bugün

lise dönemlerinde geçirilen hastalık çeşididir. beyinle çük yer değiştirince ortaya çıkan hastalıktır.
en tehlikelisi şizofreni ve çoklu kişilik bozuklukları hastalıklarıdır. hasta olduğunu kabul etmiyorlar , bir gece de bambaşka insanlar olabiliyorlar , uydurup uydurup inanıyorlar .
yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmek de bir akıl hastalığıdır.
ırkçılığın da dahil olduğu hastalıklardır.
paranoid şizofreni en beteri o herhalde.
Sahsimda olandir.

(bkz: sosyopat)
akıl hastası olduğunun farkına varmama hastalığı.
akıl hastalığı ile psikolojik hastalıklar aslında temelde bir birinden çok ayrıdır. bilimsel olarak pek ayrı diyemeyiz lakin pratikte ayrıdır. psikolojisi bozuk biri ile aklına dehşet kötü şeyler gelen bunu isteyerek yapan ruhu saf kötülük barındıran insan aynı değildir. psikolojik bozukluk bir mağdur olma durumu iken akıl hastası insanlar 'imha edilmesi gereken kişi' sınıfına girer. imhadan kastım ceza almasıdır tedavi olayı zaten psikolojik hastalara verilir. onun dışında zihinsel engelliler zaten gündelik hayatta da çokça karşımıza çıkan zavallı zararsız kişilerdir.
akıl hastalığı yoktur, hastalık dağıtan doktor vardır. nokta.
Bizim millet akıl hastası olmayı cool sanıyor evet kontrol edebilirseniz cool/çekici/sıradışı/ürpertici olabiliyosunuz tabii bir yere kadar.

Ben lise zamanı şizofrenik manik atak geçirdim arkadaşlar resmen benden korkuyordu titreyenleri bile gördüm yani extrasensory perception gibi şeyler yaşadım bayağı bi araştırmıştım zamanında.
Bir kaç tane adli kayda geçecek suç işledim tabii yakalanmadım manikken falan daha 10 kat manipulatif tehlikeli oluyorum yanımdaki kişi bile deliriyor. Komik yakışıklı olduğum içinde kız nüfusuda etkileniyor haliyle. Joker gülüşü var bir de bende birebir aynısı gırtlaktan ciğerden çıkıyor nereye gitsem katil damgası yiyiyorum mk. Sağımı solumu unuttuğum yaşadığım şehirde evimin yolunu unuttuğum zamanları hatırlıyorum günde 3-4 tane canlı rüya görüp sabaha kadar klasik müzik dinlemek ve sana bir şey dokunuyormuş hissi falan bunları saymıyorum zaten.