bugün

Akçaabat Sebatspor.

Aklıma gelen şey bu.
Trabzonun genelinin aksine birkaç alevi köyü de barındıran; ekrem imamson, kadir mısırpüskülü ve en sıradışı ve komik sahte atatürkçü örneklerinden olan haydar baş'ı türkiyeye kazandırmış ilçedir.
Ekrem imamoğlu'nun doğum yeri.
güzel memleket diyorlar. giden var mıdır acaba.
giresuna çok yakın bir yer .
maalesef ki fesli delinin memleketidir.
ana besin kaynağı balık olan bir bölgede, kendine özgü tereyağlı köftesi gibi bir istisnayı çıkarabilmiş olan ilçedir aynı zamanda.
görsel
Vakfıkebirli olupta kendini akzaabatlı gibi hisseden nadir insanlardanımdır,anamın memleketi mersin çocuklugum ketenartma,caminin oralar ilkokul bahçesinde geçti,şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler.
nüfusunun üçte ikisi beyin özürlü olan bir şehrin sınırları içinde olması nedeniyle anlamsız yerdir.
"Akzaabatlıyım" kalıbındaki "akzaabat"tır. Net.

Akzaabatlıyım.
Bütün karadeniz ilçeleri gibi sahilleri dolgu, tepeleri restaurat ile dolmuş, eski samimiyeti kalmamış trabzon ilçesi. Baştan sona kadar kumsal olan doğa harikasi bir ilçenin içine ancak bu kadar sıçılabilirdi. Tıpkı akçaabat sebatspora sıçtıkları gibi.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
trabzonun en güzel ilçesi derler sahili var çok güzel derler (koca trabzon ilinde sahil olan tek yer olduğu içindir belki) ama fakat lakin ki bi boka yaramayan yerdir.

edit: 5 sene iyi kötü boklu anılar yaşadığım yerdir.
güzel memleketim. trabzonun en güzel ilçesi.
sahili bir harika olan ilce.
trabzon'un en kro insanlarını barındıran ilçesi.

not; %25 akzaabatlıyım. (anneannem akzaabatlı *)
memleketim.

trabzon'un en güzel ilçesi. hem de en objektif yorumundan*
(bkz: akzaabatlıyız)
(bkz: c leri z diye okumak)
Harika köfte yapılan yer. Her yerin köftesi sözde meşhurdur ama akcabat köfte başkadır. Mesela bizzat tekirdağda yediğim için konuşuyorum tekirdağ köftesl eti ziyan etmenin en meşhur yoludur. Ama akcaabat öylemi. Baharatı, sarımsağıyla nihat ustada yenilesi. Off ya 1000 küsür km uzakta olması kötü.
Akcaabat meydanı yani tek düzlük yeri aslında çöplüktür. Öğrenciliğimde senelerce kokusunu çektim. Şimdi köftelerini başkası yiyor.
KTÜ letişim fakültesinin bulunduğu gitmekle gitmemek arasında kaldığım beynimi kemiren nolduğunu tamda bilmediğim Trabzon ilçesi.
Trabzon iline bağlı ilçe ve bu ilçenin merkezi olan kent. il merkezinin 13 km. batısında kuruludur. Bol tütün, bunun yanı sıra da mısır, fasulye, patates yetiştirilir. inek sütü, tereyağı ve yumurta satışı ticarî öneme sahiptir. Kasabanın doğusunda denize dökülen Söğütlü Deresi’nden elektrik
enerjisi üretiminde yararlanılır. Yüzölçümü 425 km2, ilçe nüfusu 116.925, merkez nüfusu 37.528 (1997).

Kaynak: http://www.yeniansikloped...at-trabzon/#ixzz2OQECCLY8
karadeniz bölgesinde en güzel köftenin yapıldığı ilçe.
Trabzon'un batı kıyısındaki ilçesi. Dünyaca ünlü köftesi akla ilk gelendir. Şehirdeki korunmuş Rum evleri görülmeye değerdir. Trabzon'da karşıdan karşıya geçerken etrafına bakma gereği duymayanların birarada yaşadığı ilçemizde sığır*lar bile korna çalındığında kenara çekilebilmektedirler.
yeşilin yakıştığı trabzon ilçesi. ilk gittiğimde çok etkilenmiştim birde maçka öyle. her yer alabildiğine yeşil.
insanlarının yaşantıları trabzonlu insanınınkinden çok farklı. dayanışma içerisindeler fakat abartıya kaçmayı seviyorlar. yolda birini görürseniz sakın dokunmayın. bütün akçaabat'ı oraya toplamak isteyecektir. ama öyle de insanları var ki hoşsohbettir. az bulunur ama size yeter.
bazı kesimi c ve ç harflerini z diye okur. yöreye has herhalde.