bugün

Sikilmedik bir kulak arkam kaldı.
beynim yok.
Osmanlı dirilecah çok zengin olup bor ağası olacam.
Mutluyum artık beynim yok.
işin ehli akp.
Türkiye’nin geleceği sikimde değil, diye devam etmesi gereken cümle.
beynim var denilesi sorunun cevabıdır.
Reyiz sürekli dik geziyor..
Intihar ediyorum.
ben ne yaptığımı biliyom mu lan !
malım ben.
satılmayı bekleyen, kullanılmamış beyinli bir mal.
cehalet paçalarımdan akıyor.
Çünkü iğnenin ucu artık bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılara dokundu. Vasat halk demokrasi, hürriyet, hukuk, güçler ayrılığı, iktisat, dünyanın gittiği yerden bihaber olduğu için onlar için tek önemli şey dindi ve o yüzden de kendilerine benzeyen bir lideri seçtiler ancak eğitimli kitle için bu bir işkenceydi ve zaten yukarda bahsettiğim şeylerden geriye bir şey kalmadığı için artık hazır iğnenin ucu onlara da değmişken sürünsünler. Vermezsem oyu en adiyim.
2 çeşit ak partili vardır.

1. çakallar:

- yandaş fabrikatör veya müteahhitim. her sene vergileri borcu sildirip veya az gösterip taşeron kullanıp paracıkları cukkalıyorum * allah reisi başımızdan eksik etmesin.

- x vakfının y kolunun başkan yardımcısıyım. gelen bağışların haddi hesabı yok. bize de üç beş bir şeyler düşüyor.

- bakanlıktan mevki sahibi bir akrabam sayesinde hiç yoktan atandım. o kadar hakeden kpss de benden yüksek alan oldu ama dayım sağolsun. tuzum kuru sonuçta.

bu çakallar hep toplumun üst kesimleridir.* sözleri ortamlarda dinlenir. cepleri tomar tomar para doludur ama perişan yoksul halka hallerine şükretmeyi ve sabretmeyi öğütlerler.

2. koyunlar:

- sanki öncekiler hiç çalmıyordu.*

- tüp kuyruğu hastane kuyruğu ssk vs.

bu koyunlar da kendi hallerine bakmazlar. at gözlükleriyle sorgulamadan çakalları ağızlarının içine bakarak sürünürler. onlara göre seçimler hakla batılın savaşı. onlara göre kendileri de hak tarafındalar.

ve bonus hikaye: *
tam hatırlamıyorum ama kaç sene önce seçim vardı ve partilerin standları/ çadırları vardı. arkadaşlarla hepsini tek tek gezdik. sıra ak partiye geldi. adama diyoruz biz oy vermeyi düşünmüyoruz apolitiğiz. kararımızı değiştirirsek size neden oy verelim. işte başladı gençler o zamanlar siz yoktunuz tüp kuyruğu vardı hastane kuyruğu vardı hatırlamazsınız siz yok şu kadar yol yok bilmem ne. bir şey demedim.

ama anlayamıyorum bana ne amk. benden önce yapılmış olayları veya düzenlemeleri nasıl benim seçim yapmamda önemli bir yol olduğu savunulabilinir ki. tamam hastaneleri vs. düzenlemişsin ama bunu 20 yıl boyunca seçim malzemesi olarak kullanmak senin acizliğini ve o süre zarfında sıfır gelişimde bulunuğunu göstermez mi. gerisi zaten bizim paramızla vergilerimizle yapılan şeylerdi. yani ak partinin cebinden bir şeyler koymadığı apaçık.
istikrarlı yönetimi her seçimi kazanan ekibi ülkeye sürekli çivi çakan hizmetleri başlarında dünya lideri var..
beynimi kiraya verdim.
Sürününce kendimi bir şey yapmış gibi hissediyorum. Bu benim için hayatımdaki tek başarı. Yani beynim bu kadarını algılıyor.
CHp‘ye mi verecektim

diyebilir bir akp seçmeni. mesela.
Türkiye’yi işgal etmek varken afganistan, Pakistan veya Suriye’de yaşayacak kadar enayi değilim.

Aynen öyle.
aklımı kiraya vermedim beynim var onu kullanıyorum denen sorunun cevabıdır. evet.

görsel