bugün

cemaat.
bunu daha öncede söyledim, bu partiye çok şey kazandırabilirler ama, demokratikleşmesi önünde en büyük engel, zaman gazetesi zihniyeti. akp içindeki bu yapılanmayı temizlemeli.
bazı ileri zekalılar zamanında başbakanı gülen e muhtaç hatta onun önünde boynu bükük gibi gösterdiler. hayır yok öyle bir şey. akp yi desteklemesem de tayyip erdoğan ın karizmatik bir lider olduğunu biliyorum.
tayyip erdoğan bu partide mutlak söz sahibi. ama giderse meydan kime kalır?
evet cemaattir. akp'nin birçok icraati güçlü türkiye hedefleri ile doğru paralelde gidiyor. ancak cemaatin yani nurcuların aşırı derecede kadrolaşma hırsı ve akp'ye baskısı akp'nin daha rahat hareket etmesini engelliyor.
tayyip erdoğansız neler olur bilemiyorum partinin içinde aynı özelliklere sahip olmasada ülkemizi aynı adalet seviyesinde yöneticek insanlar vardır.
kendisidir (bkz: akp)
tayyip erdoğan gülen cemaatini onlara muhtaç olduğu için değil ordaki insanlarla benzer görüşlere sahip olduğu için desteklemektedir. tayyip erdoğan yarın bir gün çıkıp da amerikadan türkiyedeki insanların dinine karışan insanlarla ortaklık etmeyiz gibi bişeyler söylese güçlü bir desdek alabilir ve bu gülen cemaatini çok zor durumda bırakır. ama erdoğan gülen cemaatindeki insanları sevdiği ve gülen cemaatinin de erdoğanın işlerine karışmadığı için şimdilik gülen cemaatine destek vermektedir.
ampülünün çok elektirik yakması.*
neyi protesto ettiğini bilmeyecek kadar mal bir muhalefet zihniyetinin ülkedeki varlığıdır.
kaliteli bir muhalefet, şu anki en büyük ihtiyacımız.