bugün

- Bak evet dersen şöyle olacak.
+ meee
- bak ama ülke ekonomisi çöküyor üretim yok bu partinin tek amacı.
- meeee
+ canım bak uluslararası alanda yalnızlaşıyoruz rusya almanya
- meeee
+ yarabbi sabır ver bana
- hülooogggggg.
atı ( at ) karşına alıp bilimsel konuları tartışmak daha kolay olacaktır. işin tuhafı birçoğu durumun farkında. zaten çoğu farkında olduğu için bu kadar sıkı kenetleniyorlar birbirlerine. bu kadar rant kapısı açık olmasa hayata tutunmaları hakikatten daha zor olurdu. partiye üye oluyorlar veya birileri üzerinden bağlantı kurup erzak yardımları falan alıyorlar bir şekilde.

yahu osmanlıyı atatürk yıktı diyerek ülkenin kurucusuna düşman olan adamlarla neyi ne kadar konuşabilirsin ? ne tarih bilgileri var ne gerçeklikle alakaları. reisleri ne söylerse ayet kabul edip ona inanıyorlar. tarihi yeniden yazıyorlar her gün. burada da var birkaç tane. kalkıp sana "tarihi yanlış biliyorsun o aslında öyle deyilmiş" diyecek kadar cahil cesaretine sahipler. yazılı tarihi inkar ediyor oğlum adamlar. 5 milyar insan yanlış biliyor bir bunlar büyük resmi görüp her şeyin doğrusunu biliyorlar.

hep ağızlarında bir cehape lafı. ulan cehape dediğin parti en son 70 sene önce iktidar olmuş adam sizi cehape cehape diyip ayakta uyutuyor işte. bir de akp ye karşı isen kesin chp lisin. değilim diyorsun ikna olmuyorlar. kaç defa yazdım buraya camide yan yana vakit namazı kıldığımız adam çıkışta konuşurken konu siyasete gelince akp yi sevmiyorum diye dinsiz diyordu lan. sanki o allaha secde ederken ben usta yodaya ediyordum hemen yan tarafında. bunlarla neyi tartışabilirsin ki. kafalar dümdüz sabit.
değişiktir.

ben : yetmedi mi yaptıkları ?
patlayan bombalar, çözüm süreçleri,fetoyu yalamalar.
sürekli kandırılıyor bu.
gitsin artık ya.

akpli arkadaş : iyi niyetinden kandırılıyor.
ayrıca namaz kılıyor adam.
kk gibi imansız değil.
batı, bizi kıskanıyor.
rte'nin karizmasından korkuyorlar.

ben : kıldığı namazdan banane !
bana mı kılıyor acaba ?
dünkü çocuk değil ki.
60 yaşına gelmiş ama hala kandırılıyor.
niye bizi kıskansınlar ?
yol, köprü gibi şeylere sahipler zaten.
diğer alanlarda da öndeler.
ahaber'e fazla takılma derim.

akpli arkadaş :
fetoculardan veya dhkpclilerden misin yoksa ?

ben :
hiç de değilim.
ALLAH'ıma şükrediyor her gün.
çünkü ne feto'ya hocaefendi dedim, ne de çözüm sürecini şakşakladım.
bilmem anlatabildim mi ?

akpli arkadaş :
akp'ye kurban olun.
putperestler sizi.

ben:
padişahlara; ALLAH DOSTU,ALLAH'IN YERYÜZÜNDEKi GÖLGESi GiBi SIFATLARI YAKIŞTIRAN KiM ?
TAYYiP'i HATASIZ BULAN KiM ?
SiZ DEĞiL MiSiNiZ ?
ASIL PUTPEREST VE ŞiRKÇi SiZSiNiZ.

AKPLi ARKADAŞ :
neyse kamalcı.
bir şey derdim ama terbiyem müsade etmez.
-aksaraya 20 milyar tl gidecekmiş toplamda,
+yol yaptı.

- suriyeye tırlar dolusu bomba göndermiş, iç savaşı tetiklemiş, binlerce çocuk öldü o bombalarla,
+ yok yeaaa, türkmenlere yardımdır o,

- adam elinde kuranı tesbih gibi sallaya sallaya sahneye çıkıyor,
+ ya abdestlidir o,

- camileri seçim bürosu yapmışlar,
+ ne güzel işte, halkı camilere çekiyorlar,

- dış borçla beraber türkiyenin borcu 650 milyar dolar olmuş,
+ imf ye borcumuz yok ama.

- işsizlik 6 milyonu geçmiş,
+ iş beğenmiyorlar yaa.

- şeker ithal ediyoruz, o kadar şeker fabrikası üreticisine rağmen,
+ orada daha ucuzmuş.

- saman ithal ettik yaa,
+ yaa bırakın bu yalanları.

- apoyla görüşüyorlar, ülke bölünmek üzere,
+ yaa bırak bölünsün, zaten üstümüze yük orası kurtuluruz.

- adam oğluna gemiler almış, kendine villalar yaptırıyormuş,
+ ne var sen olsan yapmaz mısın. helal olsun, yapsın. hem bundan öncekiler yapmadı mı.

hay sizin zihniyetinize sokayım.
Git duvarla konuş

Koyunla konuş

Götünle konuş

Ama çomarla konuşma.

Biz de insanız yazık.
Duvara anlat derdini daha iyi.

Adam 15 yıldır neredeyse özelleştirmediği bir kulağımızın arkası kaldı diyorum, e ama para lazım diyorlar.
Duvara karşı derdini anlatmak kadar saçmadır.
(bkz: hangisi çalmıyor)

bu noktada kilitlenir. çünkü rant, hırsızlık, yalan, riya, adam kayırma bizim toplumumuz tarafından malesef kanıksanmış. acı ama gerçek bu.
cahillerle tartışmayın. ben hiç galip gelemedim.

imam gazali
tüp kuyruğu
hastane kuyruğu
ilaç kuyruğu
ekmek kuyruğu
bu tarz şeyleri sık sık duyacağınız bir tartışma olabilir.
En başta son derece savunurlar akp'yi, sonrasında Akp'nin pislikleri tek tek ortaya dökülünce başka seçeneğimiz yok, kötünün iyisi bu deyip tartışmayı bitirirler.
En azından Akp liler, "sırf muhalefet olmak için" devletine, hükümetine meydan okuyan batının altına yatmazlar.
Hollanda yı, Rusya yı, Alaman ı arkasına alarak hükümete havlayanlar gibi kansız da değillerdir.
henüz becerebileni görülmemiştir.

oysa akp'liler de ister "koyun", "hüloğ" gibi sığ ifadeleri kullanmadan, küfür etmeden siyaset konuşabilecek bir karşıt görüş.
yav gardaşım adam yol yaptı köprü yaptı yav cehape ne yapmış bu memlekete yaşasın rte.
Duvara laf anlatmaktan bile daha zor bir eylemdir. Akıl Ve ruh sağlığınız için uzak durunuz.

Reyini makarna Ve kömür karşılığında satanla ne konuşacaksın?