bugün

Dinimizi iyi bilmeyenlerin inkar etmeye çalıştığı gerçektir.

https://www.sozcu.com.tr/...den-ozur-dilerim-7289368/
Siktirsin gitsin şarlatan oç ler kendi cebinden yaparsın anca devlete çöreklendiremezsin.
Bizim oç akrabaların hal ve hareketlerini görünce her cuma vaazı bitiminde imamın dediği: "akrabaya yardımı emreder" cümlesinde camiyi terk edesim geliyo.
(bkz: THY deki torpilli aile kadrosu)
Yandaşların amentüsüdür.

https://www.sozcu.com.tr/...krabam-olamaz-mi-6752271/
Bu ülkeye sağlam bir format atmak lazım. Herşey torpil olmuş, liyakatın l harfini bilmeyen tipler başa geçmiş. Zaten idarecileri hiç sevmem, şaşırtmadı.
Karşı çıkan Allah'tan korkmayan kafirdir, onlar için yaşasın cehennemdir.

Ben demiyorum, akp dinini iyi bildiğine hiç şüphe olmayan Trakya üniversitesi rektörü diyor:

https://odatv4.com/guncel...-cehennemli-yanit--220474

Bu arada, sözkonusu tipin yazdıklarına bir bakın. Daha Türkçe bilmiyor ama rektör olmuş!

Böyle böyle şahlanıyoruz işte...

Yandaşlar, bunlar hep sizin eseriniz. Boklu badeli götünüze kına yakın.
dinen evet akrabayı koru kolla diyor ama kendi cebinden kesenden. torpilmiş felan bunlar kul hakkı. hele devlet malı beytül maldır. kafana zevkine göre harcayamaz sümen altı edemezsin.

ama işte din tüccarıysan minareyi ödünç alır kılıfıda uydurursun.
Akp'den hiç şaşırtmayan bir hamle daha. Neden torpil yapmak farzdır? Çünkü Cehape zihniyeti bunlara çok çektirdi. Türbanlı bacılarını üniversitelere almadılar, alimleri astılar, harf devrimiyle bir gecede bizi cahil bıraktılar, laikliği getirerek şeriata karşı geldiler, halifeliği ortadan kaldırdılar, camileri ahır yaptılar ahıır. Akp'liler de bunların mağduru olduğu için, böyle torpiller yapmaları doğrudur. Onlar ölümüne mağdurdur. Bu ülkede mağdur olanın sesi çıkar. Yalandan mağduriyet oyna veya gerçekten mağduriyet oyna. Fark etmez hiç. Halkımız duygusal sonuçta. Böyle şeyleri hemencecik yeriz. Düşünmeye, araştırmaya, liyakata ne gerek var? Liyakat neymiş.. Gevur batılıların icadı. Bu arada, araplaşmamız gerektiğini söylemiş miydim? Çünkü peygamber efendimiz de araptı.. Arapça, Türkçeden üstündür filan fıstık... islam, yeryüzünde nurunu tamamlayacak elhamdülillah..

Not: ironi hocam ironi..
ak-it dini farz 31.
"Allah'a iftira atma suçunun dinde hükmü nedir?" sorusunu akla getirmiştir.

Bilenler yeşillendirsin..
Din denen kavramin kurallari sabittir.

Akabe bir geldi dini bildiğin sahsilestirdi. Helal olsun adamlara cok embesil varmis ortaya serdi hepsini.
ak kafir ayetidir.
Kendi cebinden şirketinden istediğini yapabilirsin.

Ama devlet işinde adalet ve liyakat gereklidir.

Kimlerle aynı dine mensubuz işte durum ortada ayetleri bile lehlerine göre bozuyorlar aynı yahudileri gibi.

Bunlar münafıklık alametleri.
Bir akp şiarıdır.

https://www.sozcu.com.tr/...-izan-kalmadi-mi-6195521/

Bana göre bu çocuk sınavda çakmayı hak etmiş. Yahu sen daha Allah'ın akrabaya torpil yapmayı, onları devlet kesesinden beslemeyi emrettiğini bilmiyorsun, kalkıp islam felsefesi biliyorum diye sınavlara giriyorsun!
islam barış dini olduğundan normal bir haberdir.
Torpilin iyisi yoktur bana göre. Kul hakkı. Kendi çabasıyla bir yerlere gelen insanlar ile tanıdık vasıtasıyla bir yerlere gelen insanlar arasında dağlar kadar fark vardır. Gerçi kişinin kalitesinden anlaşılır torpilli olup olmadığı.
Allah'ın başka hiçbir emri kadar dikkate alınmayan emridir.

https://www.sozcu.com.tr/...i-de-baskan-oldu-5929485/
inanca göre torpil yapmak değil yardım etmek gereklidir. Allah işi ehline veriniz diye buyurmuştur.
o muhtaç akrabaya edilen aynî ve ya nakdî yardım kardeş, torpil haramdır.
Torpil değildir o, yardımdır. Cebinde varsa muhtaç akrabana yardım eder, koruyup kollarsın. Devletin malından yardım edemezsin, iltimas geçemezsin.
doğrusu "akrabaya yardım etmek" olan emirdir.

bu yardım da torpil değil, güç durumdaki akrabaya yapılan sadaka, maddi manevi destektir.

torpil ise, başkasının hakkını çalmaktır. haramdır ve kul hakkıdır. affı yoktur.
Torpili kendi malından yapabilirsin devlet malından yapılan torpil hainliktir orospu çocukluğudur şerefsizliktir hayvandan daha aşağılıktır.
hayırdır yeni din mi getirdiniz? sünnette ve kuranda böyle bir şey yok. hz. ömer halifenin oğlu lüks giyiniyor demesinler diye her vatandaşın hakkı olan kumaştan oğluna vermiyor bile.
Cenabı allahın öyle bir emri yok. Hatta bu konuda hz peygamberi (s.a.s.) ikaz eden bir ayet var üstelik;

"Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir." Nisa / 58.

Hz. Peygamber Mekke’yi fethedince burada Kureyş kabilesinin çeşitli ailelerinde bulunan bazı selâhiyet ve vazifeleri yeniden düzenlemiş, bir kısmını kaldırmıştı. Kaldırmadığı hizmetler arasında Mescid-i Harâm ve çevresinin hizmetiyle su işleri vardı. Birinci hizmet Abdüddâroğulları adına Osman b. Talha’da, ikinci hizmet ise Hâşimoğulları’ndan –aynı zamanda Hz. Peygamber’in amcası olan– Abbas’ta idi. Hz. Peygamber, vazifelerle ilgili yeni bir düzenleme yapmak üzere Kâbe’nin anahtarını Osman’dan almıştı, amcası Abbas bu hizmetin de kendisine verilmesini talep etti. Bunun üzerine emanet âyeti geldi ve anahtar yine Osman b. Talha’ya teslim edildi (Müslim, “Hac”, 390).

Burada emanetin yerine getirilmesi, ehline verilmesi ve insanlar arasında adaletle hükmedilmesi yönündeki emirlerin muhatapları genel olarak bütün insanlar, özel olarak müminler ve daha özel olarak da yöneticiler gibi emanet ve adaletten kamu adına sorumlu olan şahıslar ve kurumlardır.

Tarih boyunca insanların huzur ve mutlulukları iki sebeple kazanılmış veya kaybedilmiştir: Emanet ve adalet. Emanetler ehline verildiği ve adalete riayet edildiği müddetçe cemiyette huzur ve saadet bulunmuş, hıyanetler ve haksızlıklar ise huzursuzlukların, kavgaların, savaşların, servet ve neslin helâk olmasının baş sebepleri arasında yer almıştır.

https://kuran.diyanet.gov...uresi/551/58-ayet-tefsiri