bugün

Hükümetten bahsetmiyoruz. Burada akp li dediğim kıl dönmesini yaşayacak olan sözlük yazarı islamist yobazlar.

Sen mal gibi yakalanmış bir partinin savunmasını, muhalefete çamur atarak yapacak kadar çirkefsin işte.

Af edersiniz sayın seyirciler g.t olan islamist yobazcık sinirinden kudurmaktan başka bir şey yapamamakta...

işte burada bize psikolojilerini çok iyi gösterdiklerini farkediyoruz.

Kalkıp. "Ulan ben bu adamlara inandım, bunlar şerefsizin tekiymiş meğerse" diyeceğine.

Takım tutar gibi muhafazakar olmayan diğer bütün düşünceye sahip insanlara bok atma peşindeler... Aslında bu kişiler de bakan ve bakan oğlu olsalar aynı haltı yiyeceklerine eminim...

Hiç bir şey yapamaıyorsan bari sus.
ama cemaat :((((
ama israil :(((
ama hep kirli oyun bunlar yaa :(((
şeklinde savunma yapmalarıdır aslında.
30 liraya bu kadar oluyor demekki.
"cehape de yolsuzluk yaptı" diyerekten işin içinden sıyrılacaktır küçücük beyniyle...

Diğer partiler Merkez sağ dışında nerede yolsuzluk yapmıştır lütfen kanıtlar mısınız?

Ama lütfen evrim teorisini çökerttiğiniz gibi kanıtlamayınız... Yani kanıtlamış oyunu oynamayınız kendi kendinize...
her şey bir yana para sayma makinasına kafayı taktım. arkadaş bu kadar işsizin olduğu memlekette bir iki kişiyi para saymak için çalıştırsana. millet de sebeplensin. bu kadar aç gözlülük pes yani.
hani insan şöyle bir düşünüyor, iddialar henüz kanıtlanmadı falan ama diyelim ki akp yemiş, be yavrum demezler mi adama akp yedi diye chp ye mi oy vericem. cok yiyip hic is yapmayan bir partidense cok is yapip az yiyen bir partiyi her zaman tercih ederim dini özgürlükleri saymadim daha. bu arada küfrettiginiz polislerle arkadaş olmak nasıl bir duygu?
--spoiler--
iddialar henüz kanıtlanmadı...
--spoiler--

görsel
Makarna ve kömür stoğunun azalmasından olabilir. Malum kış uzun..
takım tutan zihniyettir kendileri. bir de nesnellik hak götüre...

inanmazsanız yukarıdakileri okursanız mantığın error verdiğini görebilirsiniz... iyi ki varsınız kendimizi zeki hissettiriyorsunuz.
En son ne diyeceklerini şaşırıp, para sayma makinesi polise ait demişlerdir. Hey, lanet olsun! sorun paraların kimin ve orada ne işinin olduğu dostum.
siz hortumları, ergenekonu savunduysanız bizim bunu savunmamız bebek işi.
fakat biz hiç bi zaman suçluyu savunmayız.
sadece kıyas yapınca yine akp cıkıyor.
az çalışan ama çok yiyen partiler yerine çok çalışan ama az yiyen bir partiyi seçeriz doğal olarak.
Şabanoğlu şabanda parolayı bilemeyen kumandanım da savunma yapamamıştı.

olay aşağıdaki gibidir. anlamayana ufuk açıcıdır. parola başak değil şafak.

http://www.youtube.com/watch?v=j0NaLVPAO1I
kusura bakmayın ama ak parti iyi işler yaparken de kılıf bulan kişilerin şu an eleştirmesi bizim için hiç bi değer ifade etmiyor ki savunalım.
ak parti bir şeyi başardığında adamlar yapmış diyebilseydiniz sözlerinize guvenebilirdik.
http://www.uludagsozluk.c...C3%BCkte-akp-yi-savunmak/
çok çalışan ve az yiyen parti şeklinde savunmalara maruz kalıyor.
gemicikler, hastaneler, şirketler, ihaleler, hisseler, milyar dolarlar...
cidden çok az yemişler kardeş.
hani yalancı bir çoban vardi. bi kac kez yalan yere evim yandı dedi de sonra gerçekten yanınca kimse inanmadı.
kaç kez yalan yere akp yi kötülediniz nasıl inanalım şimdi sizlere.
ah be gülüm keşke çok abartmasaydınız akpye yüklenme işini. bak lazım oldu.
gayet de güzel savundugumuz icin yanlis tesbittir.
akp yolsuzluk yapıyor dediğimizde siz yalan yere kötülüyorsunuz dediniz,
şimdi akp'li bakanların oğulları yolsuzluk ve rüşvet davalarında yargılanıyor.
ah be gülüm keşke biraz onurunu ve gururunu düşünsen...
akpli bakanlarin buyuk bir yolsuzluk yaptigi ortada neyin savunmasini yapmalarini bekliyorsunuz ki.
tayyip bey yakinda olaya el atarr o elemanlarin cezasini verirse pacayi kurtarir * yoksa sittin sene guveni saglayamaz.
daha neyi savunacaklar amk. sıçarken yakalandı herifler...
--spoiler--
gödkullarını etkilemeyecek olan zamdır.

onlar senin benim emeğimizden kesilen vergileri oylarını satarak lüplettikleri için kasmaz...

bazıları diyor ki;

"yoksul halinle akp'yi destekliyorsunuz, ne alaka?"

ben de diyorum ki;

türkiye'de gerçekten çalışan 7-8 milyon insan var. esnaf, sanayici, beyaz yakalı, mavi yakalı...

bunlardan kesilen haraçlar aslında olmayan yada olmasa da olur memuriyetlerde çalışanlara maaaş, yandaş aşiret müteahhitlerine ihale, hamster gibi üreyen ama hayatında çocuğuna parayla bir kez bile ilaç, defter kitap satın almamış sözde anne babaların çıkardıklarına bakmaya, 10 senedir ekip dikmediği aslında tarla bile olmayan arazisinden tarım destek primi diye on binlerce avanta alan şerefsizlere, yurtdışında konsolosluğa karı - koca tayini yapılan ama ikisi de yabancı dil bilmediği için kendilerine tercüman tutulan lise mezunu sözde diplomatlara ve burada sayamayacağım tiplere gidiyor.

akp olmasa herif yattığı yerden sana bana çocuk baktıramaz, gerizekalı çocuğunu devlette işe sokamaz, 2 tane yumurta emanet etmeyeceğin hem hırsız hem beceriksiz kardeşini trilyonluk müteahhit yapamaz...

derece derece bu hayvan sürüsü akp ve onun öncülü demokrat parti ekolünden sübvanse edilmese bitikler...

çalışmadan, emek sarfetmeden, eğitilmeden, evrilmeden paşalar gibi yaşıyorlar işte...

herkes çapı kadar soyuyor.

şifreli sorularla sınav kazan ---> gereken hocalarla bağlantı kur din-dinayet-hemşoluk-torpil katkısıyla mezun ol ----> pırıl pırıl insanlar işsiz gezerken çalıntı sınav sorularıyla kpss kazan hemen işe gir...

yer silemeyecek yüzbinlerce lavuk işe sokuldu bu ülkede son 10 yılda. tekrar ediyorum eline paspasla kovayı versen yer silerken bir tarafını kırar...

ama şimdi bunlar kaymakam, hakim, savcı, emniyet amiri, öğretmen, idareci, müsteşar olarak bir yerlerde istihdam edilmiş durumda...

düzen adamın düzeni bazı saflar hala "ama siz yoksulsunuz neden isyan etmiyorsunuz?" diyor.

neden etsin?

herhangi bir kurumdan 1 kuruş avanta almamış, torpille işe girmemiş, götünün deliğini ayarlayıp 1-2 çocuk yapıp, sağlığı beslenmesi, eğitimi için onun bunun kapısına alacaklı gibi dayanmamış onurlu insanlar anlayamıyorlar tabi...
--spoiler--
g.t kılları felsefesi hala erdoganı ve akp yi var edenlerin yine erdoganı ve akp yi yok edecegini yadsımasıdır...

erdoganı getiren aynı guclerdir uyanın artık islamistler.. bir kere de yanıldıgınızı kabul edin artık.
Nedense bu ülkede bir akp tecavüz tramvası yasanıyor...

ozellikle 2000 den oncesini bilmeyen yeni ergen şakirt nesil.

sanki eskiden her sey cok kotuydu bogaz köprusunu atlarla geciyor ekmek almak icin karne biriktiriyorduk... Ulan sanan akp level atlattı sanacak..
--spoiler--
kongre konuşmasını falan izlemedim. burdan anladığım kadarıyla bir şey kaçırmamışım. "ayvaz kasap, hep bir hesap" değişen ayrılan ayrışan bir şey yok söylemlerinde...

yalnızca kanal değiştirirken 1-2 saniye kongre salonundaki ön safları oluşturanları gördüm...

ağlıyorlardı...

gelen şehitlere, açlık ve soğuktan tükenmiş halde evladını ısıtamayınca fön makinasını bebek yaştaki oğlunun eline verip yan odada kendini asan samsunlu anaya veya sınavlarda hakkı çalındığı için, fırsat eşitliği olmadığı için kendilerini öldürecek kadar ümitsiz gencecik insanlara değil bir siyaset esnafının demogojilerine ağlıyorlardı...

ceplerine para konmuş, kimi bir ramazan kolisine kimi milyonluk ihaleye kendini, oyunu, şerefini, evlatlarının geleceğini satmış nursuz, kara bir kalabalık...

dinleri de yalan, milliyetleri de.

allahları para, hüviyetleri bulgur, makarna...

ve hala

kendini bunlardan zeki, eğitimli ya da akıllı zanneden bir grup gerizekalı bunların kandırılmış oldukları zannıyla laf anlatıp, mantık düzleminde açıklamalar yapmaya, şeref, onur, haysiyet, vatanseverlik gibi referanslarla bu kitleyi uyandırmaya çalışıyor...

ey gerizekalı türkçü, modernist, cumhuriyetçi...

seni kim uyandırsın?

oturduğun evi, yediğin lokmayı, çoluğunun çocuğunun geleceğini çalmadan durmayacak bu kara kafalı sürüsü. kandırılmış veya uyutulmuş değiller çalışmadan, avantadan, kendini eğitmeden zenginleşmenin, artı değeri gaspetmenin peşinde. oyu ve desteğiyle iktidar ettiği talancı muhafazakar sağ ve kürtçü koalisyon senden alıp onlara akıtsın diye var. avanta akarken nasıl da pişkin pişkin "çalıyor ama çalışıyor" diyebiliyor zannediyorsun? kendi üretse, kendi çalışsa, kendi didinse bu kadar rahat edebilir mi bu lafı?

sen ya da anan baban;

1 tane çocuk yapıp, okuluna, doktoruna, yerine yurduna yetişmeye çalışırken devlet senden topladığı insafsız vergiler ve hizmet bedelleriyle bu kara kalabalığı fonluyor.

çocuklarına burs buluyor, bedava doktor buluyor, senin çocuğun veya sen sınava giricem diye çatlarken onlara soru dağıtıyor, sen iki göz ev için yıllarca kira veya taksit öderken onlar şehirlerden devlet malı arazileri çevirip hükümetten imar affı kapıyor...

suçun cezası bile sana bana farklı bunlara farklı... başınız belaya girerse ne dediğimi anlarsınız.

kibrinden mi salaklığından mı bilmiyorum ama sevgili cumhuriyetçi...

seni ayakta sikiyorlar ama sen farkedemiyorsun....
--spoiler--
Savunulacak bir taraflarının olmamasından mütevellittir.
En sevdiğim savunma ise "bilmediğimiz şeyler var" savunmasıdır.