bugün

sayı 60 ile kalmamıştır.
soruşturulması gereken dosyalardır.
' dahasidawar ' ve' 10 cu entrymi giriyorum, ' yazarlarının söylediği gibi emir büyük yerden gelince başlığı güncellemek gerekiyor. Önce bir araştırma yapıp öyle yazayım istedim ama sonra araştırma yapınca da gerçek yolsuzluk dosya sayısına ulaşamayacağım gerçeğini kabullendim dostlar. Zaten son olaylardan sonra araştırma yapsak ne olacak millet ayakkabı kutusunda milyar dolar saklamış kimi harama el sürmemek için para sayma makinesi sahibi falan. O değilde hani o kadar yolsuzlukların içinde geçen paralar arasında acaba Van'a yardım paraları da var mıdır ? diye merak ediyorum. Malum kış ayındayız hani birileri ayakkabı kutusu içinde dolar istiflerken Van'daki insanların ayağında ayakkabı yok. Yardımlar illaki yapılıyordur Beşiktaş'ımın çarşı gurubu gibi örnek şahsiyetler illaki vardır da sadece merak ettim. Van sadece bir örnek. Yoksulluk sınırı altında yaşayan vatandaşların haklarını gasp etmek hiç bir vicdana ve hukuka sığmaz. Bütün bunlar değişir mi derseniz tek temennim derim.
gündeme yeniden gelmesi planlanan mevzu.

https://twitter.com/allah...status/414707942072414209
emir büyük yerden geldi. çağrıya uymazsam itaatsizlik olur.

https://twitter.com/Allah...status/414707942072414209
gelen yüce emir üzerine yeniden gündeme getirilmesi icap eden mevzudur.

https://twitter.com/Allah...status/414707942072414209
Sadece o kadar mı lan diye,şaşırtmıştır.
çoğu araştırılamamaktadır.
1980 de ülkelerarasında yolsuzluk yapılmama açısından 54. sıradayız. 2000'de 50. sıradayız. şu an 3. sıradayız. 1-japonya, 2-hong kong. benim açımdan gurur verici bir gelişme.

not:1995'te kim hükümette hatırlamıyorum ama o yılda yolsuzluk az olmuş. diğer yıllar hep 50-54 arası değişmiş.
unutulmaması gereken dosyalardır.
(bkz: okuyunuz)
''hem canım cennette hem elim günahta olsun'' diyenlerin yollarını buldukları dosyalardır.
http://www.tmsf.org.tr/bes/besTuzel.asp

yukarıdaki saçmalıklar hakkında merak ettiğiniz bir şey olursa, çekinmeden soracağınız adres. *
--spoiler--
12-IZMIR HALKAPINAR KAPALI SPOR INSAATI IHALESI
Izmir'de yapilacak Kapali Spor insaati ihalesi için, ilan verilmemis. 30 trilyonluk bir is. AKP Çankaya Belediye Baskan Adayi'nin sahibi oldugu sirkete, usulsüz olarak verildigi ileri sürülüyor. Hatta 2004 yili Yatirim Programi'nda, sözkonusu salon için, ödenegin bulunmadigi da ifade ediliyor.
NOT: Ihalenin usule uygun yapildigi açiklandi.ILAHI BIR TESADÜF !
--spoiler--

yapılan arıştırmalar sonucu ki 5 dkyı geçmiyorum. halkapınar spor salonu için bir ihale mevcut ama detaylar eksik. emek inşaat tan bahsediliyor. mek inşaat emekli sandığına bağlı. yine de biz manipülasyona göz yummuyoruz. hem akp lehine hem de aleyhine yapılan suçlamalar desteksiz. bilhassa lehine olan okuduğumuzu anlayalım kısmına denk düşüyor. çankaya belediye başka adayı yavrum başkanı değil. olur ateşten adayı görmemiştir.
--spoiler--
21-BINGÖL DEPREM KONUTLARI OLAYI
Bingöl'de Toplu Konut Idaresi Baskanligi'nca 2016 konut insaa ediliyor. Tanesini 38 milyardan yaptiriyorlar. TOBB de ayni yerde ve ayni projeyle 480 konut yaptiriyor ve ayni konutu 30 milyara malediyor. 1 konutta 8 milyar fark ediyor. Toplam TOKI, 12 trilyon fazla ödemede bulunuyor. Basbakan'in da katildigi görkemli törenle teslim edilen konutlarin daha içine girmeden çürüdügü ileri sürülüyor.
NOT: Konu ile ilgili kamuoyunu tatmin edici bir açiklama yapilmadi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

delilsiz ispatsız uydurma. www,toki.com.tr

--spoiler--
22-TEKEL TOKAT SIGARA FABRIKASI MAKINA IHALESI
Tekel, 10 Haziran 2004 tarihinde Tokat Sigara Fabrikasi'na, sert paket kutulu sigara paketleme makinalari alimi için ihale açiyor. Ve sözlesme sartnamesinde "makinalarin kullanilmamis ve yeni olmasi kosulu" bulunuyor.13 milyon 840 bin Euro'ya malolan makinalarin bazilarinin yeni, bazilarinin da kullanilmis oldugu anlasiliyor. Tekel'e tanesi, 1,7 milyon Euro'ya satilan bu makinalar, Beyaz Rusya'ya 570 bin Euro'ya satilmis. Bu farkedilince AKP, Meclis'e Torba Yasasi ile bir madde getiriyor. Tekel tarafindan ithal edilen kullanilmis makinalarin, satin alinmasina izin verilmesi öngörülüyor. Bu isi örtbas etmek için, Tekel ile ilgili maddenin yürürlük tarihi ihale öncesine çekiliyor. Böylelikle, yaklasik 24 trilyonluk kullanilmis mal satan Ispanyol Firmasi'ndan alinan makinalar, aklanmis hale getirilmek isteniyor.

NOT: Tekel'in bu ihalesi, "Kamu Ihale Kurumu" nca iptal ediliyor. Tekel Yönetim Kurulu da, makinalarin iade edilmesi kararini aliyor. Ancak, konu ile ilgili tazminatlarin miktari ve bunun sorumlularinin kimler oldugu konusu, henüz sorusturulmus degil. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
23-HUMMER CIP'LI 9.8 TRILYONLUK IHALE OLAYI
Adalet Bakani Cemil Çiçek'in oglunun dügününe, Milli Egitim Bakani'nin esi Sahsenem Çelik'le birlikte, Hammer Cip'le giden Melek Ipek'in ortak oldugu sirketin, okullarda dagitilan bedava kitap kampanyasina katildigi ve bedava kitap ihalesine katilip, 9.8 trilyonluk ihale aldigi ifade ediliyor.
NOT: Konu ile ilgili yapilan açiklama, kamuoyunu tatmin edici olmamistir. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
25-IZMIR SORU KITAPÇIGI IHALESI OLAYI
Izmir Il Milli Egitim Müdürlügü, seviye tespit sinavi soru kitapçigi için, 320 bin ögrencinin durumunu belirlemek üzere, ihale açiyor. Ihale; ögrenci basina 265 bin lira teklif veren firma yerine, 470 bin lira teklif veren, Bayindirlik Bakani Zeki Ergezen'in kardesi Ömer Faruk Ergezen'e ait "Sarakuska" adli sirkete veriliyor. Ihalenin teknik sartnamesinde yer alan "kesinlesmis SSK ve vergi borcu bulunmadigina dair belge istendigi" maddesiyle ilgili evrak, 14 Aralik'ta Milli Egitim Müdürlügü'ne geliyor. Ancak, 13 Aralik'ta sözlesme imzalaniyor. 120 milyarlik bir is.
NOT: Kamuoyunu tatmin edici bir açiklama yapilmadi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
26-THY 36 AIRBUS UÇAK ALIMI KONUSU
THY'nin, Özellestirme kapsaminda iken halka arzi, %51'den fazlasi amaçlandigi halde THY'nin uçak alimini, özellestirilmeden sonra gerçeklestirilmesi beklenirdi. THY, Mayis 2004 tarihine kadar Kamu Ihale Yasasi'na tabii idi. Çikartilan bir yasa ile THY uçak alimlarini, Ihale Yasasi'na tabi olmadan gerçeklestirilmesi imkan dahiline getirildi. THY Genel Müdürü, uçaklara 1,5- 2 milyar $'lik bir ödeme yapilabilecegini söylemisti. AirBus ise, rakamin 3 milyar $'i geçecegini açikladi. Uçaklarin kaç liraya alindigini, baska firmalarla bir görüsme yapilip, fiyat istenip istenmedigi açiklanmiyor.
NOT: Konu ile ilgili yapilan resmi açiklamalar, kamuoyunu tatmin etmemistir. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
27- BOTAS'IN FERNAS SIRKETI'NE IHALESIZ 24,5 MILYON $'LIK IS VERILMESI OLAYI
Fernas sirketi, CHP'den AKP'ye geçen Batman Milletvekili Mehmet Nezir NASIROGLU'nun kuzenine ait. Ihalesiz is sözlesmesini BOTAS yapiyor. BOTAS Genel Müdürü; " Isi yapsa da, yapmasa da Fernas sirketi'nin 24,5 milyon $ ödeyecegini ve bunun dogru bir karar oldugunu " savunuyor.
NOT: Yapilan açiklamalar kamuoyunu tatmin etmemistir. ILAHI BIR TESADÜF
--spoiler--

!

--spoiler--
28- MILLI EGITIM BAKANLIGI 62 ILKÖGRETIM OKULU IHALE OLAYI
Konuyla ilgili Ana Muhalefet Partisi, Milli Egitim Bakani Hüseyin ÇELIK hakkinda sorusturma önergesi veriyor ve bizzat Basbakan Recep Tayyip Erdogan'in talimatiyla, AKP Grubu çogunlugu ile sorusturma açilmasini reddediyor. Bilindigi gibi, Milli Egitim Bakanligi (Yatirimlar ve Tesisler Daire Baskanligi), 07.06.2004 tarihinde, Istanbul Menkul Kiymetler Borsasi'nin (IMKB) 8 Yillik Temel Egitimi desteklemek amaciyla, kendi kaynaklarindan sagladigi 500 trilyon liralik kaynak ile, 44 farkli ilde toplam, 958 bin 166 metre karelik, 135 adet ilkögretim okulu insaati ile ilgili bir paket içinde 62 adet ihaleyi yapti... Akabinde, Bakanlik degerlendirmesini tamamlayarak sonuçlari ihaleyi kazananlara bildirdi... Bir taraftan, farkli illerde, ayni klas ve standartta insaatlar için çok farkli fiyatlar onaylanirken; diger taraftan ayni ihalede teklif edilen en düsük fiyatlar gözardi edilmis, kabul edilen teklifler, daima ortalamanin üstünde fiyat veren firmalara ait olmustur... En düsük fiyatli teklif, BIRINCI sira olmak ve tüm tekliflerin küçükten büyüge siralanmasi halinde, toplam 62 ihale içinde, örnegin, "en ucuz teklif siralamasinda" BIRINCI, IKINCI ve ÜÇÜNCÜ firmalara HIÇ IHALE VERILMEMISTIR. .. Sonuç olarak; Milli Egitim Bakani Hüseyin Çelik, EN YÜKSEK TEKLIFLERI ONAYLAYARAK, (KDV hariç) 86 trilyon 291 milyar liraya kadar bir Kamu kaynagi kaybina yol açacak islemlere göz yummakta hiç bir sakinca görmemistir. - M.E.B.'nin ONAYLADIGI Fiyatlarla Ihale toplami.. 379.944 milyar TL. -M.E.B'nin REDDETTIGI, En Düsük Fiyatlarla Ihale Toplami 293.653 Milyar TL. -Kamu Kaynagi KAYBI....... ......... ....: 86 trilyon 291 milyar TL. -KDV dahil, Kamu Kaynagi KAYBI.. : 101 trilyon 823 milyar TL.

NOT: Resmi açiklamalar kamuoyunu tatmin etmemistir. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
29- 2. BEYAZ ENERJI YOLSUZLUGU OLAYI
Enerji davasinda 3 AKP'li var. Ankara Cumhuriyet Savciligi, Enerji Bakanligi'ndaki ihale yolsuzluklariyla ilgili dava açti. Iddianamede, 18 sanik, "çete kurmak, ihaleye fesat karistirmak, rüsvet"le suçlaniyor. Iddianamede ayrica, isadami Ibrahim Selçuk'un AKP Genel Sekreter'i Idris Naim Sahin'le görüserek, Bakanligin Teftis Kurulu'nu etkilemek için, baski yaptigi da yer aldi. Ankara Cumhuriyet Savcisi Semsettin Özcan'in hazirladigi iddianamede, saniklarla ilgili ulasilan sonuçlar söyle yer aldi: " Ibrahim Selçuk'un, Enerji Bakanligi'nda aldigi siyasi güç ve çesitli yöntemlerle olusturdugu baski, siddet ve tehdit sonucu çikar amaçli suç örgütü olusturdugu, bu örgütü yönettigi, örgüt adina faaliyette bulundugu anlasilmistir. Bu faaliyetler dogrultusunda Bakanliga bagli anonim sirketler tarafindan çikarilan tüm ihalelerle ilgilendigi, ihaleleri kendi sirketi Ezgi adina almasa dahi, sirket sahibi diger saniklar adina alinmasi için, yogun çaba sarfettigi, bu amaçla ihalelerin ertelenmesini, sartnamelerin degistirilmesini temine yönelik faaliyetlerde bulundugu ortaya çikmistir." Iddianamede, isadami Ibrahim Selçuk'un, AKP Agri Milletvekili Cemal Kaya ile olan telefon görüsmelerine vurgu yapildi. Kaya'nin, Selçuk'u arayarak esi üzerine kayitli Aram Sirketi'ne, EÜAS'dan ihale alma girisiminde bulundugunun anlatildigi iddianamede, "Bu amaçla Kargamis, Özlüce ve Urfa ihaleleri ile ilgili ayrintili görüsmeler yaptiklari, bu görüsmelerde sanik Selçuk'un, Milletvekili Cemal Kaya'ya yapmasi gereken kirimlari dahi söyledigi, Cemal Kaya'nin teklif edilen bazi ihaleleri küçük bularak, kendisine daha büyük ihaleler vermesini istedigi ifade edildi. Iddianamede, Selçuk'un, müfettislerce hazirlanan teftis dosyasinin Adliye'ye intikal ettirilmemesi için Teftis Kurulu Baskani Cevdet Malkoç'a baski yapmasi için, AKP Genel Sekreteri Idris Naim Sahin'le görüstügü ve Malkoç'a Sahin araciligiyla baski yapildigi dosyanin halen Teftis Kurulu'nda incelendigi kaydedildi.
NOT: Yargilama devam ediyor. CHP'den AKP'ye geçen ve iddianamede suçlanan Agri Milletvekili Cemal Kaya, Milletvekilligi'nden istifa etti. AKP Genel Sekreteri Idris Naim Sahin ile ilgili herhangi bir fezleke düzenlenmedi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

--spoiler--
30-JOKEY KULÜBÜ'NDEN SHÇEK PAYININ ALINMAMASI OLAYI
Türkiye Jokey Kulübü, at yarislari hasilatindan %1'lik payin, SHÇEK'e alinmamasinin engellenmesi olayi. SHÇEK Kurulus Yasasi'nin 18.maddesinin h bendine göre, "kanuna göre sans oyunlari tertip eden kurumlarin, hasilattan %1'lik payin SHÇEK'e verilmesi" gerekir. Türkiye Jokey Kulübü, bu parayi ödememis ve Tarim Bakanligi'ni mahkemeye vermistir. Ankara 6.Idare Mahkemesi, SHÇEK lehine karar vermis ve bu kararin uygulanmaya konulmasi beklenirken, Devlet Bakani Güldal Aksit, özel bir avukatlik bürosunun talebi dogrultusunda, yasaya aykiri islem yapilmasi talimatini veriyor. Bu özel avukatlik bürosunun ortaklarindan birisinin Murat Aksu oldugu ve babasinin da, Içisleri Bakani Abdülkadir Aksu oldugu anlasiliyor. Kanunu uygulamayan Tarim ve Köyisleri Bakani Sami Güçlü ile görevini kötüye kullandigi için Devlet Bakani Güldal Aksit için, Ana Muhalefet Partisi tarafindan sorusturma açilmasi isteniyor. Fakat, Meclis'te AKP Grubu'nun çogunlugu tarafindan reddediliyor.
NOT: Konuyla ilgili yapilan resmi açiklamalar, kamuoyunu tatmin etmemistir. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

yukarıdaki dosya dediğiniz uydurmaları lütfen okuyunuz, sıradan birinin canı sıkılınca uydurduğu şeyler daha mantıklı olur, yukarıdaki ithamların (itham diyoruz artık) hiç biri için yargı süreci açılmamıştır, hiç birisi ana muhalefet partisinden gen soru olarak gelmemişdir, yani deniz baykal bile bunlara inanmamış ve gen soru vermemişdir.
(bkz: devam edecek)
Özelleştirme idaresinin yayınladığı uygulamalar tablolarının 2003 yılı için düzenlenmiş olanında -http://www.oib.gov.tr/pro...alar/2003_uygulamalar.htm adresinden tablonun orjinaline ulaşılabilir.- aşağıdaki rakamlar kullanılmış. ilk rakam devir bedeli ikinci rakam ise tahsilat tutarı.

SEKA-1işt. hissesi 18/6/2003 205.000 102.500
SEKA-Çaycuma işl. 19/6/2003 13.590.000 13.590.000
SEKA-2 Taşınmaz 19/6/2003 460.000 460.000
SEKA-1 Taşınmaz 19/6/2003 402.000 402.000

tablodan çıkan sonuç; 14 554 500 amerikan doları. yani ne 1.1 milyon ne de 1.1 milyar dolar. peki bundaki sebep nedir? çünkü albayraklar a.ş. seka nın tamamını değil, sadece seka balıkesir müessesini satın almaya çalışmıştır.

buyrun bir basbakanlik sayfasini ziyarete gidelim. http://rega.basbakanlik.g...iler/2003/05/20030517.htm bu adrese girince işler karıştığı için sayfa içinde arama yapabilmemizi sağlayan edit find (on this page) ya da kısayolu ile ctrl+f aygıtın yardımıyla seka diye aratalım. evet sayfanın ortalarına doğru bir yazıyla karşılaşıyoruz. zahmet etmez de bakmazsınız diye aynen birer bir kopyalıyorum.

Yazımızı okuyoruz ve ortaya çıkan sonuç. 1.1 milyon dolarlık bir satış olduğu . yaptığımız diğer araştırmaların(altı üstü googleda ismini yazıyorum şaaak diye çıkartıyor meret) sonucunda albayraklar a.ş. nin elinden alındığına da ulaşabiliyoruz. radikal gazetesinden bir haber. http://www.radikal.com.tr...003/08/16/haber_85383.php

Şimdi gelelim gözlerimizi boyama ateşiyle yanıp tutuşanlara... ortaya atılan iddiaların bir kaynağı var. bu kaynağın devletin yargı sistemi içersinde konuşlanmış oluşu ve devletin zarara uğratılmasına dayanarak iptal kararı olmasından kelli, evet, akp hükümeti ne yakın albayraklar a.ş. nin bir yolsuzluğa adı karışmış diyebiliriz.

peki ya, yok canım öyle bir şey, diyenler.. bunu savunanlar... noktalar uzayıp gidiyor. ortada olan bir şeyi bu kadar sallabaş önümüze atıp kafa karıştırmak, ali'nin mi cengiz'in mi oyunu bilemedim. sanırım ikisinin birden. ali cengiz misin yoksa? biz seni yerin yedi kat altında bilirdik.

"Başbakanlık Özelleştirme idaresi Başkanlığından :

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı

TARiH : 13/5/2003

SAYI : 2003/25

KONU : SEKA Balıkesir işletmesinin Özelleştirilmesi

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca;

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 15.07.1998 tarih ve 98/51 sayılı kararı ile özelleştirme programına alınan ve özelleştirme stratejisi belirlenen SEKA -Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları A.Ş.'ye ait Balıkesir işletmesi'nin varlık satışı yöntemiyle özelleştirilmesi için Özelleştirme idaresi Başkanlığı tarafından yapılan ihale neticesinde;

işletmenin, 2002 yılında 20.175.979 Milyon TL zararının olduğu, ayrıca 2002 yılında işletme'ye Özelleştirme Fonu'ndan 9.370 Milyar TL aktarıldığı, SEKA Balıkesir işletmesi için daha önce 3 kere ihaleye çıkıldığı, ancak teklif alınamadığı, bir yıl süre işletme'nin son üç yıllık ortalama üretim miktarının yarısı kadar üretim şartı getirildiği, Alıcı tarafından 15 -20 Milyon Dolar civarında olan gerekli yatırımın yapılacağı, yeni bir sistem kurulacağı ve kalitenin arttırılacağı, ayrıca varlık satışı yöntemiyle özelleştirilecek olan işletmenin daha önceki ihalelerinden sonuç alınamadığı ve yıllar itibariyle zararda olması durumları ile birlikte "belirli istekliler arasında kapalı teklif usulü" nün amacı olan özelleştirilecek kuruluşun ekonomiye katkısı, istihdamın arttırılması, teknolojik yenilik ve yatırım faktörleri de dikkate alınarak;

1. Balıkesir işletmesi'nin 1.100.000.-(birmilyonyüzbin) ABD Doları bedelle Albayrak Turizm Seyahat inşaat Ticaret A.Ş.'ne ihale şartları çerçevesinde satılmasına, Albayrak Turizm Seyahat inşaat Ticaret A.Ş.'nin idare tarafından verilecek süre içerisinde satış sözleşmesini imzalamaktan imtina etmesi veya ihale şartnamesinde yer alan diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, geçici teminatının idare lehine irat kaydedilmesine ve Balıkesir işletmesi ihalesinin iptal edilmesine,

2. Bu Karar çerçevesinde varlık satış sözleşmesinin imzalanması ve Karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında Özelleştirme idaresi Başkanlığı'nın yetkili kılınmasına,

karar verilmiştir."
--spoiler--
19- EMLAK GAYRI MENKUL YATIRIM ORTAKLIGI OLAYI
Emlak Gayri Menkul Yatirim Ortakligi (GYO) A.S.'nin , 2003-2004 yillarinda gerçeklestirdigi kat karsiligi arsa projelerinde, 1.1 milyar YTL (katrilyon lira) tutarindaki kamusal servetin müteahhit firmalara "örtülü kazanç" seklinde aktarildigi ileri sürüldü. TOKI'ye ait Emlak GYO'nun projeleriyle ilgili Basbakanlik Teftis Kurulu ile SPK'nin ortak sorusturma yapmasi istendi. Basbakanlik Yüksek Denetleme Kurulu (YDK), 2003-2004 yillarinda ihale edilen ve insaati devam eden yedi projeyle ilgili özel inceleme raporu hazirladi. Besi Istanbul Atasehir'de, ikisi de Izmir Mavisehir ve Istanbul Yukari Dudullu Köyü'ndeki projelerde, Emlak GYO'nun arsalarinin gerçek degerinin altinda gösterildigi, müteahhitler tarafindan yüklenilen insaat maliyetlerinin ise sisirildigi ileri sürüldü.
NOT: Konu ile ligili yapilan açiklamalar kamuoyunu tatmin etmedi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

bu palavraları yazan arkadaşın nasıl bir kamuoyu var merak ediyorum hiç bir şey den tamin olmuyor, tatminsiz heralde, açıklamak yapmak yerine psikologa görünmesini tavisye ediyorum, gene aşağıdaya bir bakın...

http://www.mortgagerehberi.com/needable.html okuyun okuyun.
--spoiler--
18-BASBAKANLIK TADILATI ILE ILGILI KONU
Basbakanlik Yeni Bina, Basbakanlik Konutu ve Basbakanlik Merkez Bina'da büyük çapli tadilatlar yaptirildi. Ana Muhalefet Partisi, 3 Kasim seçimlerinin ardindan, 58 ve 59'ncu Hükümetler döneminde, Basbakanlik Yeni Bina, Basbakanlik Konutu ve Basbakanlik Merkez Bina'da yapilan bu büyük çapli tadilatlari, TBMM gündemine tasidi. Ana Muhalefet Partisi, 2003-2004 bütçelerinde bakim-onarim için cüzi ödenekler disinda bu tür bir tadilat için kaynak ayrilmazken, bu is için hangi kalemden ne kadar ödenek kullanildigi ve ihale açilip açilmadigi sorularinin Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan yanitlanmasi için bir soru önergesi verdi. Verilen soru önergesinde, Erdogan'a su sorular yöneltildi: " -2003-2004 yillarinda yenilenen Basbakanlik Merkez Binasi, Basbakanlik Konutu ve Basbakanlik Yeni Binasi'nda yapilan tadilat ve yenileme için hangi kalemden, ne kadar ödenek ayrilmistir? -Bu yenileme ve tadilatlar için ihale açilmis midir? Bu isler hangi yöntemle verilmistir? Hangi sirket veya sirketler ne kadarlik bedeller söz konusu isi üstlenmislerdir?

-Merkez Bina'nin sit alani içinde olmasi sebebiyle yenilenmesi için Anitlar Yüksek Kurulu'ndan izin alinmis midir?
-Islemleri Mücahit Aslan mi yapti? Önergesinde, bu yenileme ve tadilat islemlerinin Basbakanlik Danismani Mücahit Aslan'in koordinasyonuyla yapildigini öne süren Ana Muhalefet Partisi,rdogan'a "Mücahit Aslan'la cezaevinde birlikte hapis yattiniz ve sonrasinda Aslan'i yaniniza Danisman olarak aldiginiz dogru mudur? Dogruysa Aslan'in cezaevinde yatma sebebi nedir? diye sordu.
-Ödemeler örtülü ödenekten mi? Yine önergede, yenileme ve tadilat için müteahhitlere ödemelerin Vakifbank'taki bir hesaptan yapildiginin belirtildigi de ifade edilerek, "Bu hesap hangi hesaptir? Bu islerle ilgili tutarla örtülü ödenekten mi yapilmistir? "
--spoiler--

patagonya cumhuriyetinde verilmiş gen soru önergesidir, zira meclis kayıtları dahil hiç bir yerde bulunumamışdır.

belli olmaz merak ederde bakarsınız diye hizmet ayağınıza getirilmişdir...

http://www.skyturk.tv/news.jsp?newsId=59987&c=1
--spoiler--
17-AYCELL-SIEMENS ANLASMASI OLAYI
Siemens'ten alacagi 10 milyon Euro'nun tahsili için harekete geçen Aycell, Bakan Binali Yildirim'in engeline takildi. Aycell, 2001 yilinda Siemens ile sözlesme imzaladi. Ancak, Siemens kümlülüklerini yerine getirmedi. Konuyu arastiran Aycell Komisyonu ve Hukukçular, bu nedenle Siemens'in günlük 96 bin Euro ceza ödemesi gerektigini belirledi. Miktar artinca, Aycell alacagini tahsil etmek için girisimlere basladi. Bu asamada devreye Bakan Yildirim girdi. Aycell Yönetimi, apar topar degistirildi. Yönetim Kurulu Baskanligi'na, Bakan Yildirim'in Gemi Sanayi A.S.'de beraber çalistigi Cahit Paksoy getirildi. Bu sirada Siemens de, milletvekillerine Aycell hatti karsiliginda bedava cep telefonu dagitti. Bunun ardindan alacaklar rafa kaldirildi.
NOT: Konu ile ligili yapilan açiklamalar kamuoyunu tatmin etmedi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

bumu lan yapabildiğinizin en iyisi diye sorası geliyor insanın ama malum format! ya sen siemens kim biliyormusun? general motors kim biliyormusun? bu firmalar dünyayı yöneten firmalar,10 milyon euro bu firmaların ceo sunun maaşı bile değil, hadi geçtim onları ak partili milletvekilleri 10 milyon euro karşılığında cep telefonumu aldılar, bu kadar mı aciz ve caresizsiniz, yazıklar olsun aşağıdaki link ide nerenizle okursanız artık...

http://www.oib.gov.tr/duy...sinda_oib_temmuz-2003.htm
--spoiler--
2-ISTANBUL BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI ARAÇ SIGORTA IHALESI
Istanbul Büyüksehir Belediyesi, agir tasitlar için, sigorta ihalesi açiyor. Bu ihale, 197 milyar lira ile AKP Istanbul Milletvekili Alaattin Büyükkaya'nin, önceden ortagi oldugu Büyükkaya Sigorta Aracilik A.S'ye veriliyor
--spoiler--

http://www.milliyet.com.t.../02/03/ekonomi/eko02.html adresten okunabileceği gibi ama ben yine de bir copy paste yapayım.

3 şubat 2005

"istanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ağır taşıtlar için açtığı sigorta ihalesini Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) istanbul Milletvekili Alaattin Büyükkaya'nın ortağı olduğu Büyükkaya Sigortacılık kazandı. ihale şartlarının oluşmaması nedeniyle ikinci kez yapılan ve ilkine yedi, son yapılana ise üç sigorta şirketi acentasının katıldığı ihaleyi, 190 milyar lira ile en düşük teklifi veren Büyükkaya Sigorta Aracılık aldı."

aynı yazıdan bir başka paragraf;

"Milletvekili Alaattin Büyükkaya ise şirketin işleri ile hiç bir ilgisi olmadığını söyledi. 28 Aralık 2004 tarihli Ticaret Sicil gazetesindeki bilgilere göre, Alaattin ve Necati Büyükkaya, sigorta şirketinin hisselerini 20 Aralık 2004 tarihinde devraldılar. Büyükkaya kardeşlerin Muzaffer Gürsoy ile Hilal Büyükkaya'nın hisselerini devraldığı belirtiliyor."

eveeet. görünen o ki iddia doğru. 2004 yılı son ayı içinde alaattin ve necati büyükkaya kardeşler bu şirkete ortak olmuşlar.

ayrıca her sene yapılan bir ihalenin kayıtlarının olmamasını bırakın savunmayı düşünmek bile hukuk devletine saygısızlık. ama işte batınca çıkmak için manipülasyon gerekir. bu içerden olursa insder dışardan outsider, 3. bir kişi olursa trippie diye adlandırılır(spk ya göre)

efenim sonuç olarak biri gitti kaldı 59.
--spoiler--
16-IKTISAT GAYRI MENKUL YATIRIM ORTAKLIGI OLAYI
Iktisat Gayri Menkul Yatirim Ortakligi Sirketi, Günes Turizm Seyahat A.S.'ye18 milyon 250 bin $'a satiliyor. 30 Aralik 2004'te. Para 4 yil vadeli ödenecek, bir açik arttirma yapilmiyor. Günes Turizm, "Albayraklar Grubu"nun bünyesinde bir sirket. 31 Aralik 2004'te TMSF bir portföy raporu hazirliyor, bagimsiz denetim kurulu raporu çikartiyor. Istanbul ve Bodrum'da bina,arazi,otel toplam degeri 38 trilyon.( Resmi rapora göre) 31 Aralik 2004'te kasada 10.9 trilyon nakit var oldugu ifade ediliyor. Bunu 30 Aralik 2004'te satiyor. Toplam 48 trilyonluk sirket, 25 trilyona satiliyor. 23 trilyon zarar edildigi ifade ediliyor.
NOT: Yapilan islemin usule uygun oldugu açiklandi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

öncelikle kücük cocukların bile bildiği ama bizim bazı uyanıkların işine gelmediği bir şeyi bilmek gerek, en basit şekilde örneklendirirsek...

sıfır aldığımız cep telefonu satacağımız zaman yarı yarı yarıya değer kaybediyor neden? hem kullanılmış olması hem de yeni modellerinin çıkmış olması, siz bu telefonu satarken, telefoncuya ben bu telefonu yüze aldım zarar ettirme bana 120 ye al derseniz ne olur? kibar bir dil ile kapıyı gösterirler, toplam 48 trilyonluk şirket denilmiş, hatalı, kağıt üzerindeki değeri 48 trilyon, gerçek değeri 25 trilyon. bir de bir şey var devlet zarar edince hükümetin başının göğe erdiği hissi uyandırılmaya çalışıyor, bilmiyorum ne kadar mantıklı.

kaynak, mahalledeki telefoncu.
--spoiler--
15-AYCELL-ARIA BIRLESMESI KONUSU
Italya Basbakani Silvio Berlusconi'nin ricasi üzerine, AYCEEL-ARIA birlesmesinden dogan AVEA'nin yaklasik 3 milyar $'lik zarari, Hazine'ye yüklendi. Ileri sürüldügüne göre; " Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Basbakanlik Teftis Kurulu'nun, kamuyu zarara ugratan ve "hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal suçu" isledigini öne sürülen Aycell yöneticilerinin, Savciligin sorusturma istemine onay vermedi. Erdogan eski yöneticilerin uyarilmasina, haksiz edinildigi düsünülen bir paranin tahsiline onay verdi. üksek Denetleme Kurulu'nun (YDK) Aycell'e iliskin 2003 yili raporuna göre, sirkette Genel Müdür, Genel Müdür Yardimcisi ve Danismanlar'a, "ortalama yasal ücret tavanindan" fazla ücret baglandi. Bu konuda YDK'nin istegi ile Hazine'ce yapilan uyarilara ragmen Türk Telekom A.S. ve Aycell yasalara aykiri bu durumu sürdürdü. Bunun üzerine YDK, "ivedi durum raporu" hazirladi. Bu rapor üzerine, Basbakanlik Teftis Kurulu sorusturma baslatti. Hazirlanan raporda, Basbakanlik ve Hazine'nin bagli oldugu Devlet Bakanligi'nin talimati ve mevzuata aykiri olarak, Aycell yönetiminin yüksek serbest ücretlere sorusturma asamasinda da yüzde 15 zam verdigi ve bunu uyguladigi bilgisi yer aldi. Raporda, "Sirket yönetiminde yetkilerine verilen kamu kaynagini sorumlulukla kullanmayan, bu suretle kamu zararina yol açan Aycell Yönetim Kurulu Baskani, Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin durumunun, "hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal" hükümlerine uydugu cihetle haklarinda kamu davasi açilmasi ve gereginin takdir ve ifasi için raporun Ankara Cumhuriyet Bassavciligi'na gönderilmesi istendi. Ancak, Basbakanliga sunulan bu onay teklif yazisi, Erdogan tarafindan, "raporun Ankara Cumhuriyet Bassavciligi'na gönderilmesi" sikki hariç, digerleri "uygun" görülerek, onaylandi. Oysa, Devlet eski Bakani Hüsamettin Özkan'I Yüce Divan'a gönderen olayda da, YDK raporlarina göre,Halkbankasi'ni zarara ugratan bürokratlarla ilgili olarak Teftis Kurulu'nca hazirlanan raporun geregi yapilmamis ve bir buçuk yil Özkan'in masasinda bekletilmisti."
NOT: Yapilan açiklamalar kamuoyunu tatmin etmedi. Aycell ile Aria kanun çikartilmak suretiyle birlestirildi. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

insan bile olamayacak insanların iftiraları, bir de insan olanların düşüncelerini okuyun isterseniz...

http://www.capital.com.tr/haber.aspx?HBR_KOD=1882
--spoiler--
14-SSK'DA ILAÇ YOLSUZLUGU OLAYI
Roche'un, SSK'ya piyasaya sattiginin 2-3 misli fazla fiyatla ilaç verdigi tespit edildi. Bu konuyla ilgili dava açildi. Dava sürecinde, SSK'nin 2 üst düzey yöneticisi tutuklandi. 16 sanikli dava, Istanbul 10 Agir ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. Savcilik iddianamesinde, SSK'nin nasil batirilmaya çalisildigina yer verildi. Ve Türkiye'nin, ilaç sirketlerine fazladan 6 milyar $ ödedigi ifade edildi.
NOT: Yargilama devam ediyor. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

bu doğru bir ithamdır, roche adlı ilaç firmasının sahibi ak partidir.

http://www.roche.com.tr ana sayfasında recep tayyib erdoğanın resmi bile vardır.
--spoiler--
13-ULUSAL MARKER TEMIN IHALESI
Enerji Piyasasi Denetleme Kurulu (EPDK) 2002-2004'te ihale sürecini baslatti. EPDK önce
Ekim 2004'te bir yeterlilik ilanina çikti ve denildi ki; "ben bu ihaleyi 1 Ocak 2005'te bitirecegim ve marker kullanimina baslayacagim". Bu ilandan sonra, 3 defa yeni teknik ve idari sartlar getirildi. Ve 2 ayda 200 adet dedektör temin etme zorunlulugu getirildi. Tek firmaya yönlendirildi. O da "John Hogg" adli Ingiliz firmasi. 100 trilyonluk is.
NOT: Ihale bitirildi. Onaylanma safhasinda. ILAHI BIR TESADÜF!
--spoiler--

şimdi bunu yazan arkadaş demek istemiş ki ortada yüz tirilyon para kayıb, gözüne girsin gözüne...

http://www.epdk.gov.tr/du...ol/ihale/4markerihale.doc
--spoiler--
12-IZMIR HALKAPINAR KAPALI SPOR INSAATI IHALESI
Izmir'de yapilacak Kapali Spor insaati ihalesi için, ilan verilmemis. 30 trilyonluk bir is. AKP Çankaya Belediye Baskan Adayi'nin sahibi oldugu sirkete, usulsüz olarak verildigi ileri sürülüyor. Hatta 2004 yili Yatirim Programi'nda, sözkonusu salon için, ödenegin bulunmadigi da ifade ediliyor.
NOT: Ihalenin usule uygun yapildigi açiklandi.ILAHI BIR TESADÜF !
--spoiler--

sizin uyduracağınız yalanın allah belasını versin diyorum başka bir şey söylemiyorum, cankaya belediye başkanı Muzaffer Eryılmazdır kendisi chp lidir.