bugün

(bkz: elden ele)
bursa' da paşaçiftliği ve acemler istasyonlarından diğer yöne giden vagona geçiş yapmak için gerçekleştirilen hareket.
Bu devirde fiyatı tuzludur, yürümek güzeldir çocuğum.
aktarma yapmak genelde havayolu şirketlerinin yolcu sirkülasyonuna göre belirlediği çözümdür. Ancak ben Samsun ilinden Ankara'ya uçak ile seyahat etmek istediğimde, beni önce istanbul'a götürüp sonra oradan Ankara'ya getirmesi bence çok saçma. Yani karayolu ile gitmek hem daha uygun fiyatlı olacaktır hem de zaman olarak hemen hemen aynı hesaba gelir.
yol parasının daha çok tutmasına sebep olabilecek şey. tek vesaitle gidilebiliyorsa tek vesaitle gitmek daha mantıklı bence.
bursa' da paşaçiftliği ve acemler istasyonlarından yapılabilen yön ve vagon değiştirme biçimi.
trafik yoksa ve otobüs gelirse yapmaktan pek hoşlanmadığım bir şey ama trafik varsa veya otobüs gelmemişse mecburen daha çabuk gitmek için aktarma yapabiliyorum. ayrıca bazen aktarma yapmayınca yol uzadığı için de aktarma yapabiliyorum. mesela zeytinburnu'ndan mk97'ye binsem yol uzayacaktı ve 20 dakika sonraki seferine binmek zorunda kalacaktım bugün ama aktarma yaparak cevizlibağ'dan incirli'ye gidip oradan mk97 otobüsüne bindiğim için 20 dakika zaman kazanmış oldum.
gece geç bir vakitse kötü bir şeydir çünkü otobüs gelmeyebilir. mesela kartal'da otobüs beklerken sultanbeyli otobsü geldi ama ona binseydim sultanbeyli'den otobüs bulamayabilirdim. onun yerine biraz daha bekleyip yenidoğan arabasıyla tek vesaitle gittim.
Yürümek güzeldir çocuğum.
bazen yaptığım, bazen de yapmadığım bir şey. yürümek de güzel.
toplu ulaşımda bir araçtan inip başkasına binmek.