bugün

o kadar çokki buraya yazamkla zor biter. o yüzden yazmaya kalkmıcam.
Gezideki eylemci kılıklı teröristler.
akp'ye oy veren çoğunluğun Tayyip'in diktasını, onlardan olmayan insanların özel hayatlarına müdahale etmesini, benimsediği liberal islamcı siyaseti gerçekten desteklemeleri yüzündendir.

ne yapacaksın ülkenin yarısı da böyle düşünüyor.

haa tabi ki manipülasyonlar vs. büyük oranda etki yaratır ancak temel amaç budur.
çünkü halk onların mükemmel, çok iyi, samimi olduklarını biliyor, başka nedene ne hacet?
beceriksiz muhalefettir. iş bilseydiler akp çoktan darbe alırdı.
Makarna tabiki olluuum makarnayı alan oyunu veriyor. Evet.
(bkz: hıammına)
vatan millet sakarya muhabbeti, din üzerinden siyaset yapması, sürekli ekonomiyi övmesi.
geri zekalı bir kitle yetiyor.
güneş patlamalarının ve ay çekiminin neden olduğu akıl tutulmaları..
(bkz: chp)
din istismarıdır.
cevabını tersten akpli bir bakanın verdiği sebeptir.
http://www.youtube.com/watch?v=55cnTYdFHA4
-var olmayan oyunu arttırma nedenleridir- gezi onurumuzdur. kimseye çiğnetmeyizdir.
gözleri görmeyen kulakları hakkı işitmeyen bir halkın oy kullanabilmesidir.

bakara suresi :
171) Küfredenleri (hakka) çağıran kimsenin misa­li; bağırıp çağırmadan başka bir şey duymayan (hayvanara) haykıranın ki gibidir. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl edemezler.
Doğru düzgün bir muhalefet olmamasıdır. Ne yazık ki insanlara seçenek kalmıyor. Bahçeli'ye mi versinler şimdi?
Din istismari, cehalet, din istismari, makarna, komur, din istismari, koyunlugun verdigi muthis haz, din istismari, got kili olmanin dayanilmaz cazibesi... din istismarini soylemismiydim?
alternatifi olmamasıdır.
(bkz: seçim hileleri)
Yurtsuz göçmenler. Leş yiyiciler.
geri zekalı insanların artması ile açıklanacak he de yada sahte oylar başka bir açıklaması yok.
oy istediği kesimin ufku dar ve bilgi sevmez anadolu insanı olması yeterli sebeptir.
insan egosu.

"vay sen benim partime ve hakkıma laf ettin ben de inadına veriyorum" gibi cümleler duyabilirsiniz. yanlışa, yolsuzluğa ve haksızlığa ses çıkarmayıp bireysel egoyu öne sürmek bu ülkenin başını çok ağrıttı. sadece kendi seçimi olduğu için savunanlar var. artık doğru yanlış skalasında değerlendirmiyorlar bile olayları, "ben" önde. doğru ya da yanlış kavramları değil.

bunu da türk halkındaki bencilliğe ve birikimle ters orantılı egonun yoğunluğuna bağlayabiliriz.
muhalefet partilerinin beceriksizliği.
-cahillik.
-zamanında kemalizmin muhafazakarlara verdiği intikam duygusu ve kendisini gösterme isteği.
- dini istismar.
- yobazlık.
- 2000 krizinden dolayı halkta oluşan koalisyon korkusu.
- insanların ve liderlerin beyinlerine ve yaptıklarına değil karizmasına, tipine, duruşuna bakılması.
uzayıp gidecek olan listedir.
bizim insanımızın sığır gibi olmaları.
güncel Önemli Başlıklar