bugün

apaçık görülen gerçek. istanbul'da gövde gösterisi yaparlar; ama halkın çoğunu ısmarlama toplarlar. akp'nin 20 - 30 mitinginde gördüğümüz üzere kemik bir seçmen kitlesi var. onlar da her yere gidiyor zaten ahaha.

not: akp'ye oy veren kitleyi azımsamıyorum elbet. süzmelerin bol olduğu memlekette normaldir.

not2: yerel seçimler için değil, güncel olaylarla akp'nin genel oyunun düşmesi üzerine girilen entry bu.
Ak parti bi önceki yerel seçimde zaten yüzde 40 ın altındaydı.
Neyin kafası bu?
(bkz: kırk haramiler)
bir mal beyanı tespittir. hala anlayamıyorlar; ah benim safoşlarım; akp diyelim ki yüzde 35 oy aldı, geriye kalan 65 i kim alacak.

chp bu memlekette yüzde 30 u geçemez. bunu anlayamayan salaktır ama hadi hatrınıza 35 olsun. kaldı yüzde 30. bunun yüzde 8 ini de bdp ve diğer ufak partiler aldı diyelim.
yani mhp yüzde 22 alacak öyle mi.

sevgili salaklar; merkez sağda güçlü bir siyasi parti kurulmadığı müddetçe akp yi kimse geçemez.

ulan adama demezler mi madem öyle; adam bas bas bağırıyor; birinci parti çıkamazsak istifa edeceğim diye. işte daha ne istiyorsunuz madem oy oranı bu kadar akp nin hemen geçin bu adamları.
oy oranlarında düşüş olmazsa şayet ben böyle işin içine sıçayım derim. arkadaş adam sayıyor sövüyor. parti olarak yaptıklarını chp mhp yapsaydı tefe konurdu. dualarla dalga geçmeler, hırsızlıklar, adam kayırma... olmaması gereken herşeyin olduğu partinin artık tarih olması gerek en azından bu zihniyetin.
Yarınki secimde olması muhtemeldir. 5 puan saadete 5 puan iyi partiye gitse bile düşüyor.
39da gg.
utanmasan baraj altı diyecektin aq.

meclis için bilmem ama erdoğan başkan olacak siz pkk işbirlikçileri de mal mal bakacaksınız edirnede ki zat gibi.
katılıyorum

ama gülmekten...
sağ parti oylarını tek başına götüren ak parti 2 alternatif karşısında oy kaybedeceği kesin. muhafazakarlar için saadet partisi bir alternatif olurken daha çok uluscular için iyi parti alternatif oluyor. akpdeki emanet kürt oylarıda muamma.
Yıllar önce açılmış başlık. Yıllardır ümitlenip hayal kırıklığına uğramaktan bıkmadınız lan asdgsfgamgötmemedsfadasdsfa!..

Ama bu sefer başka (!)

görsel

Beybi!
Aynen kanka akepe ℅25 civarı felan alır üste arkadaş baraj altı demiş o kadar da abartmayın .
eğer hile hurda yapamazlar ise ben inanıyorum düşecekler.
Yav he hee. Akp %10 alacak chp %60 alacak hdp %20 alir iken geri kalanini da ii partiye yaz dostum.
zaten 2014'teki oy oranı da %38,5.
seçime katılım %74. aldiğı oy %74'ün %52'si yani %38,5.
2014'ten bu yana ne istediyse verdiği fetö darbe yaptı, analar ağlamasın diye kazdırdığı hendeklere göz yumduğu pkk binlerce insanımızı şehit etti.
ülkede satılmadık fabrika ve devlet arazisi kalmadı. tarım ve hayvancılık bitti. üretimi bitirdiği için, herşey ithal olduğundan dolar artınca fiyatlar tavan yaptı. vergiler ağır gelir sürekli azalıyor.
evet en iyi zamanında %38,5 alan biri normalde baraj altı kalmalıydı. ama muhtarlarla kurduğu teşkilat güçlü. vatandaşlık verip seçime katacağı mülteci sayısı şaibeli.
gene de matematik yalan söylemez. kaybedecek.