bugün

bundan en fazla on yıl sonra akp iktidarının sona ermesiyle kendi kendimize sorduğumuzda pek de cevap bulamayacağımız soru. herhalde bulacaklar olacaktır ama ben ne kadar düşünsem de bulamayacağım gibi...

-işsizlik bitti desen bitmedi*...
-ekonomi iyileşti desen, devletin rakamları farklı söylüyor, milletin maaşları farklı, zamlar farklı söylüyor.
-enerji bakımından hala inanılmaz derecede bağımlıyız...
-askeri bitirdiler, ama askerlik hala zorunlu...
-komşularımızla savaşın eşiğindeyiz, hem de müslüman komşularımızla...
-başörtüsü hala sorun...
-hala amerikan çıkarlarına hizmet ediyoruz...
-eğitim sistemi hala bok...
-denetimsizlik hala kanayan yaramız...
-yolsuzluk, torpil azalmadı, arttı...
-din istismarcılığı artmakla kalmadı, ciddi anlamda piyasası oluştu...
-ileri demokrasi getirilemedi bir türlü, ama onun yerine tanımı değişti...
-düşünce suç olmaktan çıkmadı, terör kapsamı inanılmaz genişledi. savcının biri durup dururken seni bile terörist ilan edebilir...
-tutuklu gazeteciler, askerler, vekiller... kim suçludur, kim suçsuz bilemem ama suçları belli olmadan uzun tutukluluk süreleri türkiye'nin hala ayıbı...

daha uzar gider de ben yoruldum... yine de mesela sağlık yönünde ilerlemeler oldu. her ne kadar doktorlara büyük haksızlık yapıldıysa da vatandaşa epey yaradı bu reformlar. sağlık bakanlığı benim gözümde başarılıdır.

ama duble yol yaptı demeyin, halkın gözüne soktukları duble yollar kendi projeleri değildi. ha tabi yapmayadabilirlerdi yine de kutlayalım...

ama 10 yıllık tek başına iktidar pek de bişeyleri yoluna koyamamış... bir 10 yılda daha ne yapacak? akp iktidarı son bulduktan sonra bence erdoğan milletin gözünde ne demirel'den, ne çiller'den, ne de ecevit'ten farklı olacak... gemiciklerle, kellelerle, sayınlarla hatırlanacak, daha fazlasıyla değil. yine de, ben yanılırım inşallah da, türkiye ilerler biraz...
Neyimi başardı

Ülkelerini yönetmeyi dahi bilmeyen telsiz imalatı dahi yapamayan milyarlarca dolar borcun altında yıkılmış enkaz altındaki bir ülkeyi devr aldı gece gündüz demediler çalıştılar imfye milyarlarca dolar borcu bitirdiler aç sefil kalanlara fakirlik kagıdı çıkarıp yardımlar yaptılar ilaç kuyruklarında beklenen günleri çöplerin alınmadıgı ekmek yag gaz kuyrugunda beklenilen acılı günleri unutturdular hastaneler yaptılar askeriyeleri yıktırıp kalekol yaptırdılar ülkede şehit haberleri kesilmezken akan kanı durdurdular herkeze doktorunu seçme hakkı verdiler ülkeye darbe yapıp ülkenin refahını bozmak adına herşeyi yapmaya çalışan paralelcileri yıktılar tek başına silah mermisi bile üretemeyen nato silahı g3 e talim eden türkiyemize mehmetcik1 in imalatına başladılar atak helikopterini yaptılar altay gibi dünya standartlarında toza topraga en şiddetli mayına dayanıklı tankları geliştirdiler her şeyi geçtim bu adamlar bir zamanlar borçlu oldugu imfye milyarlarca dolar borç para verdiler.

Ak parti neyi başardı diye soracak olanlara cevabım şudur

Aklıma gelenleri yazdım daha fazlası vardır emin olabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar