bugün

şuna verin deyinde ona verelim. çözüm odaklı lütfen.
herkesin bir popisi vardır ya da zekalıyım ama amele olmak istiyorum diyen kişilerle aynı iq seviyesine sahip zihniyettir.
50 senedir aynı partiye oy veren zihniyetten iyi olan zihniyettir. benzin zammı varmış da ak partiye niye oy veriliyormuş. işte dostum ak parti seçmeninin kalite farkı burdan çıkıyor, ak parti seçmeni böyle popülist şeylerle bir partiye oy vermediği gibi o partiden desteğini de çekmiyor. misal gandi kemal her fakire 600 TL vercem demişti, ak parti seçmeni o yemi de yutmadı, gerçi chpnin kendi seçmeni bile yutmadı o ayrı.

benzin zammı ak partiden önce yoktu da biz mi bilmiyoruz, ben iddia ediyorum ki şu an iktidarda chp de olsa, mhp de olsa, hatta abartıyorum ama tkp bile olsa benzinin fiyatı yine aynı olacaktı. ak partiyi bu yönden eleştirebiliriz, benzindeki vergi yükünü hafifletemediler, fakat memleketin önceki idarecileri öyle bi bağlamışlar ki bu vergileri, buradaki vergi kalemlerini kaldırıp yerine başka gelirler ihdas etmek kolay değil.. o yüzten ak parti seçmenleri, benzin 5 TL olmuş deyip on yıllık bir iktidarı devirecek kadar chpli değillerdir, sokak eylemleriyle hükümeti devirmeyi hayal eden sığır sürüsünden farkları vardır bu yönden. misal bu sığır sürüsü iki ağacı bahane edip devletin araçlarını yakarlar, fakat ak parti seçmeni ve hatta milli görüş seçmeni okuma hakları ellerinden alınır, partileri kapatılır, bir taş bile atmazlar, zira onların genlerinde anarşizm terörizm yoktur, işte ak parti zihniyeti diye eleştirilmesi de doğaldır, zira ak parti seçmeni terörist ve anarşist değildir. iktidara sokakla değil sandıkla gelir, ortalığı yakıp yıkarak avucunu ovuşturmaz, şerefsiz değillerdir.
'kime verem mahmut'a mı' zihniyetidir. ne yazık ki akp dışında oy verilecek parti yok sözlükdaşlar. bir genç parti vardı, onu da yuttu akp.
son 10 günde akaryakıta ortalama 20 kuruş zam, son iki ayda kredi faizlerinde 0.25 puan artış, dolar 2 tl ve üstü, avro 3 tl'nin yamacında, ekonomi uzmanları devalüasyon terimini cümle içerisinde kullanmaya başladılar, tarihimiz boyunca ilk defa azerbeycan ile ilişkilerimiz ermenistan'a iyi görüneceğiz diye bozulma yolunda, komşularımızla sıfır sorun politikası sonucu başta iran, suriye ve kürdistan meselesi dolayısıyla ırak artık diş bilemekte, amerika'nın götünü yalayacağız diye savaşın eşiğindeyiz ve bunca olaya rağmen bu hükumeti hala destekleyen milyonlarca insan ile aynı havayı solumak yaşama sevincimi örseliyor.
pkk ile güdümlü iş birliği içinde olandır.
abdullah öcalan'ı çıkarmak için ellerinden geleni yapan bir siyasi partiye verilen oyla bunu apaçık görebiliriz.
çarpım tablosunu bile bilmeyen zihniyettir.
Darbeci siken zihniyettir.
diktatörlükle demokrasi öğretilen son ülkenin nazi almanyası olduğu gözönünde bulundurulduğunda, kendisini avutan bir kitlenin zihniyeti olduğu görülür.

hitler de seçimlerde ezici sayıda oy almıştı. gözlerini kapatıp mışıl mışıl uyumak isteyenleri tutamayız elbette...*
bu millete demokrasiyi öğretmiştir...
ülke menfaatini teröristlerle görüşülsün kabilinden algılayanların zihniyetiymiş anlaşıldığı kadarıyla.

ülkenin menfaatineyse, katillerden sonra sırada dolandırıcılarla, tecavüzcülerle, gaspçılarla, daha bilimum ülke menfaati için görüşülmesi gerekenlerle gerektiği zaman görüşülmesine gıklarını çıkarmayacak, bilakis destek olacak insanların sahip olduğu zihniyettir demek ki efendim.

gepgeniş bir yelpazede kavramları içlerine sindiri sindiriveren insanların zihniyetidir efendim.***
o değil de millet, devlet "hadi domal" dese bile domalacak kadar biatçı, sorgulamayan ve her olumsuzluğu kabullenen zihniyet var ülkede.
akpden önce bu ülkede neler olduğu ve akpden sonrasını bilen zihniyettir. ak parti öncesi keyfi yerinde olanların alayını rahatsız eden zihniyettir. ama korkmasınlar bizler oy verirken onlarıda düşünerek ülke menfaaatlerini gözeterek oy veriyoruz.

edit: inadına eksileyenler sizler içinde ak partiye oy vermeye devam edeceğim bizim gönlümüz geniş dostum sizede yer var. ayrıca makarna ve kömür yardımı almadım hiç çok araştırdım ama veren bir yer göremedim.
kötünün iyisini düşünen zihniyet.
imralı'nın taleplerinin kendileriyle paylaşılamayacağı beyanatında bulunmuş başbakan'ın benzer laflarını da içlerine sindiren kişilerdir efendim.
kafasına kuş sıçtı diye şans oyunu oynayan toplumun agzına sıcana oy vermesi normaldir.
ezberci sistemin sonucu koyun olmaya irtirazı olmayan okumayı,araştırmayı sevmeyen kesim.
Yazık gerçekten üzücü çünkü özelleştirmelerin aslında ülke satma anlamına geldiğini göremeyen, demokratikleşmenin aslından kendlileriyle aynı fikirde olan insan topluluklarına (bunlar siyasetçi bürokrat yada iş adamı) hak tanınmasının farkına varamayan, okuyan yazan toplum adı altından sadece yandaş medyayı okuyuo sadece onları iyi olarak yazan empoze eden bir millet bir düşünce olgusudur gerçekten üzücü... bu zihniyete sahip babalardan birinin yüzüme karşı kinayeli midir bilemem ama "çalıyorsada Allah rızası için çalıyordur" dediğini duydum bu nedir ya.... benim kürt kardeşim diyec eksin tamam ama dağdan gelen teröristi 15 dk. da nasıl nöbetçi savcıyla sorgulayıp serbest bırakıyorsun.. Türk askerini nasıl içeri tıkıyorsun... sun diyorum çünkü o zihniyetle ona oy atan zihniyet aynıdır..
chp ye oy veren,kılıçdaroğlustyle tayfasına nispeten haklının hakkını veren zihniyettir. Adamlar daha kendilerini yönetemiyolar yahu. Koca ülkeyi bu adamların eline versek nice olur halımız.
neden verdin diye sorduğunda iki lafı üstüste bile koyamadan hiçbir haklı sebep göstermeyerek tatmin edici bir cevap veremeyecek zihniyettir. gerçekten de cahil cüheladır.
cevap verebilen azınlığın cevapları da genelde adam gibi adam, ekonomiyi düzeltti, ergenekonu bitirdi şeklindedir. yatacak yeri olmayan tayfadır.
ha bir de paradan altı sıfır attı diyenleri vardır. o sıfırların hepsi şu an götümüzdedir.
koyun dediğimiz; etinden, sütünden, yününden yararlandığımız hayvanın zihniyetiyle birebir örtüşür.
cebine girene çıkana bakan, yaşadığı ülkenin geleceği çok da umurunda olmayandır.
oy dediğin nedir ki benim bedava makarnam bedava kömürüm gitmesinde zihniyetidir.
cahil bocekler tarafindan "cahil bocek surusu" olarak adlandirilir.
oy verilebilecek daha akıllı mantıklı bir siyasi parti olmadığından dolayı, haklı zihniyettir. cahil diye yaftalanmıştır. çünkü aklı sistemin eğitimine boyun eğmemiştir. koyun olmamıştır. her parti tabanında olduğu gibi koyun olanlar da vardır ama bu kafadaki kesim sadece akp'de değil tüm partilerde vardır. koyunluk partiye özgü bir şey değil.