çocukluktan beri obsesif derecede istediğim oyuncaktı bu. kanal 6 vardı o zamanlar siz küçüktünüz hatırlamazsınız; orda sürekli reklamları olurdu. Küçükken bir gün annemden deli gibi akülü araba istedim. yoğun ısrarlarım sonucu annem artık kocaman bir çocuk olduğumu akülü araba yaşımın geçtiğini söyledi. henüz okula gitmediğimi hatırlıyorum. hayır kocamansam nasıl çocuğum hala? neyse o hafta bana tren seti hediye etmişlerdi. bu da böyle bir çocukluk travmamdır.
bizim zamanımızda yeni yeni ortaya çıkan şimdilerde ise küçük kızanlarda gördüğüm kafa miken araba nasıl bir ses çıkarır o tekerlekler yarabbim.
bir tane mercedes sl 300 klasik modeline hayran olduğum araba. ulan adam o kadar mı güzel yapar insanın çocuk olası geliyor yahu.
çocukluğunda sahip olamayanların içinde her daim bir ukte olarak kalacak oyuncak.

bi almadınız amk.
bir çocuğu sevindirmek için alınabilecek en güzel hediyedir.
Bugün yeğenime aldığım akülü arabadır. Gerçekten de bir çocuğun hayallerindeki en güzel hediyedir akülü araba. Yeğenimin gözlerindeki sevinç ışığını görmek bana yetti. Benim küçükken akülü arabam olmadı, bari yeğenimin olsun dedim, aldım.
(bkz: akülü araba)

allaaaah gelsin artılar...
çocukluğuma dair en büyük uhtem. bizim dönemimizde bir tek gurbetçilerde vardı. hep özenmişimdir.
yan komşunun oğlu tufan'a almanya'dan dayısı getirmişti. evden dışarı çıkarmazdı bir tur isteyeceğiz diye.

göt tufan.
çocukluğumun en büyük hayallerindendir. ama hiçbir zaman olmadı. çok isterdim olsun diye.
kiz cocuklari icin barby bebek ne ise erkek cocuklari icin de akulu araba odur. arkadaslar arasinda hava atma ve ayrica evin icinde surmeye calisarak anneyi babayi cildirtma aletidir ayni zamanda.
Ah şimdi çocuk olmak varmış.
http://youtu.be/UjBHvpAaCtc

içim eridi,
ağzımın suyu akardı zaten milliyet çocuk çekilişle hediye ettiydi de öyle mağdur öyle mağrur kaldıydım.

Bu nedir arkadaş.
görsel
görsel
görsel

iyi bir akülü araba 500-900 civarıdır, ucuzu ve pahalısı da vardır, üstteki arabalar 650liradır.

Para değil yani, Ömür boyu ezikliğini yaşamaya değmez.
Bizim zamanimizda pedalli ic teker bisiklet vardı. En azından efor sarfediyordun. Şimdi çocuklar hareket etmeden oyun oynuyorlar.
Küçükken akülüsü değil içten bisikletli versiyonuna sahip olduğum arabadır. Yokuştan aşağı son hız gelip, evin önünde drift yapardım. Arka tekerlekleri birbirine bağlayan demir çubuk sürekli kırılırdı. Alt sokakta ki amcamların dükkanında kaynak yaptırırdım. Çubuğun ağırlığı kaynakdan dolayı neredeyse 2 katına çıkmıştır. Bu ise böyle bir anımdır.
bizim zamanımızda uzaktan kumandalı arabalar vardı onlar bile lükstü herkes alamazdı. şimdi ise çocukların oturup içinde gezdikleri bmwleri audileri mercedesleri var. kıskanıyorum doğrusu
http://www.mertbebek.com/...ndali-12v--urun12862.html
trafik parkları.. akülü arabalar ile çocuklar için hem eğitim hem keyif..
http://www.akuluarabapaza...15/11/10/trafik-parklari/
Çocukluğumun ûkdelerinden biridir. Şimdiki gibi ürün seçeneğinin olmadığı zamanlar. E haliyle fiyatlar çok uçuk. Babanın maaşı 32 milyon iken bu akülü arabalar 6-7 milyon civarıydı. Yani benim için sadece hayaldi.

O zamanlar da çokomellerin jelatinini bilmem kaç tane biriktirene çekilişle akülü araba veriyorlardı. Çocuk aklımla bu lardan biriktirip alabilirim sanıyordum. Sonuç tabi ki hüsran...
aküsüz arabamı var aq.
akülü araba mı bu? ne biçim araba yapıyorsuğuz?
Hızı azdır ve işe yaramaz. Evet.
görsel

Küçükken çok istediğim ama sahip olamadığım araba. Hala içimde uktedir. 11 yaşındayken kuzenimin akülüsüne binip kırmıştım ona da selamlar.
küçüklükten beri isterdim. Hiç akülü arabam olmadı be, çoğu dertlerimin sebebi de budur yani.
görsel
korkunc derece kafa siken bir sesi vardir.
karsi apartmandaki adamla bu sikindirik icat yuzunden habere cikacaktik.

zaten dip dibe am kadar evlerde yasam mucadelesi veriyoruz bir bucuk metre bos alan bulmus inmis cocuguyla akulu araba suruyor aq.
o bir bucuk metre bosluk olmasa gelip yatak odamda surecek.
mecbur muyum ulan mecbur muyum senin cocugun eglenecek diye saatlerce ses dinlemeye.

siteleri de dip dibe yapmislar aq birisi tv acsa kimsenin acmasina gerek kalmiyor.
farkinda misiniz bilmiyorum nefes alacak yer kalmadi ulan.

o bir bucuk metreyi bos birakan mimarin da aq senin de akulu arabanin da aküsünü de.

dur geliyorum lan bekle.
küçüklüğümün hayali olan ama hiçbir zaman olmayan, alınmayan araba türü.

Şimdiki çocuklarda olmayan yok resmen. vay be anasını.