aldatmışsındır.
başkasına karşı ilgi duyarsın, aldatmışsındır.
başkasına kur yaparsın, aldatmışsındır.
büyük bir yalan söylersin, aldatmışsındır.

uzar gider. bazı durumlarda çeşitli sebeplerle ilişkideki sevgi alevi zamanla kora dönüyor. onu alev halinde tutmak kişilerin görevi elbette. ama bu durum yaşandığında ayrılan kişiler de saygı duyulası kişiler. bir uçta aldatmak varken diğer uçta ayrılık çok daha masum duruyor bence.
en azından kendini aldatan, sevdiği kişiyi de aldatılan sıfatı ile lanetlememiş oluyor.

Sonuç olarak her aldatma bir aldanıştır aslında. iyi niyetli bir eylem değildir, bedeli ağırdır, zamanla öğrenilir ,ekilir biçilir sıkıntılı gereksiz bir şey.
Hırsızlık , dolandırıcılık ile aynı şey bana göre. Bir insana gönül verdikten sonra o insana farklı yollarla yapılan ihanettir. Hiç olmamasını istediğim ama günden güne de artan hatta normalleşen bir davranıştır.
Sadece bir başkasına gönlünü ya da bedenini kaptırmak değildir. Kendini inandırdığın kişiye karşı inandırdığın ve güvendirdiğinin aksi yönde hareket etmektedir aldatmak. Gözlerinin içine baktığı anda yapman gerekeni yapmadığın andır.
karaktersizliğin eyleme dökülmesi olayı.
Dünyanın en şerefsiz şeylerinden biridir, aldatan kişiye baktığınızda mideniz bulanır tek kelam etmek geçmez içinizden. Hele bazı şeyleri bilip susmak daha ağırdır. Aldatılan değilim üçüncü kişiyim. aldatan kişinin iki yüzlülüğü o kadar iğrenç ki.
Bazen iyidir, bazen kötü evit.
aldatıldım şükür aldatmadım aw.
Herkesin içinden geçendir. Sadece kendine itiraf edemez bunu. Zihinler hep aldatır oysa. Sadakat bu noktada yetersiz kalır. Sadakatı zihnine geçiremez insan. Sökmez, kendinle çatışırsın. Kendini kendinden soyutlarsın. Ama o his hep bir köşede kalır.
paulo coelho’ nun bir kitabı. Kadın can sıkıntısından kocasını aldatıyordu.
ilgi görmezseniz başvuracağınız eylem. Ne hakla bana ilgi göstermez ki sevgilim dediğim kişi?
Ben de o hakla aldatırım işte. Lamı cimi yok.
Allah kimseye nasip etmesin.

Bir insanın kendine yapabileceği, kendi şerefini sıfıra indireceği eylemlerin başında geliyor ve bir kere yaparsanız vücut bağımlı hale geliyor.
Biz deme ben de. Ben kapısında yatar ölüme atılırım ne aldatması? Sizin duygular her önünüze gelenle sevgili olmaktan folloş olmuş.
tamamen bireysel kararla başlayacak hadisedir.

onun dışında nefsini terbiye edememiş, otokontrolü olmayan, saygisız, empati yoksunu olup da aldatan insanlar, her şeyi -kendilerini aklamak için- "bahane" olarak kullanırlar.

fazlasiyla çapkın biriyim ama hayatıma biri girince dünyadaki tüm erkekleri gormeyen bir körlüge erişiyor gözlerim.

beni bu hazinemden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahlarim elbette var ama ben kimseyi aldatacak kadar uzaklaşmadım vicdandan. Aldatmaya meylettiğimde Ayrılırım.
Ohh memeler açıklama yapmış.
allah ile olanı modadır.
aldatmak ya da aldatılmak nedir? kişi ne zaman aldatır ya da aldatılır?
çiftlerden birinin, bir başkasıyla sevişmesi mi? başkasına bakması mı? onu arzulaması mı? onunla sohbet etmesi mi? ondan çocuk yapması mı? onunla öpüşmesi mi? onunla tatile çıkması mı? etc.
hepsi ya da hiç biri! bütün mesele partnerlerin neleri aldatmak kapsamına alıp almadıklarına göre değişir. partnerlerin bu konuda birbirlerine karşı açık olmaları, verdikleri sözleri tutmaları ve tutamayacakları sözleri vermekten kaçınmaları çok önemlidir.
vaktiyle ffm, mmf ve swinger tecrübesi olan bir çift ile sohbetimizde, neyi aldatma olarak görüp görmediklerini sorduğumda bana; birlikteyken yaptıkları hiçbir şeyi aldatmak olarak görmemelerine rağmen, taraflardan birinin haberi ve izni olmadan başka biriyle yapılan neredeyse her şeyi aldatmak olarak gördüklerini söylemişlerdi. doğru olan da bu. verdiğiniz sözlerin dışına çıktığınız an aldatmış oluyorsunuz.
kısacası; ya tutamayacağınız sözler vermeyin, ya da verdiğiniz sözlerin adamı/kadını olun.

Cortana: Don't make a girl a promise... If you know you can't keep it.
Şerefsizlerin yapmış olduğu bir eylemdir. Milletin hem zamanıyla hem duygularıyla hem umitleriyle oynuyorsunuz ve bunu yapmaya hakkınız yok. Sırf egonuzu tatmin etmek için kadın erkek farketmeksizin kullanamazsınız.