bugün

başbakanın ankaralı öğrencilere dediği laf.
ona "h" bile kullanmadan "adi be sende!" demek isterdim o lafın üstüne karşı konulmaz bir biçimde.
hani biz her zaman söylenenin tersini yaparız ya adam biliyor böyle olacağını aslında demek istediği de bu sözün tersi.
aman aklınızı başınıza almayın böyle alık alık gezin de biz rahatımızı bir süre daha koruyalım.
allah korusun türk milleti bir akıllansa bunları vatan haini diye sürerler adam biliyor vesselam.
kasımpaşa' lı mahalle delikanlısı havalarının, başbakanlık makamında temsilidir.
akıllıyla akılsızı birbirine karıştırdı zaar. zira kendisi fazla akıllıları pek sevmez, hatta gazete okumayın filan der ki önlemini önceden alsın. ayrıca akılsızların akıllı olması rte'nin isteyeceği en son şeydir herhalde. akıllı olan adamın senin partinle ne işi olur safım? sen bak yoluna, gerizekalı avına çık bak seçim yaklaşıyor.
taşşaklı ayar kokan hadise.bu cümlede geçen akıllı olun kalıbının aslında içyüzü şudur:

- akıllı ol, ama bana göre akıllı ol. yani kendi kafana göre işler çevirme, bu akıllı olmanın yolu değildir. bak bu şekilde davrananların başına neler geliyor bu memlekette. akıllı olan kişi bunu yapar mı hiç? sen sen ol, sözümü dinle, dediğimi yap ama yaptığımı yapma, benim gibi asarım keserim, hadi ananı da al git falan deme! bunlar bana özel unutma. zaten ne yaparsan yap benden daha akıllı olamazsın, olduramazsın, oldurtmam! sana bu kadar akıl yeter, hadi git şimdi,uza...**
akıl herkese aynı mertebede verilmiş bi yetenektir bunu kullanmak insanın elinde he diyorsan akıllı ol ben insan değilim ve olmayan birşeyide kullanamam kusura bakma

raporsuz deli ayık ol.
(bkz: orhan pamuk akıllı olsun akıllı)
Adamın aklını alırız aklını. Sen bizi karamürsel sepeti mi sandın?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar