bugün

aslında suçtur. ama ısrarla sürdürmektedir bu tutumunu.
çok bilmişliktir. din kimsenin tekelinde değil insanların maneviyatıdır. kimse soğutamaz gücü yetmez eğer dini imanı PARA değilse.. (bkz: bi siktiriniz gidiniz efendim)
tam olarak böyle ifade edilmeyebilir. ama şu bir gerçektir ki akp kendinden olmayana zulmederek, mezhepçilik yaparak, dini söylemleri tekeline alarak ülkede insanlar arasından net bir nefret akımı başlatmıştır.

buna tam olarak soğutmak denmez, dini kirletmeye çalışmak denir.
imkansız bir durumdur. çünkü akp bu ülkede dinden en az bahseden ülkedir. örneğin chp gibi meydanda kara çarşafları yaktıktan bir hafta sonra kara çarşaflıları meclise çağırıp rozet takmamıştır, örneğin kılıçdaroğlu gibi canlı yayında ayet okuyorum diyerekten hadis-i şerif okuyan yoktur, kameraları toplayıpta bakınız bizde iftar açıyoruz derken ezan okunmadan yemeğe başlayan yoktur v.s.
çok çok hayırlı bir olaydır. sağolsunlar kendileri sayesinde din böyle olamaz dedim, açtım kuranı okudum, saçmalığını gördüm ve ateizme geçiş yaptım. çok sağolsunlar sayelerinde bir bedevinin saçmalıklarına inanmaktan kurtuldum.
buz gibi bir ülke olduğumuzun resmidir. akp bir kesimi dinden soğutmuştur. koyu kemalistler bir kesmi atatürkten, 28 şubat laiklikten, darbeler askerden, gösteriler polisten, ergenekon adalet sisteminden, pkk kürtlerden, jitem türklerden, ırkçılık mhpden ve bdpden, elitistlik chpden, din istismarı akpden... uzar gider böyle. sonunda birbirinden nefret eden, nefret ettiği kesimin değerlerini benimsememek adına hoşuna gitmeyen şeyler de yapabilen gruplara bölündük. sonumuz hayrola.
(bkz: akp yüzünden orta karar müslimlerin ateist olması)
inkar edilemeyecek bir gerçektir. ''ben neden dinden soğudum ulan'' sorusunun cevabını hangi yöntemlerle arasam sonuç olarak karşıma sürekli akp çıkıyor. doğrudan veya dolaylı olarak yaptıklarıyla kendi halinde müslümanları bile dinden soğuttu, pek çoğu ateizme, deizme, agnostizme artık aklınıza ne geliyorsa ona yöneldi. özellikle internetin iyice yaygınlaşmasıyla insanlar takiyyecilerin ne mal olduğunu görmeye, kendilerine bir şeylerin dayatıldığı gerçeğini nihayet kavramaya başladı. bakın mesela bu yorumlar ssg ve kemal kılıçdaroğlu için yapılmıştır:

http://i.imgur.com/W6jMP1Q.jpg

şimdi bunlar da müslüman, siz de müslümansınız. bunlarla aynı havayı solumayı, aynı muameleyi görmeyi kim ister ki?

son bir tanım daha ekleyeyim; yıllar geçtikçe yaygınlaşacak olan durumdur. yeni gelen nesillere bir bakın yahu, çoğu ailesinin zoruyla dindar taklidi yapıyor. geri kalanların da dinle uzaktan yakından ilgisi kalmadı. eskiden olsa çekinirdim biraz ama şimdi gururla söylüyorum; iyi ki dinle ilgileri kalmadı...
ahirette hiçbir şeyden hesaba çekilmeyecek olsalar bile, bundan hesaba çekilecekleri aşikardır.
dini her kim gerizekalı yobazdan, allah ile aldatandan öğrendilerse, nefret oluşturuyolar insanlarda. allah'larından bulacaklar.
kesinlikle katıldığın realitedir. bazı insanların ezana bile saygısı kalmadı. ezanla ne ilgisi var diyorum; "eskiden bu kadar bağırmıyodu" diyorlar. büyük bir gruplaşma oluşmakta.
çok doğru.
O da bi şey mi herkesi birbirine düşürüp ülkeden bile soğutmayı başardı adamlar.
gerçekten Erdoğanın bir konuşmasını bile tamamen dinlememiş kişi söylemidir. ya islamdan uzaklaşmaya meyillidir ya da erdoğanıi nefreti islam sevgisinin önüne geçmiştir bu kişilerin.
14 yıldır besmele çekmeye korkar olduk; ya bizi de akp'li zannederlerse diye.

nüfus cüzdanından "islam" ibaresini sildirenler oldu.

dini bu denli kullanan her kim varsa, bence müslümanlığını sorgulamak gerekir.

oy avcılığından başka bir şey değil bu.
akp olmasa da olacak is. egitimin oldugu heryerde dinsizlesme vardir. avrupanin cogu dinsiz suan. adamlar bizden 100 yil ileride yasiyorlar. ee ne de olsa onlarda newton, faraday, darwin, einstein, bohr, heisenberg, curie, gauss, vb. gibi insanlar var. bizde kim var? cubbeli ahmet hoca, harun yahya, kadir misiroglu.
ben zaten dinsizdim ama şu dört seneye acayip radikal oldum. hani akp bir kaç sene daha başta kalsa allah yok deyip kafa kesecek konuma gelebilirim.

müslümanların halini siz düşünün artık.
Eskiden dindardım sağolsun AKP sayesinde dinden iyice soğudum. Teşekkürler reis RTE, gözümü açtın.
Dinden uzak durun, hayatınızı mahveder.
Kahrolsun şeriat, yaşasın laiklik!..
prof dr pete perter
Yeter artık kıvırma şu dini, sen de biliyorsun islam'ın gerçeklerini.
gerçek islam o değil...