bugün

yanlış bir sanıdır zira akp'li türk,kürt,laz arap yoktur sadece akp'li olanlar ve olmayanlar vardır ki akp'li olan herkes hangi etnik kökenden olursa olsun müslümandır ve müslümanlar kardeştir.

%50 yetmedi mi ?
Kimin neye? kime? nasıl oy verdiğini bilmemesinin en bariz örneklerinden kabul edilebilir. Onlarda zamanla kademe kademe bu fikre alışacak ve bu fikrin en ateşli savunucularından olacaktır. Yurdum insanı.
federatif sistem, başkanlık sistemi vs. fikirleri şu memlekette bırak karşı çıkmayı tartışmaktan bile kaçınanların hedef saptırması.

pardon ama bir gelişme mi oldu?
yanlış anlaşılmadır. zira bir akp destekçisi olarak bu fikri gayet mantıklı hatta eksik buluyorum. sadece türkiye içerisinde değil, bütün çevre ülkelerle zaman içerisinde birleşmeyi sağlayacak bir eyalet sistemi ve başkanlık sistemini desteklerim. bunun içerisine bütün ortadoğu,orta asya, doğu türkistan, kafkasya, kuzey afrika ve balkanların yanısıra rusya* da dahil edilebilir.
acemi öğrenci kemal efendi'nin hakkari'ye özerklik verdiğinde istanbul, antalya, bursa'nın aynı şeyi isterse ne bok yiyeceğini bilemediği gibi. oysa recep efendi dersini almış etmiş de ezber. hiç gıkını çıkartmıyor bu konularda. ab'nin yerel özerklik açılımlarını da yapmadılar bir türlü. bu yola girilirse ülkenin doğu'dan değil batı'dan ayrılacağını biliyor çünkü. yörenin emniyet amirinin, yüksek hakimlerinin ve hem vali hem de belediye başkanlığı yetkilerini tek bünyede toplamış yöneticisinin bölge halkı tarafından seçildiği ve bütçe gelirlerinin yörenin kendi kaynakları ile karşılandığı merkez'in karışmadığı bir sistem hayal edin.

sizce kim ayrılıp gitmek ister?
--spoiler--
yanlış bir sanıdır zira akp'li türk,kürt,laz arap yoktur sadece akp'li olanlar ve olmayanlar vardır ki akp'li olan herkes hangi etnik kökenden olursa olsun müslümandır ve müslümanlar kardeştir.

%50 yetmedi mi ?
--spoiler--

tanım; en iyisini yapıyorlar.

müslümanlar kardeştide neden bizim kardeş ingilizlerin altına yattı. ayrıca çoğu kürt zerdüşttür. bak çoğu dedim, atlamayalım hemen.