bugün

muhalefetin ve geri kalan %50'nin sorduğu soru.

şöyle izah edeyim; 2 gündür yaptığınız eylemleri, dönen oyunları vs anlatırken, yanlış yolda gittiğinizden bahsettiğim için akp'li ilan edildim.

hatta o kadar ileri giden oldu ki mesaj atıp tayyibe mi tapıyorsun diye soranlar var.

hayır arkadaşlar tayyipçi ya da akp'li değilim oy vermedim. ama biraz daha böyle devam ederseniz oy vereceğim. hatta elime nickini yazıp, akp'ye evet damgasını basarken foto çekip sözlüğe koyacağım.

devam edin de adamların oyları %60 70 falan olsun.
bir sorudur. cevabı da bellidir: hile.
Çünkü eşşeğin zikinden dolayı.
her hafta sipariş usulü ile yaptırdığı anketlerle, kamuya ait araçlarla meydanlara taşıdığı insanlarla ve daha birçok hileyle oluşturdukları "geniş halk desteği" algısı sayesinde seçimlerde yapılan hilelerle. evet bugüne dek birçok kez seçimlere karışan hileler hakkında iddialar olsa da herhangi bir şekilde bu iddialar yasal olarak ele alınmadı. hem yahu allah aşkına ülkede hükumeti denetleyecek kişi, kurum veya kuruluş kaldı mı? sağlıklı bir devlet yapısında olmaması gereken her şey var ülkemizde üzgünüm ki devletin tüm kurum ve kuruluşları iğdiş edildi ve rejim günden güne otoriter hatta totaliter hale geliyor.
Çünkü insanlar biat kültüründe ve bir ogretmen olarak soyluyorum ki egitim sistemi de onlari giderek bu kulture itiyor. Oku arastir diyorsun yok o öyle değildir diyor. Gösteriyorsun ama hangisi yapmadi ki diyor. Din diyerek kolayca kandirabilecegin milyonlarca insan var zaten. E daha ne olsun?
sandıkta tanıdıkları var diye cevaplanabilecek soru.
çok basit, dini sömürüyorlar ve %50'lik koyun kesim buna inanıyor. Sömürülerine kanıyor.
"Ben ne bileyim yandexmiyim" dedirtir.
(bkz: chp ve mhp nin artık bittiği gerçeği)
(bkz: adam akıllı bir muhalefet bulunmama sorunsalı)
görsel
Böyle magandalar yüzünden.

görsel

Beybi!
kek,makarna ve kömür.
Herkes kendine benzeyen adama oy veriyor.

Bu milletin çoğu karakter olarak Tayyip’e Benziyor.

Artık nasıl anlarsanız!
eğer mhp ile işbirliği yapmasaydı bu seçimi ziksen kazanamazdı...

ama akp seçmeninin hala akpye oy vermesinin başlıca nedenleri:

rte
rtenin ve akpnin islamla ilişkisi olduğunu sanmaları
islam ülkesi olduğumuzu sanmaları
chpyi kafir sanmaları
akpnin şeriatı getireceğini ve bunun ülkemizdeki kafirlere ağır koyup kendilerini saraylı yapacağını sanmaları
duygusallık
chpnin kazanmaması için inat
ülkeden ve dünyadan bir haber olmaları
yandaş tvde ve medyada her söylenene inanmaları ve muhalefeti dinlememeleri
partinin hatalarını hiç düşünmeden yok saymaları

kısaca:
akp, seçmenini hep bir şeyleri sanma halinde bulundurabilen bir parti haline geldiği için.
Günahtan arinmış, kusursuz bir yönetim ne gelmistir, ne de gelecektir.
Bu yüzden ne şahızlara taparız, ne de yönetimlere.
Sadece milletin ve devletin menfaatini gözeten yöneticiler başimizda görmek isteriz.
Oyumuz bu yüzden akp'ye.
Hepsi bundan ibaret...
Ne postal yalariz, ne de meclise bölücü tasiriz.