bugün

Gundemde olan dershanelerin kapatilmasi konusuyla karsi karsiya gelmis, bir zamanlar tencereyle kapak gibi olan iki olusumun amansiz savasidir.
Uhuvvet ve dua yetenekleriyle cemaatciler bir adim onde gibi.
(#21938302)
ortada savas falan yok uydurmasın kimse.
bir elmanın yarısı gibidirler, hatta esra ceyhan kardeşler gibi ayrılmaz bir ikilidir.

gazeteler savaş varmış havası yaratıp gündemi sıcak tutuyorlar. biri olmazsa öteki de olmaz.
aptallara meşguliyet, yeni trend sundular.
akp-cemaat tartışması.

ekranlarda bağzı(!) insancıklar bu akp-cemaat kavgası hakkında ahkam kesiyorlar. hele ki halk-ulusal-cem-kıl, tüy kanallarda konuşulanları da izleyince götüm ile rahatça gülmem için pantolonumu çıkartmak zorunda kalıyorum.

günlerdir bekliyorum.
sosyal medya veya basın-yayın araçlarında bir tane akıllı adam çıkıp durum analizi yapmıyor-yapamıyor. çünkü; balık hafızası ve akp-cemaat yalakalığı veya düşmanlığı aklını kullanmasına engel oluyor.

neyse,
konumuza döner isek; yaşanan kavga iktidar sarhoşluğu veya rant kavgası ya da pasatadan daha fazla pay alma ve taht kavgası değil.
hatırlayın,
şimdiye kadar akp hep mazlum söylemi-rolü ile cahil insanlarımızın genetik zafiyetinden yararlandı. ezileni ve haksızlığa uğrayanı tutan halkımız bir de "allah" gibi bir aldatma aracı kullanıldığında peşinden gittiği desteklediği insanı incelemez ve bu insana karşı tamamen kör ve sağır olur.

akp için mazlum ve masum rolü oynayıp-yararlanacağı-yaşanan hukuksuzluk ile insan hakları ihlallerine bahane bulacağı hiçbir güç kalmamıştır.
meclis-anayasa-asker-polis-hukuk tamamen kendi kontrollerinde ve devletden daha güçlü bir iktidar sahibi olmuştur.
teröre verilen canların tutarına yaklaşan insan canı, iş kazaları ve kadın cinayetleri ile verilmiş.

özelleştirmeler ve haksız rekabet neticesi şirketlerimizin satışı-kapanması bir de vergi afları ile kaybolan paralar, teröre harcanan para ki yok olan ve kimlerin cebine girdiği meçhul olan bu ülkenin fakir insanlarının parasını geçmiştir.

üretmiyoruz ve bir değer-marka ortaya çıkaramıyoruz.
bu ülkede lüks ve devasa alışveriş merkezleri ile devasa adliye binaları-hapishaneler aynı paralelde açılıyor.
lafı uzatmayayım. zaten ne demek istediğimi anlamazsınız..

tüm bu olumsuzluklar içinde, yaşanacak ve yaşanan doğa felaketlerine çözüm sunmayıp bir sınav bile yapamayan sistemsizliği sistem olarak yaşayan ülke, son yerel seçimlere kadar 2 trilyon dolar hazine girdisine rağmen samanı bile yurt dışından alan bir üretim çarkında.
çalışanları ise %50 sendika ve sosyal güvenlik haklarını kaybetmiş.
kişi başı tüketilen et-süt gibi beslenme kriterlerine göre insanları açlık sınırının altında yaşıyor.

toplumu-devleti rejim ve coğrafi hakimiyeti için vereceği son şeklin yetkisini almak için önümüze koyacağı ve bizi ikna edeceği bahanesi kalmayan hükümet yeni bir mağdur edebiyatı ile basitçe "ben yapardım da, bunlar engelledi-beni bırakmadılar." bahanesi yaratmak için bu akp-cemaat kavgası ortaya çıktı.
cemaat bu kavgadan "ben devletin malını-yetim hakkını yemedim. zaten iktidar ile kavgalıyım." diye haklı çıkmaya çalışıyor.
hoş, yaşanan hukuk ve güvenlik güçlerinin skandal tutumlarına değinmeme gerek yok.
neyse...

yaşanacak kavga ile, akp muhalifleri ve bu başarısız yönetime tepki koyup oy atmayacak insanlar ve kararsızlar düşünülür ise bir de hiç oy kullanmayan insanları da hesaplarsanız %70 gibi bir kesimden oy çalmak için yapılan taktikdir.
akp-cemaat kavgasında yine mağdur ve icraat yapmak için eli-kolu bağlanmış iktidar rolü oynanmakta. aralarında 3-5 piyon insanı feda edecekler ve safralarından kurtulacaklar.
bir birinin gırtlaklarına sarılacaklar.
akp ve cemaat başında olan kişiler seçim zamanı cemaat adamlarına-akp tabanına "ne de olsa din kardeşiyiz. bir birimize destek vermeliyiz." diyecekler.

seçimden sonra akp iktidar olur ise, olası bir etnik ve mezhep bazlı anayasal yapılanma için "adamlar cemaat ile kavgalı. din eksenli bir yapılanma yapsa cemaat ile kavga etmez bazı kişileri harcamazdı." diye olası yasal düzenlemelere demokratik atılım diye destek de sağlanmış olur.

geobbels taktiği.
hitlerin veya bolşeviklerin ya da türkiye cumhuriyetinin kuruluş aşamasını inceleyin.
okuyun.
araştırın.

sonra da, benim gibi yaşananlara her yerinizle gülün.

size yalan söylüyorlar.
ikisinin de amına koyim.
savaş kızıştı artık
vay be daha iki ay önce kankaydılar, şimdi ise beddua etti hocaları onlara.
bence 0 biter. masumlar yanacak yine söylemedi demeyin.
http://i.capsspot.com/s/17/1/701557.jpg
--spoiler--

bu tutmuş.
bu pişirmiş.
bu yemiş.

bu da hani bana hani bana demiş.

--spoiler--
operasyonlarla ve dersaneler konusunda karşı karşıya gelmiş eski muttefikler.

asıl vs su olmaliydi.

17 aralık vs 30 mart.
geçmişte kol kola giren muhteşem ikili ancak şimdi birbirlerine sallamaktalar.
bu ikilinin ters düşmesi iki tarafın bütün pisliğini gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. bundan ziyade bir konu daha vardır ki uzun süre sonra başbakana korkulmadan soru soran gazetecileri görmüş olduk. zaman gazetesi muhabirleri başbakan'a korkmadan soru sorulunca başbakan'ın verdiği tepkiyi bize gösterdi. zaten tahmin edebiliyorduk vereceği tepkiyi ama hoşuna gitmeyen soru sorulduğunu, cevabını bilmediği soruların sorulduğunu da gördü bu gözler o da yeter.
pinpon maçı izler gibi kafamızı bir o yöne bir bu yöne çevirmemize sebep olan iki taraf.
ikisinin de birbirinden farkı yok. o zaman; ben bir patlamış mısır alıp geliyorumm.
iteme bakmaz. playerliği sağlam olan kazanır.
Akp nin bir sonraki seçimi görmesi olası değilken cemaat benzer birçok badireyi ağır yaralara rağmen sürekli güçlenerek atlatmıştır.

Şu anki durum cemaat açısından olumsuz görünse de bana göre hayırlıdır. içerde ne kadar menfaat peşinde insan varsa ayıklanmış, deyim yerindeyse ham gitmiş has kalmıştır. Akp kanadında ise tam tersi.

Hükümet halkın güvenini bana göre büyük ölçüde kaybetmiştir. Hele ki egemen Bağış ın son kaseti akıl alacak cinsten değil. Milletin dini ve inancıyla alenen dalga geçilmesi hiçbir kesim tarafından asla kabullenilemez.

Son olay sadece bir örnek. Diğerleri de aynı şeyin laciverdi.

Ha şurası da var ki bu operasyonun tamamen cemaat yapmış gibi lanse edilmesi de ayrı bir operasyon bana göre. Gezide ortalığı yıkıp şimdi Sessiz kalan güç unsurlarına bakmakta ve Ortadoğu daki son politik yakınlaşmaları gözlemlemekte fayda var.

Ayrıca yıllardır düşman bir anda dost olan ülkeler ile yüzyıllardır düşman ama bize dost görünen dibimizdeki hain ikiliye dikkat etmekte fayda var.

Son söz olarak ta şunu ekleyim;

sizin şer bildiğiniz şeylerde Hayır,
Hayır bildiğiniz şeylerde şer vardır.
malumların projesi akp'ye, malumların onayı olmadan savaş açmayacak cemaatin kazanacağı versus. abi adamlar cidden gizli teşkilatlanma kim cemaatten kim değil akp'nin kendisi bile bilmiyor.
görsel
ister sevin ister sevmeyin, cemaat 20 yıldır üç aşağı beş yukarı aynı çizgide, aynı güçlü müttefiklerle yoluna devam etmektedir. yurt dışındaki prestiji de fena değildir hani.

akp ise artık değil ülkeyi, kendini yönetmekten aciz insanlardan başka hiç bir müttefik bulamamaktadır. öyle ki, dün ergenekon diye içeri tıktıklarıyla bugün ittifak aramak zorunda kalmışlardır. öyle ki, ergenekon için komplo diyip, bir sonraki cümlede de cemaat için yeni ergenekon ifadesini kuracak kadar alıklaşmışlardır.

artık cemaati şunu bunu geçtim. akp kadrosu ve çoğunluğu, akli melekelerini kaybettiler. kendi cümleleriyle çelişir hale geldiler. eskiden de böyleydiler aslında. ama eskiden "bunu ispatlayın, biz her şeye varız. ispatlayamazsanız namussuzsunuz" dedikleri haltı yedikleri bir kaç ay sonra ortaya çıkıyordu. şimdi ise dakikasında yalanları ortaya çıkmasına rağmen pişkin pişkin ortaya çıkar hale geldiler.

artık 10 dakikalık bir bb iki erdoğan videoları kesmez. bir kaç saatlik belgeseller lazım. ve maalesef ki aklı kıt insanlar, tük bürokrasisini tıklım tıklım doldurmaktalar.
(bkz: aynı bokun laciverti)
ikisininde gözümden kat bet kat düştüğünü beyan etmek istedim sözlük.
(bkz: ne akp ne cemaat at tokadı sebahat)
bence göstermelik bir kavgadır. iktidar paralel devlet iddialarıyla yolsuzluk ve hırsızlıkların üstünü örtmeye çalışmıştır. bunda başaralı olmuş mudur olmuştur en azından iktidar seçmeninin yüzde 75 ine bu palavrayı yutturmayı başarmıştır. aslına bakıldığı zaman iktidarın hala cemaate operasyon düzenlememesi bu kavganın bir danışıklı dövüş olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır. madem devlete bu ihaneti yapan adamlar var bunlara hesabını sormak senin görevindir he belge yoksa yapılan iddiaların hepsi palavra olduğu gerçeği ortaya çıkacaktır. anlayacağınız çok karmaşık bir durum. aşağı tükürsek yukarı tükürsek bıyık dememize neden olan olaydır. gerçekler önümüzdeki zaman diliminde tüm gerçekliğiyle ortaya çıkacaktır. o zaman daha gerçekçi bir değerlendirme yapabiliriz.
şu an için savaş baltalarını gömmüş kavgalı iki oluşumdur.
akp'nin kazandığı, cemaati parçaladığı kapışma. cemaat taraftarı olarak bunu söylemek isterim. diğer taraftan şunu da herkesin bilmesi gerekir, cemaatin böyle bir mağlubiyete ihtiyacı vardı. sıçramak için gerilmek, gerilmek için eğilmek gerekir. allah cemaati zayi etmez.
feto'nun az geri çekilmesi ile bu aralar tayyip'in öne geçtiği versus. feto neden tırstı acaba.