bugün

çocukça bir tutum . kronik bir rahatsızlık olsa gerek,küçüklüğüne inmek gerekir bu tutumda olanların . zira insanlar fikri dini ırkı ne olursa olsun saygı duyulmayı hakeden bir varlıktır .
kesinlikle her insana saygı duyulması taraftarıyım ben de. ama malesef üzülerek ben de zaman zaman akp'lileri küçümsüyorum. şöyle bir bakınca eğitimden anlamayan milli eğitim bakanı, sporsun s'sini bilmeyen gençlik ve spor bakanı, ingilizce ile uzaktan yakından alakası olmayan ab bakanı falan.. hükümet olarak küçümsenecek tipteler bir defa. her şeyi bildiğini sanan başbakandan hiç bahsetmiyorum bile. deprem vergilerini duble yollar yapıp bunu oya çeviren, van depreminde halk "ne oldu bizim şu 99'dan beri verdiğimiz vergiler" diye sorunca "valla biz onu yol yaptık" diye savunma yapan bir hükümet bu. açık olmak gerekirse seçmenin de çok kültürlü olduğu söylenemez. akp'nin mitinglerinden yansıyanları gördük.

küçümsemek kesinlikle kötü bir şeydir. savunmuyorum. ama durum bu.

not: chp'li değilim, kemalist değilim, ülkücü değilim, bdp'li değilim vs.
yanlıştır. insan düşmanlarını asla küçümsememelidir.
akp yi eleştirmek suretiyle kendimi ilerici zanneden ergen faaliyeti. isabetli ve ülke çıkarlarını gözeterek yapılan eleştirileri ayırmayı unutmamak lazım tabi.