bugün

gerçekten anlam veremediğim düşmanlıktır.
bir zamanlar odtü bugünlerde boğaziçi üniversitesine baskı yapıyorlar. interneti ve sosyal medyayı sansürlemek istiyorlar.
sonra eğitimli aydın gençlerimiz yurtdışına göç edince "aman beyin göçü olmasın, geri dönün para vereceğiz imkan vereceğiz" diyorlar.

(bkz: 68 rektörün hiç uluslararası yayınının olmaması)
(bkz: wikipedia nın kapatılması)
(bkz: hayvanat bahçesi müdürünün tübitak a atanması)
(bkz: twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız)
(bkz: gençlerin yüzde 76 sı yurt dışında yaşamak istiyor)
Çünkü bilim ve eğitim ayaklarını kaydırır.
görsel
Bilim ve eğitim gelişirse Doğu perinçek kadar bile oy alamaz çünkü..
saçma sapan algı.

tübitak'a ve bilimsel araştırma yürüten kuruluşlara ayırılan kaynak, ülke tarihinde şimdiye kadar ayrılan en yüksek kaynak olmakla birlikte, uzay ajansı kurulması, çok alakası olmasa da bir Türk bilim insanının nobel ödülü kazanması filan nedense bu döneme denk geliyor.

boğaziçi üniversitesi'nde yapılan düpedüz orospu çocukluğudur. bu ülkenin %95'inin kutsal kabul ettiği bir değeri aşağılamak, yerlere atıp üzerine basmak az buz şerefsizlik değildir. ve bunun bir cezai yaptırımının olması gerekliliği o hükümetin bilime karşı olması anlamına gelmez.

ben boğaziçi üniversitesi'nde çalışıyorum, teknopark'ta, bu hükümetin bilimsel çalışmalara ne kadar önem verdiğini ve destek olduğunun birinci gözden şahidiyim. üstelik hangi partili, hengi görüşten bakmadan, her bilimsel çalışmaya destek oluyorlar. o yüzden "yeea bu AKP ODTÜ'den, boğaziçi'nden ne istiyüüür" deyip, "çünkü bilime karşılar" sonucuna varmak için acayip derecede gerizekalı olmak lazım.

boğaziçi üniversitesi'nde sayısı oldukça az, marjinal bir tayfa var. bu marjinalliklerinin bedelini mahvolan sicilleri ile ödüyorlar, farkında olmadan başka gruplara mayın eşekliği yapıyorlar. yaptıkları hatanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu muhtemelen yurtdışına okumaya veya çalışmaya gidecekleri vakit, adli sicil belgesi isteyen konsolosluklarda anlayıp "kafamı s.keyim b.k vardı da kabe resmini yere koyup üzerinde tepindim" diyecek ama bir anlam ifade etmeyecek tabi. bu farkı ayırt edemeyecek kadar kafası çalışmayan adama da bu memleketin ihtiyacı yok.

siz sanmayın ki, boğaziçi üniversitesi'ni kazanan herkes çok zeki oluyor... alakası yok. sadece daha çok ders çalışmışlar o kadar. zeki olmayanlar işte böyle eylemde meylemde takılıyor. kafası çalışan da araştırmasına, çalışmasına bakıyor.
(bkz: twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız)

https://www.youtube.com/w...l=BBCNewsT%C3%BCrk%C3%A7e
Dinci yobazın önde gideni bunlar çünkü. Yobaz, bağnaz insanlar hep geride kalmayı isterler, gelişmeyi isteyene düşman gözüyle bakarlar ve onu yok ederler..
Moğolların işgal ettikleri yerlerde öncelikle kitapları yakması ile aynı sebeptendir.
Eğitim ve bilim adı altında ahlaksızlaşmaya batılı şeytani ekolleri bilim diye yutturmaya düşmandır ak parti. Hem O kadar üniversite açıldı, youtube'da sözler köşkü diye bir kanal açıldı ki bu kanal tüm gençleri eğitiyor hem de bilim öğretiyor. Odtü'deki ergi hoca bile tartışmak istemedi evrim hakkında bunlarla. Bu batılı kuşatmayı fatih'in tohumları olan ışık neferleriyle yaracağız inşallah. Kapanan kadınlar neden artıyor zannediyorsunuz. Toplum bilinçlendi artık hayvan terli. Geliyoruz 2023 bekle bizi. Biden'ın lozan metnini ekranlarda yırttığını göreceksiniz.
(bkz: 68 rektörün hiç uluslararası yayınının olmaması)
Bir arkadaş tübitak'a çok yatırım yapıldığını yazmış. Nasıl yatırımlar mesela? Richard Feynman ve Richard Dawkins gibi dünyaca ünlü bilim insanlarının kitaplarını bastırtmamak gibi mi?
Daha önce bu adamların kitapları tübitak yayınları tarafından bastırılıyordu. Şimdi bastırılmıyor. Eşeyli üremeyi masal şeklinde anlatan kitaplar yasaklandı. Evrim incelenmiyor. Siz daha özel yayınlar yasaklanmadı şükür kafasındasınız.
Bekleyelim gelip kitapları toplasinlar ondan sonra bakarız diyorsun. Sende haklısın.
destek verilseydi şimdi aşı beklemek yerine aşı siparişi alıyor olacaktık.
eğitimli, kültürlü, biraz bile kendini geliştirmiş birey soru soracağı ve sorgulayacağı, totaliter rejimler ve diktatörler ise sorgulayan bireylerden nefret ettiği içindir tabii ki.
onları bugüblere cehalet getirdi. türkiye deki cahiller onların ekmeği.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar